החזרים למבוטחי כללית מושלם (עד 40% בהתאם לפוליסה שלך)
|
החזרים למבוטחים פרטית (עפ"י הפוליסה שלך)
למידע וייעוץ מקצועי
פיזיותרפיה לברך
פיזיותרפיה לברך – המרכז הישראלי לפיזיותרפיה וניתוח תנועה עם כל מה שצריך לדעת.
ד"ר סאם ח'מיס וצוות הפיזיותרפיסטים של מרכז איימקס מסבירים לכם הבעיות השכיחות במפרק הברך, על העומסים שחלים על המפרק, על אבחון בעיות ברכיים ועל טיפולי פיזיותרפיה שיסייעו לכם להתמודד עם הבעיות, בדרך לבריאות איתנה.

אבחון בעיות ברכיים

באבחון ובדיקה קלינית של ברך יש צורך לבחון את ציר התנועה של הברך כאשר מיקומו של מפרק הברך בין שני מפרקים, מפרק הירך ומפרק הקרסול, המכתיבים את תנועתו. כל סטייה במפרק הירך או מפרק הקרסול עלולה להשליך על המיקום היחסי של מפרק הברך ועלול לגרום לכאבים.

לכן, כאשר קיימת בעיה במפרק הברך צריך לבדוק גם את מנח כף הרגל ומנח הירך. במידה וקיימת סטייה גם במפרקים אלה יש צורך לתיקון של השרשרת כולה. באבחון באיימקס, נחפש מהו מקור הכאב או ההגבלה. בתחילה חשוב לבדוק האם קיים טווח תנועה מלא ויציבות מפרקית.

פיזיותרפיה ברך - מרכז איימקס

פציעות ברכיים וטיפול באמצעות פיזיותרפיה:

אחת הפגיעות הנפוצות בברך היא פגיעה מניסקיאלית, בולמי הזעזוע של הברך. המניסקוס תורם לבלימה והפרדה בין העצמות הגדולות ומספק אלמנט חשוב של יציבות.
פגיעה במניסקוס תגרום לכאב בסופי טווחים ובנשיאת משקל. פגיעה במניסקוס יכולה להיגרם מטראומה מהירה, סיבובית וחדה כמו מקרה של מעידה או חבלה ישירה אצל שחקן כדורגל או מטראומה חוזרנית, כתוצאה מחוסר יציבות ותנועה לא תקינה שחוזרת על עצמה ועלולה לגרום לקרע ניווני במניסקוס.
פיזיותרפיה לברך בשני המצבים תבוצע להשגת טווח תנועה מלא, ושליטה שרירית טובה באמצעות תרגול אקטיבי פונקציונאלי על משטחים נעים ותוך דגש על מנח תקין של הברך.

תרגילי פיזיותרפיה לברך

 

רצועה צולבת או צידית
פגיעה נוספת אופיינית  במייצבי הברך היא ברצועות הצידיות או הצולבות. המטרה העיקרית בטיפול באיימקס תהייה הפחתת כאב, שיפור הטווח והשגת יציבות מקסימלית סביב מפרק הברך. את הברך הפגועה צריך לאמן כפיצוי באמצעות שליטה שרירית.

פציעה נוספת שכיחה סביב מפרק הברך מערבת את מפרק הפיקה. התיאור האופייני לתופעה יהיה כאב בקדמת הברך. במצב זה קיימת סטייה של הפיקה ממסלולה לאורך עצם הירך כאשר ברוב המקרים זו תוצאה מלחץ מוגבר או פיזור לחץ לא תקין על הברך. פיזיותרפיה לברך תתמקד באיזון של מיקום הפיקה, והבאתה למיקום מרכזי יותר. הטיפול יעשה באמצעות מתיחות וחיזוקים ספציפיים על משטחים נייחים וניידים על פי תכנית השיקום. בכל טיפול בסינדרום הכאב הפטלו-פמורלי חשוב לבחון את ציר התנועה כיוון שהפיקה תלויה במיקום הירך ומנח כף הרגל.

בנוסף בטיפולי הפיזיותרפיה לברך, צריך לוודא כי טווחי התנועה מלאים ושמורים. הטיפול יכלול אלמנטים של דיקור יבש להורדת כאבים, גירוי חשמלי מוטורי, טייפינג, תרגול אקטיבי במנחים אופטימליים של הגפה התחתונה, תרגול פרופריוספטיבי להשבת השליטה השרירית סביב הברך וחזרה לאימונים תוך כדי העלאת עומס הדרגתי על הברך. כמו כן הטיפול ישלב שיפור טכניקת ריצה עם משוב, והתאמת מדרסים או נעליים במידת הצורך.

 

 כאב פטלופמורלי - פיזיותרפיה לברך

טיפול פיזיותרפיה לברכיים

בעיות ברכיים עשויות לערב רקמות רכות ושטחיות כפי שמתרחש בעת בעיות שריריות, מעורבות של גיד הפיקה ושל הרצועות השטחיות. בעיות הברכיים הללו נחשבות כקלות יותר לטיפול באמצעות פיזיותרפיה. בעיות ברכיים המערבות מרכיבים פנימיים שמתפקדים כמייצבי ברך כגון: סחוס, מניסקוס ורצועות צולבות הן כבר מורכבות יותר לטיפול ודורשות טיפולי פיזיותרפיה ממוקדים ואינטנסיביים, אחרת הן עלולות ליצור חוסר יציבות ולהוביל גם לפציעות נוספות.
פיזיותרפיה לברך הופכת נפוצה יותר ויותר בשל פציעות ברכיים רבות, המתרחשות בקרב כל קבוצות הגיל באוכלוסייה.
נזקים מבניים, חבלות ובעיות שרירים עלולים להיגרם' גם אם אינכם נמנים עם הספורטאים הפעילים וגם בקרב מי שאינו עוסק בפעילות גופנית כלל וכלל.
מפרק הברך מתמודד עם עומסים שונים של הליכה או ריצה עד פי 3 ממשקל הגוף. מפרק הברך מחולק למפרק הגדול שבין עצם הירך לעצם השוק, ומפרק הפיקה שבין עצם הפיקה לעצם הירך (פטלו- פמורל). בשל העומסים הברך הינו המפרק השכיח ביותר של פציעות הגפה התחתונה.
פיזיותרפיה לברך עתידה להקל משמעותית על כאבים בברכיים והמעטפת הכוללת הניתנת באיימקס תוביל לעתיד בריא יותר ומניעת פציעות ברכיים מיותרות.

המלצה של מטופלת שעברה טיפול פיזיותרפיה לברך במרכז איימקס

 

מדוע לבחור בטיפולי פיזיותרפיה לברך במרכז איימקס?

 • באיימקס צוות מומחים בתחום הביומכאניקה וניתוח התנועה. הצוות מטפל במגוון רחב של אבחנות ברכיים וגפה תחתונה, כטיפול שמרני בעקבות בעיות כרוניות ולאחר התערבויות כירורגיות, וכמו כן בספורטאים מקצוענים וחובבנים לפני תחרויות ריצה.

 

 • לאיימקס אפשרויות אבחוניות וטיפוליות רבות המסייעות להתאים טיפול ייעודי וייחודי לכל לקוח. במידת הצורך, מתבצעת בדיקת תנועה ויציבה בעזרת מערכת מהמתקדמות בעולם לאיתור סטיות הליכה ויציבה של עמוד השדרה, האגן והגפיים התחתונות.

 

 • אצלנו ניתן לבצע ניתוח תנועה מתקדם ואבחון טכניקת הליכה וריצה, לצורך הקביעה האופטימלית של תכנית השיקום, התאמת נעליים ומדרסים.

 

 • תכנית הטיפול באיימקס נקבעת בראייה כוללנית, ונעשית לפי אבחון תנועתי של כף הרגל ,הקרסול, תנועת הברך והירך.

 

 • אצלנו היחס אישי ומכבד לכל לקוח. אנו נעקוב אחר המטופל ונתאים את תכנית הטיפול במהלך השיקום.

 

 פיזיותרפיה לברך במרכז איימקס
ניתוח תנועה באיימקס – ייצוג תלת מימדי של תנועות הגוף ואיתור ליקויים.
צרו קשר עוד היום עם המומחים של איימקס בתחום פיזיותרפיה לברך ותיהנו כבר היום מהטכנולוגיה ותודעת השירות של המחר!

תפריט נגישות

מחירון טיפולים
 • טיפול פיזיותרפיה פרטני – 300 ש"ח
 • פגישת ייעוץ עם ד״ר סאם ח׳מיס – 480 ש"ח
 • מעבדת ניתוח הליכה וריצה עם דו"ח – 1,600 ש"ח
 • מעבדת ניתוח הליכה וריצה כולל פגישת הסבר לאחר כשלושה שבועות – ללא דו"ח – 1,150 ש"ח
 • מדרסים ביומכאניים – 2,900 ש"ח
 • מדרסים ביומכאניים לילדים – משתנה לפי מידת כף הרגל והאבחנה – 1,200-2,900 ש"ח
האם אנחנו עובדים עם הקופות או ביטוחים פרטיים?

איימקס היא קליניקה פרטית ואין לנו הסדר עם קופות החולים.

חברי כללית מושלם יכולים לקבל החזר של עד 94 ₪ לטיפול בכפוף לפוליסה.

בנוסף, מבוטחים בביטוחי בריאות פרטיים יכולים לבקש החזרים של עד כ-80% מעלות הטיפול, בהתאם לפוליסה שלהם.

שעות הפעילות
 • יום ראשון 8:00-19:00
 • יום שני 13:00-22:00
 • יום שלישי סגור
 • יום רביעי 12:00-20:30
 • יום חמישי 13:00-22:00
 • יום שישי 8:00-14:00
 • יום שבת סגור
אנחנו ממשיכים כל הזמן לתת שירותים בהתאם להנחיות משרד הבריאות
צריכים ייעוץ מקצועי? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם