החזרים למבוטחי כללית מושלם (עד 40% בהתאם לפוליסה שלך)
|
החזרים למבוטחים פרטית (עפ"י הפוליסה שלך)
למידע וייעוץ מקצועי
שיטת מקנזי לטיפול בכאבים
פריצת דיסק – טיפול לפי שיטת מקנזי
פעמים רבות רק בדבר קבלת האבחנה לפיה סובל האדם מפריצת דיסק ישנה עלייה חדה ברמת החשש של המאובחנים.
כלומר, אם לא די בבעיה המכנית הקיימת, עולה גם המרכיב הפסיכו-סוציאלי שיכול להיות משתק ומגביל לא פחות מהכאב.
שיטת מקנזי עושה שימוש בכאבים ככלי אבחנה מדרגה ראשונה, אשר אלו עתידים לשפוך אור על מקור הבעיה ולתת תמונה מקיפה יותר מזו הנגלית בבדיקת הדמיה.

שיטת מקנזי

אם אתם סובלים מכאבים עזים ובצילומי הרנטגן לא הופיע משהו חריג ובדיקת ה-MRI לא אבחנה שום דבר, אל תמהרו ללכת לפסיכולוג!
באיימקס, המרכז הישראלי לאבחון תנועה, משתמשים בשיטת מקנזי ונותנים מענה במצבים בהם הרפואה עודנה חסרת אונים.
שיטה זו הוכיחה יעילות רבה לטיפול בכאבי גב אקוטיים מצד אחד ובנוסף גם מועילה לסובלים מכאבי גב כרוניים.

 

חשוב לדעת שפריצת דיסק איננה מגיחה יום בהיר אחד לאוויר העולם, אלא מתהווה באופן הדרגתי ומתמשך עד אשר חווים אירוע, שהוא בבחינת 'טריגר', הגורם לפריצת דיסק מלאה (הרמת חפץ כבד, כיפוף לא נכון, ועוד שלל אירועים).

כמובן שיש צורך לבירור מעמיק אודות המקור שהוביל לפריצת הדיסק, אחרת המיקוד יהיה רק על הסימפטומים ולא ימנע בעיות עתידיות שיכולות להתרחש שוב.

מקורות לפריצת דיסק הם רבים ומגוונים ביניהם נוכל למצוא: תנועה לא תקינה באגן הירכיים, ישיבה ממושכת (שיוצרת עומס על הגב התחתון), הליכה/ריצה לא נכונה, שינויים במבנה עמוד השדרה, בעיות יציבה שונות, הרמת משאות כבדים בטכניקה לקויה, ועוד מגוון סיבות.

פריצת דיסק

כאשר חשים כאבים בגב אשר מגבילים את התנועה, ממהרים הסובלים מכך ללכת לאבחון לאיתור מקור הבעיה. ברוב המקרים יפתרו את המבקרים בבדיקת רנטגן (שתרומתה לאבחון הבעיה הינו מזערי עד לא מועיל) וקבלת משככי כאבים שונים כגון אתופן, וולטרן, או זריקות אפידורל במקרים של כאב מוקרן. משככי הכאבים עתידים לתת מענה זמני לכאבים, אך הם אינם בגדר טיפול בבעיה לטווח הארוך. מי ש"יזכה" לבדיקת הדמיה כדוגמת CT או MRI יופתע בוודאי לגלות שיש לו לכל הפחות בלט דיסק (שכן זהו ממצא שכיח גם בקרב מי שלא סובל מכאבים). לפיכך, אל תרתמו את העגלה לפני הסוסים ואל תסתמכו על בדיקות ההדמיה כאורים ותומים.
חשוב לדעת כי ישנה אלטרנטיבה מצוינת וכזאת שעובדת, לטובת המטופלים והיא שיטת מקנזי.

טיפול בשיטת מקנזי

טיפול בשיטת מקנזי מטרתו חזרה לתפקוד תקין, הפחתת הכאבים מהם סובלים המטופלים וכמובן מניעת חזרתם של הכאבים בעתיד. אצלנו במרכז איימקס שמים דגש על שני ההיבטים המרכזיים של פריצת הדיסק, ההיבט המכני וההיבט הפסיכו-סוציאלי. פריצת דיסק, ממש כפי שהיא נשמעת, הינה בעיה מכנית ולשם כך אנו באיימקס משתמשים בטיפולי פיזיותרפיה מבוססי מגע. במקרים אקוטיים יערך אבחון קליני מקיף. מנגד, במקרים כרוניים יערך אבחון מקיף בטכנולוגיה מתקדמת של תנועות עמוד השדרה, יערך בירור לצורך גילוי התנועות המגבירות את הכאב ואלה אשר מקלות עליו. על פי הממצאים שמתקבלים ניתן להגיע להבנה לאיזה כיוון זז הדיסק. מאוד שכיח שפריצות הדיסק מקרינות כאב לרגל בשל כיוונן. לפיכך, כאשר מזהים את כיוון הפריצה, משיבים את הדיסק למקומו על ידי תנועות ותנוחות שונות אשר תורמות לכך.

פריצת דיסק טיפול מקנזי באיימקס
ולפעמים תמונה אחת אומרת יותר מ-1000 מילים – לפני ואחרי טיפול אצלנו באיימקס בשיטת מקנזי לתיקון ליסט (גב עקום) כתוצאה מפריצת דיסק.

 

ד"ר סאם ח'מיס מסביר על ליסט בגב התחתון

 

באיימקס שמים דגש רב גם על הפן הפסיכו-מכני. פעמים רבות ברגע שאנשים מקבלים את האבחנה במילים "פריצת דיסק", הם מיד נרתעים ומקבלים את הבשורה כגזר דין. עקב כך נוצר חשש ואף פחד מתנועה, החשש מביא לחוסר פעילות – גם כזו שנעשתה כרגיל ובקלות עוד בטרם קבלת האבחנה. חוסר הפעילות והגבלת התנועה עלולים לא פעם להחמיר את הפציעה. לשם כך, ניתן דגש מיוחד על היבט זה כחלק משיטת הטיפול.

טיפול בגב לפי שיטת מקנזי
כך זה נראה במציאות
טיפול בפריצת דיסק שיטת מקנזי
מתרגלים טווחי תנועה שונים

איימקס - טיפול בפריצת דיסק
ד"ר סאם חמיס מטפל בכאבי גב תחתון

מוביליזציות לומבריוטת מכנזי

טיפול בפריצת דיסק שיטת מקנזי

 

תוצאות שיטת מקנזי

תוצאות שיטת מקנזי הינן מדהימות ובעלות סיכויי הצלחה גבוהים מאוד. על מנת לדעת אם השיטה יעילה עבורכם, יש צורך ב- 2-3 מפגשים בהם נבדקת התאמתכם לשיטה. איננו מתפשרים בהתאמת טיפול ייעודי וממוקד לכל מטופל, ולאור זאת אנו עורכים בדיקות מקיפות המנבאות את יעילות הטיפול. אם נמצא כי הטיפול יעיל ועתיד להטיב באופן משמעותי עם המטופל, יהיה צורך בהמשך טיפולים למשך כחודשיים נוספים. בנוסף לשיטת מקנזי שכוללת תנועות חוזרניות, טיפול מנואלי ומנחים מיוחדים של עמוד השדרה, יעשה שימוש בזרמי חשמל להפחתת כאבים, טכניקות שונות לשחרור מערכת העצבים, חיזוק שרירים, שיפור טווחי תנועה ושיפור השליטה המוטורית. יתר על כן, ניתנת הדרכה שתהווה ערך רב למטופל ולסביבתו: כיצד לשבת נכון, איך להרים משאות כבדים, כיצד מבצעים הליכה בריאה, איך לרוץ נכון, איך לשפר את התפקוד הגופני ועוד מגוון הסברים שתפקידם לסייע לכם לשמור על גב בריא.

איימקס, המרכז הישראלי לניתוח תנועה וספורט, מזמין אתכם לבדיקה מקיפה וטיפולים באמצעות שיטת מקנזי. אל תתנו לפחד ולייאוש להיות הקש שישבור את גבכם!


סאם ח'מיס - מרכז איימקס
ד״ר סאם ח׳מיס

מומחה וחוקר בתחום של ביומכאניקה וניתוח תנועה, מנהל את המעבדה לחקר ההליכה והתנועה במרכז הרפואי ת"א (איכילוב) ועוסק בהערכה, אבחון וניתוח הליכה ותנועה ומחקר. סאם הוא פיזיותרפסיט מוסמך, בוגר אוניברסיטת ת"א לתואר ראשון בפיזיותרפיה (B.PT) ושני (M.Sc) וכן בעל תואר שלישי (PhD) בתחום של ניתוח הליכה.


תפריט נגישות

מחירון טיפולים
 • טיפול פיזיותרפיה פרטני – 300 ש"ח
 • פגישת ייעוץ עם ד״ר סאם ח׳מיס – 480 ש"ח
 • מעבדת ניתוח הליכה וריצה עם דו"ח – 1,600 ש"ח
 • מעבדת ניתוח הליכה וריצה כולל פגישת הסבר לאחר כשלושה שבועות – ללא דו"ח – 1,150 ש"ח
 • מדרסים ביומכאניים – 2,900 ש"ח
 • מדרסים ביומכאניים לילדים – משתנה לפי מידת כף הרגל והאבחנה – 1,200-2,900 ש"ח
האם אנחנו עובדים עם הקופות או ביטוחים פרטיים?

איימקס היא קליניקה פרטית ואין לנו הסדר עם קופות החולים.

חברי כללית מושלם יכולים לקבל החזר של עד 94 ₪ לטיפול בכפוף לפוליסה.

בנוסף, מבוטחים בביטוחי בריאות פרטיים יכולים לבקש החזרים של עד כ-80% מעלות הטיפול, בהתאם לפוליסה שלהם.

שעות הפעילות
 • יום ראשון 8:00-19:00
 • יום שני 13:00-22:00
 • יום שלישי סגור
 • יום רביעי 12:00-20:30
 • יום חמישי 13:00-22:00
 • יום שישי 8:00-14:00
 • יום שבת סגור
אנחנו ממשיכים כל הזמן לתת שירותים בהתאם להנחיות משרד הבריאות
צריכים ייעוץ מקצועי? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם