החזרים למבוטחי כללית מושלם (עד 40% בהתאם לפוליסה שלך)
|
החזרים למבוטחים פרטית (עפ"י הפוליסה שלך)
למידע וייעוץ מקצועי
פיזיותרפיה לכף הרגל
פיזיותרפיה לכף הרגל והקרסול
התנועה של מפרקי כף הרגל והקרסול משפיעה על יכולת הגפה התחתונה לפזר באופן תקין את הכוחות בשלב נשיאת משקל הגוף. פגיעה בקרסול וכף הרגל עשויים להוביל לתנועה לקויה ועומסים מוגברים שיובילו לפציעות רבות.

ד"ר סאם ח'מיס ממרכז איימקס מסביר על טיפול פיזיותרפיה לשיקום כף הרגל

טיפול פיזיותרפיה לכף הרגל

לשם שמירה על תנועתיות כף הרגל והקרסול חשוב מאוד לוודא מנח תקין ושמירה על טווחי תנועה מלאים. מנח לא תקין של כף הרגל, חלוקת עומסים לקויה ואף טכניקת תנועה משובשת עלולים לגרום לפגיעות ופציעות בכף הרגל.
אנו באיימקס מתמחים באבחון וטיפולי פיזיותרפיה לכף הרגל והקרסול.
הקרסול
הקרסול הוא מפרק יציב המחבר בין כף הרגל לשוק והינו בעל התאמה משטחית מקסימאלית, כך שחלוקת העומסים עליו טובה. מכאן, שכיחות הבעיות שאינן נובעות מטראומה סביב מפרק הקרסול איננה גבוהה. רוב הפגיעות במפרק זה מתרחשות כתוצאה מטראומה כגון נקע בקרסול, שברי תלישה, או שברים של עצמות סביב הקרסול.

פיזיותרפיה לקרסול

במקרים אלו נדרש טיפול שמרני. במידה ויש צורך בגבס או ניתוח, לאחריהם יש צורך להשיב חזרה את טווחי הקרסול מהר ככל האפשר. תנועת הכיפוף של הקרסול הופכת להיות מוגבלת מהר מאוד וכתוצאה מכך בעתיד הגוף עלול לפצות על כך באמצעות תנועות המהוות בעיה עבור ההליכה, העלייה והירידה במדרגות או ריצה. על כן, מטרת העל בטיפולי פיזיותרפיה לקרסול ושיקומו היא החזרת טווחים מלאים של המפרק. בהמשך יהיה צורך בחיזוק השרירים הסובבים את מבנה כף הרגל ומייצבים אותה, כשבניהם, העיקרי, הוא שריר הסובך העליון האחורי ובנוסף השרירים הפנימיים של כף הרגל.
כף הרגל

בכל שיקום קרסול יש צורך מהותי להתייחס לכל כף הרגל. כף הרגל הוא מבנה מורכב מאוד: 28 עצמות, מעל 20 מפרקים, 40 עצמות ושרירים רבים. מבנה כף הרגל שכיח לפציעות, אשר לא כמו הקרסול, יכולות לנבוע כתוצאה מעומסי יתר ולאו דווקא בהכרח מטראומה.

פיזיותרפיה כף רגל

פיזיותרפיה לכף הרגל

בכל שיקום קרסול יש צורך מהותי להתייחס לכל מבנה כף הרגל. כף הרגל הוא מבנה שכיח לפציעות, אשר לא כמו הקרסול, יכולות לנבוע כתוצאה מעומסי יתר ולאו דווקא בהכרח מטראומה. לפני תחילת טיפולי פיזיותרפיה לכף הרגל חשוב ביותר לאבחן את מנח כף הרגל. יש צורך לסווג את המנח על פי המבנה המכני: פרונציה (קריסה פנימה), סופינציה (כף רגל המועמסת על צידה החיצוני), קשת גבוהה/נמוכה, עקב מסובב פנימה או החוצה, ויחס כף הרגל האחורית לעומת הקדמית. במידה וקיימת מעורבות של כאב יש לאבחן מהו המקור האנטומי לכך- לדוגמה, רצועה או גיד, ולטפל באותה רקמה פצועה. בהמשך יש צורך לשקם, לחזק ולהביא את כף הרגל למנח התקין שלה. לעיתים אנו באיימקס נמליץ על השלמת הטיפול הפיזיותרפי לכף הרגל באמצעות מדרסים שיתרמו להחזרת המנח התקין.
טיפול פיזיותרפיה לכף הרגל במרכז איימקס
פציעות כף רגל והטיפול בהן:
קיימות מספר פגיעות שכיחות כתוצאה ממנח לא תקין של כף הרגל, ואחת מהן היא פגיעה של הגיד הפנימי של כף הרגל והקרסול, אשר מייצב את הקשת ומונע את קריסתה (Tibialis Posterior).
מאחר וגיד זה הוא הגיד העיקרי ששומר על הקשת, בכל מצב של עומס יתר או קריסה פנימית עלולה להתפתח פגיעה שיכולה להיות סימפטומטית, המלווה בכאבים ואף נפיחות. במקרים אלו יש לחזק ולאמן את הרצועה/הגיד בנשיאת משקל על הרגל, לתרגל את תיקון מנח כף הרגל, הגיד והמייצבים בעומס הדרגתי מבלי להוביל למהלך דלקתי חוזר ופגיעה נוספת. במהלך האימון חשוב לשים לב שקיים מנח ביו-מכני תקין של כף הרגל והעקב. טייפינג, נעליים ומדרסים לעיתים נדרשים בכדי לעזור בתהליך השיקום. קיימות דלקות גידים נפוצות נוספות כגון דלקת בגיד אכילס שיזכו לשיקום דומה.
פגיעה נפוצה נוספת של כף רגל היא פגיעה של הרצועה הפלנטרית, הנגרמת כתוצאה ממתיחה קדמית של הרצועה בעת העמסה, או בזמן שכף הרגל והקרסול קורסים פנימה לפרונציה. הטיפול הפיזיותרפי לכף הרגל במקרה זה הוא טיפול סיפטומטי, מתיחות של הרצועה, הורדת עומס מהרצועה באמצעות חבישות, תרגול פרופריוספטיבי (אימון התחושה העמוקה) והתאמת נעליים ומדרסים.

כאשר קיימים עומסים מוגברים על כריות כף הרגל עשויה להתרחש פגיעה מוכרת נפוצה נוספת והיא המטה- טרסלגיה. בטיפולי פיזיותרפיה לכף הרגל נכלול תנועתיות של עצמות המסרק ומתיחות עצביות על מנת להפחית כאב. גם במקרה זה חשובה התאמת מדרסים.

כאבים בכף הרגל - פיזיותרפיה באיימקס

Morton’s Neuroma היא תופעה המציינת לכידה של עצב העובר בין עצמות המסרק. במקרה זה ניתן להשתמש במעבדת הליכה על מנת לאבחן את מיקום מרכז הלחץ וזאת על מנת לתכנן מדרסים שיורידו עומס מהאזור. אצלנו בקליניקה הטיפול הפיזיותרפי לכף הרגל הוא שמרני בראשיתו. התאמת נעליים ומדרסים, תנועתיות של עצמות המסרק על מנת לשחרר את הלחץ על העצב ותנועתיות של העצב כולו שמקורו בעמוד שדרה ע"י מתיחת כל הגפה התחתונה. יש לנסות כל טיפול שמרני בטרם ממשיכים לטיפול כירורגי ופולשני.

מדוע לבחור בפיזיותרפיה לכף הרגל והקרסול במרכז איימקס?

 1. באיימקס צוות פיזיותרפיסטים מומחים המובילים בתחום הביומכניקה של כף הרגל והגפה התחתונה
 2. באיימקס מתבצעת בדיקת תנועה ויציבה בעזרת מערכת מהמתקדמות בעולם לאיתור סטיות הליכה ויציבה של כף הרגל והקרסול. מטרת הבדיקה במערכת היא אבחון המקור להתפתחות העומסים על כף הרגל ואבחון הנזק לרקמה.
 3. באיימקס תכנית הטיפול תכלול גם התאמת מדרסים ונעליים על פי צורך, מעבר לתכנית השיקומית של התנועה.
 4. באיימקס, התאמת מדרסים לכף הרגל מתבצעת במנח התקין של כף הרגל ללא נשיאת משקל . המדרסים יעשו מחומרים איכותיים ובדרגות קשיחות שונות.
 5. אצלנו בקליניקה המענה לבעיות הינו מקיף. אנו נעקוב אחר המטופל ותלונותיו ונבצע שינויים הן בתכנית הטיפול והן במדרסים ובנעליים בהתאם.
לייעוץ מקצועי צרו קשר עם איימקס! 

תפריט נגישות

מחירון טיפולים
 • טיפול פיזיותרפיה פרטני – 300 ש"ח
 • פגישת ייעוץ עם ד״ר סאם ח׳מיס – 480 ש"ח
 • מעבדת ניתוח הליכה וריצה עם דו"ח – 1,600 ש"ח
 • מעבדת ניתוח הליכה וריצה כולל פגישת הסבר לאחר כשלושה שבועות – ללא דו"ח – 1,150 ש"ח
 • מדרסים ביומכאניים – 2,900 ש"ח
 • מדרסים ביומכאניים לילדים – משתנה לפי מידת כף הרגל והאבחנה – 1,200-2,900 ש"ח
האם אנחנו עובדים עם הקופות או ביטוחים פרטיים?

איימקס היא קליניקה פרטית ואין לנו הסדר עם קופות החולים.

חברי כללית מושלם יכולים לקבל החזר של עד 94 ₪ לטיפול בכפוף לפוליסה.

בנוסף, מבוטחים בביטוחי בריאות פרטיים יכולים לבקש החזרים של עד כ-80% מעלות הטיפול, בהתאם לפוליסה שלהם.

שעות הפעילות
 • יום ראשון 8:00-19:00
 • יום שני 13:00-22:00
 • יום שלישי סגור
 • יום רביעי 12:00-20:30
 • יום חמישי 13:00-22:00
 • יום שישי 8:00-14:00
 • יום שבת סגור
אנחנו ממשיכים כל הזמן לתת שירותים בהתאם להנחיות משרד הבריאות
צריכים ייעוץ מקצועי? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם