החזרים למבוטחי כללית מושלם (עד 40% בהתאם לפוליסה שלך)
|
החזרים למבוטחים פרטית (עפ"י הפוליסה שלך)
למידע וייעוץ מקצועי
התאמת אופניים חשמליים

בשנים האחרונות אנו נחשפים לעלייה ניכרת בכמות רוכבי האופניים. אם להיות מדויקים, כמות הרוכבים זינקה באופן קיצוני יחד עם כניסתם של אופניים ממונעים המונעים באמצעות מנוע, לשוק האופניים. אחד היתרונות של אופניים כאלה הם האפשרות לאנשים בעלי מוגבלויות מסוימות שמתקשים בשימוש בפדלים (באופניים "רגילות") להתנייד בכל זאת. גם בנושא זה נעסוק במאמר זה.

האופניים הממונעים מוכרים לציבור הרחב בתור אופניים חשמליים אשר פרצו לשוק בין לילה ושינו את כל תרבות הרכיבה המוכרת לנו מקצה לקצה. זה התחיל כטרנד של בודדים באזור המרכז, התפשט לרכישת אופניים כמעט בכל עיר וכעת ישנם אפילו מיזמים שיתופיים בתחום!

 

מי נהנה מרכיבה על אופניים ממונעים?

האופניים הממונעים, בניגוד לגרסתם הקלאסית של האופניים, בה אנו נאלצים לפדל ללא הרף על-מנת לנוע ממקום למקום, פתחו את אפשרות הרכיבה למגוון רחב של אנשים, וביניהם גם אנשים המתקשים לרכוב מרחקים גדולים על אופניים קלאסיים ואלו הסובלים ממגבלות המונעות מהם את אפשרות הרכיבה. אם בעבר היה עלינו לפדל תוך מאמץ פיזי מרובה, הרי שהיום יש באפשרות הרוכב על האופניים הממונעים את האופציה לבחור, אם ברצונו לפדל, או שברצונו להשתמש באופציית המנוע, וליהנות מחוויית הרכיבה ללא כל מאמץ גופני נלווה.  


מה היתרונות של אופניים ממונעים על פני אופניים "רגילים"?

מעבר ליתרונות שצוינו לעיל, היתרונות הנוספים מהם נהנים הרוכבים על אופניים ממונעים הם הקלות והמהירות בהן מתנייד הרוכב, תוך הפחתה משמעותית של הסכנות אליהן חשוף רוכב אופניים "רגיל" ורוכב קטנוע. כפי שכבר ציינו, אפשרות הרכיבה פתוחה גם לאנשים הסובלים ממגבלות גופניות או ליקויים מוטוריים מסוימים, וזאת בניגוד לרכיבה על אופניים רגילים.  

יתרה מכך, אופניים חשמליים הם כלי נהדר לאנשים הסובלים מכושר גופני לקוי, אך מעוניינים לשפר זאת בהדרגה ולסגל לעצמם אורח חיים בריא. אם ניקח כהשוואה ערים בהן אופניים הם כלי התחבורה המרכזי, כגון אמסטרדם לדוגמה, ניווכח כי מגפת ההשמנה כמעט ואיננה ניכרת במקומות הללו (כמובן כי ישנם גם גורמים נוספים המובילים לכך אך אין ספק שלכלי התחבורה יש אפקט משמעותי). לפיכך, אופניים חשמלי הם פתרון מעולה למי ששואף להפעיל את גופו על בסיס יומי אך אינו מסוגל לכך באמצעים הקלאסיים.

רכיבת אופניים באמסטרדם
תמונה נפוצה על רקע תעלות אמסטרדם.. בקרוב אצלנו?

צריך לזכור כי אופניים ממונעים מאפשרים למשתמשים בהם לקצר את זמן ההמתנה בפקקים, להגיע בקלות ממקום למקום, לחסוך כסף רב על דלק, ביטוחים, טיפולים ועוד, ולכל זאת מצטרפת שמירה על איכות הסביבה, דבר בו חוטאים מדי יום בעלי רכבים ורוכבי קטנוע/אופנוע.  

במידה והנכם מתגוררים באזורים מרכזיים, הרי שמצוקת החניה מוכרת לכם באופן אישי, היתרון המשמעותי ביותר של האופניים הממונעים הוא העלמת נושא מצוקת החניה לחלוטין! האופניים הממונעים נותנים לנו את האופציה להתנייד איתם בכל מקום, לכל מקום ויותר מכך, האופניים ניתנים לאחסון בכל מקום, תוך אפשרות לרכוש זוג שמתקפל לגודל מינימלי אשר שווה ערך לחצי מגודלם של אופניים רגילים, ואשר אופן הקיפול והפתיחה שלהם קל, פשוט ונוח מאוד לתפעול.

 

כך שלמעשה, את האופניים הממונעים ניתן גם להכניס לרכב ללא כל בעיה, ניתן להגיע איתם לעבודה או לפגישות ללא חשש גניבה, שכן באפשרותכם לקפל ולשאת אותם איתכם לכל מקום אליו תחפצו.  

בהגיע הרגע בו תתלבטו באיזה סוג אופניים ממונעים לבחור, יהיה עליכם לקחת בחשבון את היכולות הפיזיות, המגבלות הגופניות (במידה וישנן כאלו), ולבחור סוג אופניים עליהם יהיה לכם נוח לרכוב וקל לקפל. נוסף על כך, האופניים הממונעים מגיעים בשלל דגמים ומחירים, ועל כל אחד לבחור על פי תקציבו וצרכיו. כמובן כי ישנם מקומות כגון מרכז איימקס המאפשר התאמת אופניים באמצעות בדיקת ניתוח תנועה.

לסיכום, אופניים ממונעים הם הדור הבא של האופניים, והם כבר כאן. שיפור איכות החיים ושימור איכות הסביבה הם ערכים שעומדים לעינינו מזה תקופה ארוכה, ועל המטרות האלו לא ניתן לשים תג מחיר אך בהחלט ניתן לכוון ולהגיע באמצעות הרחבת התופעה החיובית של הרוכבים והתאמת התשתיות לצורך זה.


סאם ח'מיס - מרכז איימקס
ד״ר סאם ח׳מיס

מומחה וחוקר בתחום של ביומכאניקה וניתוח תנועה, מנהל את המעבדה לחקר ההליכה והתנועה במרכז הרפואי ת"א (איכילוב) ועוסק בהערכה, אבחון וניתוח הליכה ותנועה ומחקר. סאם הוא פיזיותרפסיט מוסמך, בוגר אוניברסיטת ת"א לתואר ראשון בפיזיותרפיה (B.PT) ושני (M.Sc) וכן בעל תואר שלישי (PhD) בתחום של ניתוח הליכה.


תפריט נגישות

מחירון טיפולים
 • טיפול פיזיותרפיה פרטני – 300 ש"ח
 • פגישת ייעוץ עם ד״ר סאם ח׳מיס – 480 ש"ח
 • מעבדת ניתוח הליכה וריצה עם דו"ח – 1,600 ש"ח
 • מעבדת ניתוח הליכה וריצה כולל פגישת הסבר לאחר כשלושה שבועות – ללא דו"ח – 1,150 ש"ח
 • מדרסים ביומכאניים – 2,900 ש"ח
 • מדרסים ביומכאניים לילדים – משתנה לפי מידת כף הרגל והאבחנה – 1,200-2,900 ש"ח
האם אנחנו עובדים עם הקופות או ביטוחים פרטיים?

איימקס היא קליניקה פרטית ואין לנו הסדר עם קופות החולים.

חברי כללית מושלם יכולים לקבל החזר של עד 94 ₪ לטיפול בכפוף לפוליסה.

בנוסף, מבוטחים בביטוחי בריאות פרטיים יכולים לבקש החזרים של עד כ-80% מעלות הטיפול, בהתאם לפוליסה שלהם.

שעות הפעילות
 • יום ראשון 8:00-19:00
 • יום שני 13:00-22:00
 • יום שלישי סגור
 • יום רביעי 12:00-20:30
 • יום חמישי 13:00-22:00
 • יום שישי 8:00-14:00
 • יום שבת סגור
אנחנו ממשיכים כל הזמן לתת שירותים בהתאם להנחיות משרד הבריאות
צריכים ייעוץ מקצועי? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם