למידע וייעוץ מקצועי
למידע נוסף וייעוץ מקצועי >
למידע נוסף וייעוץ מקצועי X
השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
מדרסים לדורבן
מדרסים לדורבן
מדרסים לדורבן או דלקת ברצועה הפלנטרית
הדורבן הינו שפיץ עצם אשר גדל בחלקו התחתון של העקב כתוצאה ממשיכה של הרצועה המתחברת לשם. האבחנה "דורבן" כמעט ואיננה קיימת עוד וזאת למרות שהדורבן נראה בהדמיה. קיומו של הדורבן בצילום אינו בהכרח מעיד על כך שהכאבים שאתם חווים מקורם בדורבן.

מדרסים לדורבן או טיפול לדלקת?

במקרים הנדירים כאשר אכן מדובר באבחנה של דורבן ברגל, נתאים מדרסים לדורבן עם תמיכה רכה מאוד לשחרור והפחתת העומס מתחת לעקב. אך מכיוון שלרוב מדובר בדלקת של הרצועה שמתחברת לעצם, דלקת של הרצועה הפלנטרית, אין טעם בהתאמה זו של עקב רך. שחרור הרצועה נעשה על ידי תמיכה נכונה לכף הרגל בלבד. הרצועה ‏נמתחת בעיקר בזמן הליכה וריצה ובייחוד כאשר הקשת הפנימית של כף הרגל הינה גמישה וקורסת בזמן תנועה. משיכה מתמשכת של הרצועה גורמת לתהליך דלקתי. הסימפטומים של הכאב והדלקת יופיעו בצעדים הראשונים של הבוקר ולאחר מנוחה. במקרים ‏האקוטיים הכאב נשאר גם במהלך היום.
חשוב לציין כי ישנם מספר טיפולים יעילים לדורבן ברגל, החל מטיפולי פיזיותרפיה, דרך התאמת נעליים ועד מדרסים מותאמים אישית. כל מטופל צריך לעבור אבחון מקיף ולבחור יחד עם מטפליו את הטיפול המדויק עבורו.

טיפים קטנים גדולים להתאמת מדרסים

1. אין להתאים מדרס לכף רגל אם מקור הסיבה שמוביל לכאב אינו ידוע.

2. מדרס אינו הפתרון היחידי לטיפול במקור הכאב, הוא ילווה לרוב בתכנית טיפול שמרנית לכאב בפיזיותרפיה.

3. בנוסף להתאמת המדרס יש להתאים את נעלי ההליכה ואת נעלי ריצה וזאת על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר.

4. למדרסים מידת קשיחות משתנה; יש להתאים את מידת הקשיחות לאבחנה, לגיל, למבנה כף הרגל ולפעילות אותה מבצעים. החומר ממנו עשוי המדרס ומידת התיקון צריכים להיות ספציפיים לאבחנה ולמשתמש.

 

מדרסים בהתאמה אישית

התאמת מדרסים לדורבן

‏באיימקס אנו מתאימים מדרסים שמטרתם לאפשר מתן תמיכה לקשת הפנימית (מדיאלית) באופן אופטימלי. מנח כף הרגל צריך להיות כאשר הקשת הפנימית מוגבהת וכך תתאפשר הפחתת עומס מהרצועה. על כן, אנו לוקחים מידות למדרסים ללא נשיאת משקל ומספקים תמיכה בדרגת קשיחות יחסית גבוהה בכדי לבלום את צניחת הקשת. בנוסף, יסייעו המדרסים להפחתת מידת המתיחה של הרצועה הפלנטרית בנקודת האחיזה שלה בעקב. שינויים אלו מפחיתים במידה רבה את הכאבים ואף להעלימם כלא היו.

התאמת מדרס לדורבן באיימקס
כך קורה הקסם במציאות

מדרסים לדורבן במרכז איימקס

  • באיימקס קיימת מערכת מהמתקדמות בעולם לאבחון תנועה ובדיקות יציבה בעמידה והליכה לשם איתור סטיות הליכה ויציבה של עמוד השדרה, האגן והגפיים התחתונות. במידת הצורך יש באפשרותנו לבצע בדיקה מסוג זה.
  • באיימקס לפני התאמת מדרסים לדורבן נעשית בדיקה קלינית מדוקדקת של שני פיזיותרפיסטים מומחים בתחום הביומכאניקה והטיפול בכאב. לאחר האבחון יקבע פרוטוקול טיפולי.
  • הטיפול בדלקות כרוניות הינו טיפול המשכי ואישי, הכולל טיפול ידני בנוסף לכל שאר האמצעים השונים להקלה בכאבים כמו דיקור. באיימקס אנו מאמינים בטיפול בו המטפל צמוד למטופל לאורך הטיפול ולכל זמן השהות בקליניקה.
  • במידת הצורך ובהתאם לחריפות הבעיה, אנו נעשה מעקב יומיומי אחר המטופל.

מדרסים ברישיון משרד הבריאות

לייעוץ מקצועי והתאמת מדרסים לדורבן צרו קשר עם המומחים של איימקס, שיסייעו באבחנה, יתאימו טיפול וילוו אתכם יד ביד לעבר עתיד בריא יותר!
אנחנו ממשיכים כל הזמן לתת שירותים בהתאם להנחיות משרד הבריאות
צריכים ייעוץ מקצועי? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם