למידע וייעוץ מקצועי
למידע נוסף וייעוץ מקצועי >
למידע נוסף וייעוץ מקצועי X
השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
מעבדת הליכה
מעבדת הליכה

מעבדת הליכה לסובלים מכאב, הגבלה בתנועה, צליעה, קושי בהליכה ולאלה הרוצים ביצועים משופרים.

מעבדת הליכה במרכז איימקס תאפשר לך לשפר את יכולת ההליכה בסביבה בטוחה תחת הכוונה של פיזיותרפיסטים מומחים.

המעבדה מותאמת לכל מי שחווה הפרעה בהליכה על רקע כאבים, הגבלה בתנועה או מסיבות אחרות.

הפרעה בהליכה

משתנים רבים משפיעים על ההליכה שלנו ויכולים לגרום למצבים של הפרעה בהליכה. גורמים אלו קשורים למבנה ותפקוד לא מיטביים של הגוף כגון- הבדל באורך רגליים או במבנה כפות רגליים, תפקוד לקוי או אסימטרי של מערכת השרירים והמפרקים או חוסר התאמה של נעליים. גורמים אלו עלולים לגרום לכאבי גב, כאבי ברכיים, פגיעות כף רגל וקרסול, חוסר יציבות מפרקית, צליעה והפרעות בשיווי משקל והליכה.

הידעת שהרגלי הליכה, עמידה ויציבה לא מיטביים אשר נרכשו במהלך השנים עלולים לגרום להגבלה וכאבים במערכת התנועה?

הידעת שקיים הבדל באורך רגליים בכ- 70 אחוז מהאוכלוסייה הכללית?

הפתרון – מעבדת הליכה מתקדמת בלב תל אביב, המאפשרת ניתוח טכניקת ההליכה שלך ע"י מערכת של מצלמות באור אינפרא-אדום וייצוג תלת מימדי מדויק של תנועות הגוף בזמן אמת.

אבחון הליכה

אבחון הליכה ע"י אנליזה ממוחשבת תלת ממדית במעבדת התנועה של איימקס

השימוש באנליזה ממוחשבת תלת ממדית של ההליכה הולך ותופס מקום בקרב קלינאים לצורך קבלת החלטות טיפוליות עבור מגוון רחב של לקויות תנועה. באיימקס, מעבדת הליכה מתקדמת בה נעשה שימוש במכשור ביומכני חדשני כדי לקלוט את תבניות התנועה בזמן הליכה. מידע זה בשילוב עם ממצאי הבדיקה הקלינית משמש לבניית תוכנית טיפול ואימון שמטרתה לשפר את תבנית ההליכה.

במעבדת ההליכה ישנן 8 מצלמות המסוגלות לקלוט תמונה תלת ממדית של חיישנים המודבקים על גבי הגפיים התחתונות. תוכנת מחשב הופכת את תנועת החיישנים לתמונה תלת ממדית של ביומכניקת ההליכה שלך.

בדיקת הליכה באיימקס – היחידה בארץ אשר נעשית באנליזה ממוחשבת תלת ממדית של כף הרגל, קרסול, ברך, ירך ואגן. טכנולוגיה תלת ממדית שונה מטכנולוגיה דו ממדית המבוססת על צילום וידאו וזמינה במספר מקומות בארץ. בטכנולוגית דו ממדית (צילום וידאו) לא ניתן להעריך באופן מלא את התנועה התלת ממדית, המורכבת והמתואמת של הסגמנטים השונים וקשה לזהות תבניות תנועה לקויות שעלולות לגרום לפציעה ולתבנית הליכה לא מיטבית.

בדיקת הליכה – למי זה מתאים?

בדיקת הליכה מיועדת לכל מי שחווה קושי בהליכה, צליעה, כאב מפרקי או שרירי או הגבלה בתנועה.

 • כאב גב תחתון- אחד הגורמים השכיחים לכאב גב תחתון הינו הבדל באורך רגליים, יציבה לקויה ופגיעה בתבנית ההליכה הנורמלית. אבחון התנועה מאפשר לזהות את לקויי ההליכה ואת הגורמים לעומס המצטבר על עמוד השדרה, אשר בסופו של דבר גורם לסימפטומים.
 • כאבים בגפיים התחתונות.
 • צליעה- יכולה לנבוע מסיבות רבות כגון: בעיות אורטופדיות ונוירולוגיות שונות. אנו מאבחנים את הסיבה לצליעה ונותנים המלצות לטיפול והתאמת עזרים אשר מפחיתים את דרגת הצליעה ומשפרים את הניידות ואת איכות החיים.
 • החלפת מפרקים- החלפת מפרקים לרוב מאפשרת הפחתה משמעותית ברמת הכאב ושיפור בניידות ואיכות החיים. אולם, באחוז ניכר של אנשים אשר עוברים החלפות מפרקים נגרם הבדל באורך רגליים, הגבלה מפרקית וחולשה שרירית, אשר תורמים לצליעה וכאב.
 • נפילות חוזרות- הסיבות לנפילות הן מגוונות. על ידי זיהוי הגורמים להן ניתן להפחית את שכיחותן וחומרתן וללמוד כיצד להימנע מהן. חשוב לזהות אלמנטים בעיתיים בתבנית ההליכה אשר עלולים להביא לידי נפילה – ולנטרל אותם.
 • ליקויי הליכה שונים על רקע נוירולוגי, אורטופדי וכאלו הנובעים מהרגלי תנועה בעיתיים.
 • יציבה- הערכת היציבה כוללת הערכה סטטית ודינמית. מתקבלת תמונה שלמה של ליקויי היציבה ועל פי התוצאות מותאמת תוכנית טיפול. חשוב מעקב למדידת השינוי ביציבה.
 • הבדל באורך רגליים- הבדל באורך רגליים יכול להיות מולד, לנבוע מעקמת (סקוליוזיס), להיות תוצאה של שברים בגפיים התחתונות או של ניתוחים להחלפות מפרקים (ברכיים, ירכיים). מדובר באחד הגורמים השכיחים לכאבים בכפות רגליים, ברכיים, גב תחתון וצוואר והוא עלול לגרום ליציבה לקויה, מגבלה וצליעה.

בעזרת מעבדת הליכה מתקדמת במרכז איימקס ניתן לאתר את הגורמים הללו ועוד רבים אחרים!
באמצעות ניתוח סגנון התנועה האינדיוידואלי שלך ובעזרת מערכת מצלמות באור אינפרא-אדום וייצוג תלת מימדי מדויק של תנועות הגוף בזמן ההליכה נעלה על הליקויים ונסייע בבניית תכנית טיפולים.

מעבדת הליכה במרכז איימקס

מעבדת הליכה במרכז איימקס הינה הצעד הראשון והחשוב ביותר בדרך לפתרון בעיה במערכת התנועה, היא זו המאפשרת את ההבנה והאיתור של הגורמים לה. ניתוח סגנון התנועה האינדיווידואלי שלך הוא בעל חשיבות עליונה ונר לרגלנו באיימקס, שכן, חזרה על תנועות לקויות ובלתי יעילות גורמות למגבלה ולכאב, אשר מנציחים את תבנית התנועה הלקויה.

 • ניתוח טכניקת ההליכה במעבדת ההליכה של איימקס כולל בדיקה פיזיקלית, צילום וידאו, אנליזה ממוחשבת תלת ממדית ודו"ח ביומכני. אורך הבדיקה הוא כשעה וחצי.
 • הבדיקה הפיזיקלית נעשית לצורך קבלת מידע על מבנה מפרקי וציר הגפה, טווחי תנועה, חוזק שרירים, אורך שרירים, בדיקות פונקציונאליות ספציפיות נוספות והערכת תפקוד המפרקים והשרירים בזמן ביצוע פעילות.
 • במעבדת ההליכה החיישנים מודבקים לאורך הגפיים התחתונות של הנבדק ונקלטים על ידי מצלמות מיוחדות במעבדה. לאורכה של כל הבדיקה מוזרם מידע מהמצלמות ישירות למחשב. יתרה מכך, מתבצעת קליטה דיגיטלית של ההליכה על מנת לקבל צילום וידאו שממנו תופק אינפורמציה נוספת. בנוסף, מתקבל מידע בזמן אמת לגבי תנועת כפות הרגליים, קרסוליים, ברכיים, ירכיים והאגן בשלושה מישורים. התוצאות המתקבלות עוברות השוואה למצבי נורמה של אנשים בריאים. הבדיקה נעשית ברגליים יחפות על מנת לקבל מידע לגבי תנועה ומנח כף הרגל בזמן ההליכה. במידת הצורך ניתן לבצע את הבדיקה עם מדרסים, נעליים ו/או אביזרי הליכה אחרים.

*מעבדת הליכה במרכז איימקס מאפשרת את איתור מקור הבעיה בזמן אמת. בנוסף, מעניקה איימקס פתרון כולל, מדויק ואפקטיבי על ידי טיפול רפואי מתאים: פרוטוקול טיפולי פיזיותרפיה, תכנית אימון אישית, תיקון טכניקת הליכה, התאמת נעליים לביומכניקת ההליכה, הגבהות, התאמת מדרסים 3D ועוד.

מעבדת הליכה במרכז איימקס

בדיקת הליכה ותוצאותיה

בדיקת הליכה במרכז איימקס מספקת תוצאות מפורטות לצורך בניית תכנית טיפולים ואימונים, אישית ומתאימה לנבדק. מתקבל דו"ח מפורט המשלב את תוצאות הבדיקה הקלינית והדינמית וניתוח של גרפים המייצגים את התנועה תוך זיהוי אלמנטים לא תקינים. העיקרון המנחה אותנו באיימקס הינו הצגת הלקויות שנמצאו כמשפיעות ביותר על תבנית הליכת הנבדק. בנוסף, הדו"ח מכיל מגוון טיפולים, תרגולים לחיזוק ומתיחות, אימוני הליכה המתאימים למצבו של הנבדק ומתן משוב בזמן אמת תוך כדי הליכה (biofeedback) שיחד מהווים מעטפת לשיפור תבניות התנועה הלקויות. טכניקות תרגול אלו הינן ייחודיות ופותחו ע"י סאם ח'מיס.

הנבדק מוזמן לפגישת הסבר מפורטת בנוגע לממצאי הבדיקה ולתוכנית הטיפול והאימון.
בדיקת הליכה

אנחנו באיימקס יודעים לאתר את הגורמים לתבניות התנועה הלקויות, לבנות תוכנית טיפול ותרגול אישית ולבצע את הטיפול ברמה הגבוהה ביותר.
איימקס מזמין אתכם ליצור קשר ולהגיע לבדיקת הליכה במרכז שלנו בתל אביב.

אולי יעניין אותך גם:

ניתוח תנועה – ניתוח תנועה בתנאי מעבדה

קושי בהליכה – הפרעות הליכה והטיפול בהן

אנחנו ממשיכים גם בימי הסגר לספק שירותים בהתאם להנחיות משרד הבריאות
צריכים ייעוץ מקצועי? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם