החזרים למבוטחי כללית מושלם (עד 40% בהתאם לפוליסה שלך)
|
החזרים למבוטחים פרטית (עפ"י הפוליסה שלך)
למידע וייעוץ מקצועי
מדרס לריצה

מדרסים לריצה הופכים אט אט לאביזר חיוני ובלתי נפרד מחייהם של רצים. העלייה בכמות הרצים, העומסים והמרחקים עולה בקנה אחד עם העלייה בשכיחות הפציעות. נשאלות השאלות האם מדרסים לריצה יפחיתו את מספר הפציעות? האם הם ימנעו פציעות עתידיות ויגבירו את ההנאה אותה מפיקים הרצים מן הפעילות? האם יש הבדלים בין מדרסי ריצה שונים? האם שווה להשקיע במדרסי ריצה איכותיים או שמא מדרסי מדף יעשו את העבודה?

 

מדרס לריצה

תנועתיות תקינה של כף הרגל חשובה מאד כאשר אנו עוסקים בפעילות שמעמיסה על הגפה התחתונה כגון ריצה. תנועת כף הרגל היא הראשונה בחשיבותה וצריכה להתבצע בטווחים הפיזיולוגים התקינים בתזמון הנכון. תנועה לא תקינה של כף הרגל, תוביל גם לתנועה אבנורמאלית של השוק, הברך והירך. מכאן קצרה הדרך ליצירת עומסים לא תקינים על המפרקים והגידים, אשר עשויים להוביל לפציעות נפוצות בזמן ריצה כמו shin splints, שברי מאמץ ופגיעות גידיות למיניהן. לכן, מטרת התאמת מדרסים לריצה היא ייצוב כף הרגל במנח האופטימלי ועזרה בבלימת זעזועים.

לשם כך, יש להתמקד בביומכאניקה של הריצה ולשפר אספקטים חשובים הן בטכניקת הריצה והן במנח כף הרגל, תנועת השרירים וגמישות המפרקים. בכדי לשפר את טכניקת הריצה יש להתמקד בשינוי אורך הצעד, מקצב הריצה ואזור נחיתת כף הרגל בעת תנועה, ולצד זאת להתאים את מנח כף הרגל לטכניקה הנכונה והיעילה עבור הרץ.

 

ד"ר סאם ח'מיס מסביר על התאמת מדרסים ביומכאניים בטכנולוגיית 3D – מדרסים מותאמים אישית לריצה והליכה

 

התאמת מדרסים לריצה

על כן באיימקס, אנו מתאימים מדרסים אשר מביאים את כף הרגל למנח האופטימלי. באיימקס, התאמת מדרסים לריצה מתבצעת במנח התקין של כף הרגל ללא נשיאת משקל. המדרסים עשויים מחומרים בדרגות קשיחות שונות. המדרסים אינם ספוגיים ומאפשרים הרבה יותר מבלימת זעזועים בלבד (בלימת הזעזועים מתקיימת היום כנדרש בצורה הטובה ביותר באמצעות הטכנולוגיות המתקדמות של נעלי הספורט).

 

רובם המכריע של מדרסי הריצה הקיימים בשוק מותאמים על ידי הטבעתה של כף הרגל בתוך ספוג, תהליך אשר מנציח את הבעיות הקיימות ולא מתקן אותן.

 

מדרסים איכותיים לריצה

 

התאמת המדרסים מתבססת על אבחון תלת מימדי של תנועות הגוף בזמן אמת, בשלושה מישורים. יש לציין כי את כל תהליך התאמת המדרסים מלווה בפיזיותרפיסטים מומחים בחקר התנועה, והם בעלי התמחויות רבות באבחון וניתוח תנועה, אבחון מנחים לא תקינים של הגפה התחתונה וכפות הרגליים.

בבואכם לרכוש מדרסים לריצה הקפידו כי אין מדובר במדרסים גנריים, אלא בכאלה אשר עוצבו, הונדסו ויוצרו בהתאמה ייחודית לכף הרגל שלכם, לאופי הפעילות הספציפי (ריצה בשטח שונה מריצות על הליכונים) וכמובן גם לעצימות ולמבנה הנעליים.

 

מדרסים לריצה - התאמת מדרסים בתל אביב

התאמת מדרס לריצה במרכז איימקס על ידי דוקטור סאם ח׳מיס

 

מטרת מדרסים לריצה

תיקון מנח כף הרגל תוך שימוש בדרגות קשיחות שונות המותאמות לפי הפגיעה הקיימת בכף הרגל, משקל הגוף של הספורטאי ומידת התמיכה הקיימת בנעל אותה הוא נועל. המטרה בסופו של דבר היא להביא את הספורטאי לרוץ למרחקים ובמהירות הרצויה לו. המטרה תושג על ידי הפחתת עומסים לא תקינים ובאמצעות תיקון מנח כף הרגל ושרשרת המפרקים כולה של הגפה התחתונה, וזאת על מנת לייצר תנועה אופטימלית בכוח הרצוי של מערכת השרירים והגידים. בנוסף, עתידים מדרסים לריצה להקל על אימוץ טכניקת ריצה נכונה עבור הרץ.

אנו באיימקס מבצעים ניתוח ריצה מתקדם במעבדת ריצה מן המשוכללות בישראל, כשאר ממצאי הבדיקה מספקים דוח מפורט על מצבו הגופני של הרץ: פעילות חשמלית של השרירים, בדיקת כוח שרירים, הערכת טווחי תנועת המפרקים ועוד. כל המרכיבים מפוענחים לטובת המלצות אשר יועילו לנבדק, כגון שינוי טכניקת ריצה והתאמת מדרסים לריצה.

חשוב מאוד לזכור שפעילות גופנית אמורה לשפר את מצבו הגופני של העוסק בה ועל כך אנו שמים דגש. אחת המטרות של המדרסים היא לשפר את החוויה של הרצים ולהעניק להם שיפור ניכר בעת הפעילות.

 

מדוע לבחור מדרסים לריצה במרכז איימקס?

באיימקס צוות מומחים המובילים בתחום הביומכאניקה וניתוח תנועה.

 • לצד התאמת המדרסים לריצה קיימות באיימקס אפשרויות אבחוניות וטיפוליות רבות, המסייעות להתאים טיפול ייעודי וייחודי לכל לקוח. באיימקס מתבצעות בדיקות תנועה ויציבה במעבדת ריצה ייחודית ובעזרת מערכת מהמתקדמות בעולם לאיתור סטיות הליכה ויציבה של עמוד השדרה, האגן והגפיים התחתונות.

 

 • על סמך הזוויות ניתן לבחון כל סטייה ולפעול לתיקונה.

 

 • אצלנו ניתן לבצע אבחון טכניקת הריצה לצורך הקביעה האופטימלית של נעליים ומדרסים.

 

 • צריך לזכור שהתאמת המדרסים והנעליים אצלנו, נעשית לפי אבחון תנועתי לא רק של כף הרגל אלא גם תנועת הברך והירך.

 

 • אצלנו היחס אישי ומכבד לכל לקוח. אנו נעקוב אחר ההסתגלות למדרסים ונבצע שינויים במידת הצורך.

 

 • מדרסים לריצה במרכז איימקס קיבלו את רישיון משרד הבריאות.

 

 • עם המדרסים ניתנת אחריות ל-3 שנים בהן יינתנו שירותים וטיפולים ללא תשלום נוסף.

 

קראתם את כל השורות ואמרתם לעצמכם זה נשמע לי מצוין ואני רוצה לשפר את טכניקת הריצה שלי ולהטיב עם בריאותי, מה עכשיו? צרו קשר עם איימקס!

 

מדרסים מותאמים לכף הרגל

תפריט נגישות

מחירון טיפולים
 • טיפול פיזיותרפיה פרטני – 300 ש"ח
 • פגישת ייעוץ עם ד״ר סאם ח׳מיס – 480 ש"ח
 • מעבדת ניתוח הליכה וריצה עם דו"ח – 1,600 ש"ח
 • מעבדת ניתוח הליכה וריצה כולל פגישת הסבר לאחר כשלושה שבועות – ללא דו"ח – 1,150 ש"ח
 • מדרסים ביומכאניים – 2,900 ש"ח
 • מדרסים ביומכאניים לילדים – משתנה לפי מידת כף הרגל והאבחנה – 1,200-2,900 ש"ח
האם אנחנו עובדים עם הקופות או ביטוחים פרטיים?

איימקס היא קליניקה פרטית ואין לנו הסדר עם קופות החולים.

חברי כללית מושלם יכולים לקבל החזר של עד 94 ₪ לטיפול בכפוף לפוליסה.

בנוסף, מבוטחים בביטוחי בריאות פרטיים יכולים לבקש החזרים של עד כ-80% מעלות הטיפול, בהתאם לפוליסה שלהם.

שעות הפעילות
 • יום ראשון 8:00-19:00
 • יום שני 13:00-22:00
 • יום שלישי סגור
 • יום רביעי 12:00-20:30
 • יום חמישי 13:00-22:00
 • יום שישי 8:00-14:00
 • יום שבת סגור
אנחנו ממשיכים כל הזמן לתת שירותים בהתאם להנחיות משרד הבריאות
צריכים ייעוץ מקצועי? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם