החזרים למבוטחי כללית מושלם (עד 40% בהתאם לפוליסה שלך)
|
החזרים למבוטחים פרטית (עפ"י הפוליסה שלך)
למידע וייעוץ מקצועי
מעבדת הליכה באיימקס
מעבדת הליכה לסובלים מכאב, הגבלה בתנועה, צליעה, קושי בהליכה ולאלה הרוצים ביצועים משופרים.

מעבדת ההליכה וניתוח התנועה במרכז איימקס תאפשר לך לשפר את יכולת ההליכה בסביבה בטוחה תחת הכוונה של פיזיותרפיסטים מומחים.

המעבדה מותאמת לכל מי שחווה הפרעה בהליכה על רקע כאבים, הגבלה בתנועה או מסיבות אחרות.

 

 

הפרעה בהליכה והפתרון עבורה

משתנים רבים משפיעים על ההליכה שלנו ויכולים לגרום למצבים של הפרעה בהליכה. גורמים אלו קשורים למבנה ותפקוד לא מיטביים של הגוף כגון: הבדל באורך רגליים או במבנה כפות רגליים, תפקוד לקוי או אסימטרי של מערכת השרירים והמפרקים או חוסר התאמה של נעליים. גורמים אלו עלולים לגרום לכאבי גב, כאבי ברכיים, פגיעות כף רגל וקרסול, חוסר יציבות מפרקית, צליעה והפרעות בשיווי משקל והליכה.

הידעת שהרגלי הליכה, עמידה ויציבה לא מיטביים אשר נרכשו במהלך השנים עלולים לגרום להגבלה וכאבים במערכת התנועה?

הידעת שקיים הבדל באורך רגליים בכ-70 אחוז מהאוכלוסייה הכללית?

הפתרון – מעבדת הליכה מתקדמת בלב תל אביב, המאפשרת ניתוח טכניקת ההליכה שלך ע"י מערכת של מצלמות באור אינפרה-אדום וייצוג תלת ממדי מדויק של תנועות הגוף בזמן אמת.

 

 

 

אבחון הליכה במעבדת תנועה מתוחכמת

אבחון הליכה ע"י אנליזה ממוחשבת תלת ממדית במעבדת התנועה של איימקס

השימוש באנליזה ממוחשבת תלת ממדית של ההליכה הולך ותופס מקום בקרב קלינאים לצורך קבלת החלטות טיפוליות עבור מגוון רחב של לקויות תנועה. באיימקס, מעבדת הליכה מתקדמת בה נעשה שימוש במכשור ביומכני חדשני כדי לקלוט את תבניות התנועה בזמן הליכה. מידע זה בשילוב עם ממצאי הבדיקה הקלינית משמש לבניית תוכנית טיפול ואימון שמטרתה לשפר את תבנית ההליכה.

במעבדת ההליכה ישנן 8 מצלמות המסוגלות לקלוט תמונה תלת ממדית של חיישנים המודבקים על גבי הגפיים התחתונות. תוכנת מחשב הופכת את תנועת החיישנים לתמונה תלת ממדית של ביומכניקת ההליכה שלך.

בדיקת הליכה באיימקס – היחידה בארץ אשר נעשית באנליזה ממוחשבת תלת ממדית של כף הרגל, קרסול, ברך, ירך ואגן. טכנולוגיה תלת ממדית שונה מטכנולוגיה דו ממדית המבוססת על צילום וידאו וזמינה במספר מקומות בארץ. בטכנולוגית דו ממדית (צילום וידאו) לא ניתן להעריך באופן מלא את התנועה התלת ממדית, המורכבת והמתואמת של הסגמנטים השונים וקשה לזהות תבניות תנועה לקויות שעלולות לגרום לפציעה ולתבנית הליכה לא מיטבית.

 

 

מי צריך מעבדת הליכה ותנועה?

– בדיקת הליכה וניתוח תנועה מיועדים לכל מי שחווה קושי בהליכה, צליעה, כאב מפרקי או שרירי או הגבלה בתנועה.

– לסובלים מכאב גב תחתון – אחד הגורמים השכיחים לכאב גב תחתון הינו הבדל באורך רגליים, יציבה לקויה ופגיעה בתבנית ההליכה הנורמלית. אבחון התנועה מאפשר לזהות את לקויי ההליכה ואת הגורמים לעומס המצטבר על עמוד השדרה, אשר בסופו של דבר גורם לסימפטומים.

– לכל מי שחש כאבים בגפיים התחתונות.

– לכל מי שסובל מצליעה אשר יכולה לנבוע מסיבות רבות כגון: בעיות אורטופדיות ונוירולוגיות שונות. מעבדת הליכה מסייעת באבחון הסיבה לצליעה ומאפשרת לנו לתת המלצות לטיפול והתאמת עזרים אשר מפחיתים את דרגת הצליעה ומשפרים את הניידות ואת איכות החיים.

– מי שעבר החלפת מפרק – החלפת מפרקים לרוב מאפשרת הפחתה משמעותית ברמת הכאב ושיפור בניידות ואיכות החיים. אולם, באחוז ניכר של אנשים אשר עוברים החלפות מפרקים נגרם הבדל באורך רגליים, הגבלה מפרקית וחולשה שרירית, אשר תורמים לצליעה וכאב.

– מי שסובל מנפילות חוזרות – הסיבות לנפילות הן מגוונות ועל ידי זיהוי הגורמים להן ניתן להפחית את שכיחותן וחומרתן, וניתן ללמוד כיצד להימנע מהן. חשוב לזהות אלמנטים בעיתיים בתבנית ההליכה אשר עלולים להביא לידי נפילה – ולנטרל אותם.

– לאנשים בעלי ליקויי הליכה שונים על רקע נוירולוגי, אורתופדי וכאלו הנובעים מהרגלי תנועה בעיתיים.

– מי שסובל מבעיות יציבה – הערכת היציבה כוללת הערכה סטטית ודינמית, לאחריה מתקבלת תמונה שלמה של ליקויי היציבה ועל פי התוצאות מותאמת תוכנית טיפול. חשוב לבצע מעקב למדידת השינוי ביציבה.

– למי שיש הבדל באורך רגליים – הבדל באורך רגליים יכול להיות מולד, לנבוע מעקמת (סקלרוזיס), או כתוצאה של שברים בגפיים התחתונות או של ניתוחים להחלפות מפרקים (ברכיים, ירכיים). מדובר באחד הגורמים השכיחים לכאבים בכפות רגליים, ברכיים, גב תחתון וצוואר והוא עלול לגרום ליציבה לקויה, מגבלה וצליעה.

 

בעזרת מעבדת ההליכה המתקדמת במרכז איימקס ניתן לאתר את הגורמים הללו ועוד רבים אחרים!
באמצעות ניתוח סגנון התנועה האינדיבידואלי שלך ובעזרת מערכת מצלמות באור אינפרה-אדום וייצוג תלת ממדי מדויק של תנועות הגוף בזמן ההליכה נעלה על הליקויים ונסייע בבניית תכנית טיפולים.

 

 

מעבדת ההליכה במרכז איימקס מהמתקדמות בעולם

מעבדת הליכה במרכז איימקס הינה הצעד הראשון והחשוב ביותר בדרך לפתרון בעיה במערכת התנועה, היא זו המאפשרת את ההבנה והאיתור של הגורמים לה. ניתוח סגנון התנועה האינדיווידואלי שלך הוא בעל חשיבות עליונה ונר לרגלנו, שכן, חזרה על תנועות לקויות ובלתי יעילות גורמות למגבלה ולכאב, אשר מנציחים את תבנית התנועה הלקויה.

 • ניתוח טכניקת ההליכה במעבדת ההליכה של איימקס כולל בדיקה פיזיקלית, צילום וידאו, אנליזה ממוחשבת תלת ממדית ודו"ח ביומכני. אורך הבדיקה הוא כשעה וחצי.

 

 • הבדיקה הפיזיקלית נעשית לצורך קבלת מידע על מבנה מפרקי וציר הגפה, טווחי תנועה, חוזק שרירים, אורך שרירים, בדיקות פונקציונאליות ספציפיות נוספות והערכת תפקוד המפרקים והשרירים בזמן ביצוע פעילות.

 

 • במעבדת ההליכה החיישנים מודבקים לאורך הגפיים התחתונות של הנבדק ונקלטים על ידי מצלמות מיוחדות במעבדה. לאורכה של כל הבדיקה מוזרם מידע מהמצלמות ישירות למחשב. יתרה מכך, מתבצעת קליטה דיגיטלית של ההליכה על מנת לקבל צילום וידאו שממנו תופק אינפורמציה נוספת. בנוסף, מתקבל מידע בזמן אמת לגבי תנועת כפות הרגליים, קרסוליים, ברכיים, ירכיים והאגן בשלושה מישורים. התוצאות המתקבלות עוברות השוואה למצבי נורמה של אנשים בריאים. הבדיקה נעשית ברגליים יחפות על מנת לקבל מידע לגבי תנועה ומנח כף הרגל בזמן ההליכה. במידת הצורך ניתן לבצע את הבדיקה עם מדרסים, נעליים ו/או אביזרי הליכה אחרים.

 

*מעבדת הליכה במרכז איימקס מאפשרת את איתור מקור הבעיה בזמן אמת. בנוסף, מעניקה איימקס פתרון כולל, מדויק ואפקטיבי על ידי טיפול רפואי מתאים: פרוטוקול טיפולי פיזיותרפיה, תכנית אימון אישית, תיקון טכניקת הליכה, התאמת נעליים לביומכניקת ההליכה, הגבהות, התאמת מדרסים 3D ועוד.

תוצאות מעבדת הליכה במרכז איימקס

בדיקת הליכה ותוצאותיה

בדיקת הליכה במרכז איימקס מספקת תוצאות מפורטות לצורך בניית תכנית טיפולים ואימונים, אישית ומתאימה לנבדק. מתקבל דו"ח מפורט המשלב את תוצאות הבדיקה הקלינית והדינמית וניתוח של גרפים המייצגים את התנועה תוך זיהוי אלמנטים לא תקינים. העיקרון המנחה אותנו באיימקס הינו הצגת הלקויות שנמצאו כמשפיעות ביותר על תבנית הליכת הנבדק. בנוסף, הדו"ח מכיל מגוון טיפולים, תרגולים לחיזוק ומתיחות, אימוני הליכה המתאימים למצבו של הנבדק ומתן משוב בזמן אמת תוך כדי הליכה (biofeedback) שיחד מהווים מעטפת לשיפור תבניות התנועה הלקויות. טכניקות תרגול אלו הינן ייחודיות ופותחו ע"י סאם ח'מיס.

הנבדק מוזמן לפגישת הסבר מפורטת בנוגע לממצאי הבדיקה ולתוכנית הטיפול והאימון.

 

בדיקת הליכה במרכז איימקס

אנחנו באיימקס יודעים לאתר את הגורמים לתבניות התנועה הלקויות, לבנות תוכנית טיפול ותרגול אישית ולבצע את הטיפול ברמה הגבוהה ביותר.
מהרו ליצור קשר ולהגיע לבדיקת הליכה במרכז שלנו בתל אביב, אנחנו יותר מנשמח לסייע ולהחזיר אתכם למוטב.

תאור מקרה במעבדת ההליכה במרכז איימקס

תפריט נגישות

מחירון טיפולים
 • טיפול פיזיותרפיה פרטני – 300 ש"ח
 • פגישת ייעוץ עם ד״ר סאם ח׳מיס – 480 ש"ח
 • מעבדת ניתוח הליכה וריצה עם דו"ח – 1,600 ש"ח
 • מעבדת ניתוח הליכה וריצה כולל פגישת הסבר לאחר כשלושה שבועות – ללא דו"ח – 1,150 ש"ח
 • מדרסים ביומכאניים – 2,900 ש"ח
 • מדרסים ביומכאניים לילדים – משתנה לפי מידת כף הרגל והאבחנה – 1,200-2,900 ש"ח
האם אנחנו עובדים עם הקופות או ביטוחים פרטיים?

איימקס היא קליניקה פרטית ואין לנו הסדר עם קופות החולים.

חברי כללית מושלם יכולים לקבל החזר של עד 94 ₪ לטיפול בכפוף לפוליסה.

בנוסף, מבוטחים בביטוחי בריאות פרטיים יכולים לבקש החזרים של עד כ-80% מעלות הטיפול, בהתאם לפוליסה שלהם.

שעות הפעילות
 • יום ראשון 8:00-19:00
 • יום שני 13:00-22:00
 • יום שלישי סגור
 • יום רביעי 12:00-20:30
 • יום חמישי 13:00-22:00
 • יום שישי 8:00-14:00
 • יום שבת סגור
אנחנו ממשיכים כל הזמן לתת שירותים בהתאם להנחיות משרד הבריאות
צריכים ייעוץ מקצועי? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם