למידע וייעוץ מקצועי

למידע נוסף וייעוץ מקצועי >
למידע נוסף וייעוץ מקצועי X
השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
פיזיותרפיה לצוואר
פיזיותרפיה לצוואר
פיזיותרפיה לצוואר מיועדת לאזור הצוואר וחגורת הכתפיים, אשר הם יחידה שעליה חל עומס מתמשך במהלך כל היום. עומס זה מתבטא בכל מצב של ישיבה כדוגמת רביצה מול המחשב או הטלוויזיה ובכלל בכל פעולה הדורשת תנועה של הגפיים העליונות.
כאשר העומס ממשיך להתקיים ללא טיפול ומניעה עלול להיגרם נזק לסחוס או קרע ברקמות שיובילו לכאבי צוואר. טיפול בכאבי צוואר ובמיוחד פיזיותרפיה לצוואר עתידים לסייע מאוד בהפחתת כאבים, הורדת העומס והחזרת התפקוד הנורמלי.

סיבות לכאבי צוואר

בעיות צוואר לרוב אינן נובעות כתוצאה מטראומה אלא מיציבה לקויה. יציבה זו באה לידי ביטוי במנח ראש קדמי, כתפיים שפופות וגו עליון כפוף לפנים. שילוב זה גורם לעומס מוגבר על רקמות רכות, שרירים ורצועות ואף יוצר עומס במפרקים הבין חוליתיים והדיסקים. מנח זה עלול לגרום לכאבי צוואר מוקרנים ו/או כאבי ראש.
טיפול בכאבי צוואר
בלט או פריצת דיסק
אחת הבעיות הנפוצות של הגבלה היוצרת כאבי צוואר היא הקרנה לאורך היד כתוצאה מלחץ עצבי. אחת הסיבות השכיחות לכך הינה בלט או פריצת דיסק. יש לזכור שממצא של בלט דיסק שכיח באוכלוסיה הבריאה ויכול להתקיים גם ללא כאב. לעומתו, ממצא של פריצת דיסק לרוב יופיע עם כאב מקומי או מוקרן.
פיזיותרפיה לצוואר במרכז איימקס

טיפול בכאבי צוואר

פיזיותרפיה לצוואר במקרים של כאבי צוואר מוקרנים או כאבי ראש (כתוצאה מיציבה לקויה) תטפל ברקמות שגורמות לכאב, להקרנות ולכאבי הראש כגון השרירים הבין חוליתיים הצמודים לעמוד השדרה הצווארי, ושרירי צוואר המחברים בין הראש לכתף. בנוסף, יש לשים דגש על טיפול בכאבי צוואר עם דגש יציבתי שיכלול הארכת שרירים מקוצרים וטיפול במפרקים מוגבלים. תנועתיות הגו העליון ומתיחת שרירי הצוואר האחוריים בשילוב עם חיזוק השרירים אשר שולטים על המנח המתוקן הינם חלק בלתי נפרד מהשיקום. מטרת הטיפול היציבתי היא להוריד את העומס המופעל על אזור הצוואר וחגורת הכתפיים ולשנות את המנחים הגורמים למתח על עמוד השדרה. פיזיותרפיה לצוואר באיימקס שמה דגש על תנועתיות מלאה בכל המפרקים והשרירים המעורבים.
פיזיותרפיה במקרה של בלט או פריצת דיסק 
הטיפול במקרה של הקרנה ליד הוא תנועות חוזרניות על מנת להפחית לחץ מהדיסק ולהשיג שיפור בתנועה. אותן תנועות מפעילות כוחות על הדיסק אשר מורידות את הלחץ משורש העצב. תנועתיות זו חשובה בתהליך השיקום אך תתבצע רק כאשר אין הגברה של הכאב לאורך הגפה עם ההקרנה.
מעטפת מלאה למטופל
כחלק מטיפול פיזיותרפיה לצוואר ניתן לשלב גם דיקור, גירוי חשמלי ותנועתיות עצבית המאפשרת תנועה איכותית של העצב מהצוואר לכיוון היד ובכך מורידה את רמת הגריות והכאב. תכנית שיקום שלמה תכלול גם תרגול והדרכה ביתית על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר. ללא שיתוף פעולה של המטופל, סיכויי ההצלחה יהיו נמוכים יותר.

מדוע לבחור פיזיותרפיה לצוואר באיימקס?

  • בקליניקה לפיזיותרפיה באיימקס תיבדקו בדיקה קלינית מקיפה של שני מומחים בטרם יוחלט על התכנית הטיפולית וכל זאת בשיתוף מלא עמכם.
  • באיימקס צוות מומחים בתחום הביומכאניקה וניתוח תנועה
  • איימקס מספקת מעטפת מלאה למטופלים. לרשותנו, אפשרויות אבחוניות וטיפוליות רבות ומגוונות המסייעות להתאים טיפול ייעודי וייחודי לכל לקוח. במידת הצורך, מתבצעת בדיקת ניתוח תנועה ויציבה באמצעות מערכת מהמתקדמות בעולם לאיתור סטיות הליכה ויציבה של עמוד השדרה, האגן והגפה התחתונה.
  • בקליניקה לפיזיותרפיה באיימקס תקבלו את השירות הטוב ביותר עבור ההשקעה שלכם. אנו מבטיחים מעקב מלא אחר התקדמות טיפולי הפיזיותרפיה והתאמת התכנית הטיפולית בהתאם לצרכים שלכם.
פיזיותרפיה לצוואר איננה מותרות, אם אתם סובלים מכאבי צוואר, אי נוחות ורוצים להימנע מהחמרה מהרו וצרו קשר!
אולי יעניין אותך גם:
מטופלים יקרים
בהתאם להנחיות משרד הבריאות, מרכז איימקס ממשיך לטפל בכם באהבה ובמקצועיות תוך הקפדה על רמת הגיינה גבוהה ביותר. ועם זאת, לכל שאלה או התייעצות ניתן להתקשר למרפאה.
אם יש צורך מיוחד ניתן לתאם תור בנפרד משאר המטופלים. כלומר, רק המטופל והמטפל שלו יהיו נוכחים בקליניקה בזמן הטיפול. מי שחושש ומעדיף ביקורי בית יכול ליצור קשר איתנו ונבדוק את האפשרויות העומדות בפנינו.
בנוסף, בדיוק כמו השירות בבתי החולים וקופות החולים בימינו, קיימת אפשרות להתייעצות טלפונית או לשיחת וידאו (טלהמדיסין). אתם תופתעו כמה ניתן לעזור אפילו בשיחה קצרה של כמה דקות! ניתן לבצע הנחיות לתרגול וטיפול כולל הדגמה ובדיקת איכות התרגילים באמצעות וידאו. בטיפול מרחוק אפשר: לקבל עזרה ראשונה והערכה האם יש צורך בטיפול בקליניקה לקבל הדרכה לתרגול נכון ומותאם לקבל הדרכה להתנהגות מתאימה ביומיום לנהל בעיות כרוניות לפקח על התרגול בבית ולבצע את מערך התרגול המתאים הטיפול מרחוק בתקופה הזו מאפשר לנו לעקוב אחרי ההתקדמות שלכם, לתת עצות ולשמוע את הקשיים (וההצלחות) שלכם. הטיפול יעשה בנוחות בביתכם ובזמן המתאים לכם. מס' הוואטסאפ של הקליניקה: 0525211077
איתכם ולמענכם סאם ומשפחת איימקס
לכל שאלה או התיעצות טלפונית ניתן להתקשר למרפאה 03-5222583 או לד״ר סאם ח׳מיס ישירות 050-5452699
לוגו של איימקס