למידע וייעוץ מקצועי

למידע נוסף וייעוץ מקצועי >
למידע נוסף וייעוץ מקצועי X
השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
פיזיותרפיה לאחר תאונת עבודה

בשנים האחרונות אנחנו נפגשים עם המון שאלות של מטופלים המתעניינים עבור טיפולי פיזיותרפיה לאחר תאונות עבודה. המטופלים מעוניינים לדעת האם הם זכאים לטיפולים במכונים פרטיים, האם הם יכולים לרכוש ציוד אורטופדי לו הם זקוקים לצורך השיקום ושאלות נוספות הנוגעות למהלך הטיפול. איננו נכנסים לנושא של אחוזי נכות אלא רק בגין המימוש הזכויות הרפואיות הניתנות עקב התאונה.

נתחיל עם הסבר קצר אודות תאונות עבודה:
תאונה המתרחשת במהלך שעות העבודה בה נפגעים עובדים באופן פיזי מטופלת בהתאם לחוקים וכללים של הביטוח הלאומי. אלה מבטיחים את זכויות העובדים לטיפול ולפיצוי עקב נזקים שנגרמו להם. 

בחוק הביטוח הלאומי מפורטת רשימת מקרים המוגדרים כתאונות עבודה. כדי שהעובדים יקבלו זכויותיהם, המוסד לביטוח לאומי צריך ראשית להכיר בהם כנפגעי תאונות עבודה (הגשת תביעה למוסד לביטוח לאומי). נפגעים אלה זכאים לטיפול רפואי המיועד לריפוי ושיקום הפגיעה במסגרת סל הבריאות ובאמצעות המרפאות של קופות החולים. במידת הצורך הטיפול הרפואי יכלול גם טיפולי פיזיותרפיה ואביזרים אורטופדיים. לנפגע יש אפשרות לבחור טיפולי פיזיותרפיה במכונים פרטיים ולקבל החזרים מקופות החולים (חשוב לבדוק כל מקרה לגופו).

קבלת טיפול רפואי לאחר תאונת עבודה

העובד שנפגע פונה לקבלת טיפול רפואי ראשוני באחת מקופות החולים, במוקדי החירום או במגן דוד אדום עם טופס מיוחד שיקבל מהמעביד הנקרא: "טופס למתן טיפול רפואי לנפגע בעבודה- שכיר (250)".

מי שהוכר על ידי הביטוח הלאומי כנפגע תאונת עבודה, עשוי להיות זכאי לאחת או יותר מסוגי הזכויות הבאות: ריפוי ושיקום מקצועי או רפואי (טיפולי שיקום ופיזיותרפיה וכן, אמצעי עזר אורטופדיים ואחרים), פיצוי על הפגיעה (דמי פגיעה) ומענק או קצבת נכות.

אילו פגיעות ניתנות לטיפול בפיזיותרפיה?

תאונות עבודה עלולות להתרחש במקום העבודה, בדרך לעבודה או בדרך ממנה לביתכם. הפגיעות יכולות להיות בגפיים, בגב, בראש וכמובן גם פגיעות פנימיות. תהליך שיקום מפציעה משלב בדרך כלל טיפולי פיזיותרפיה כדי להקל על הכאבים, לחזק את השרירים, להחזיר את הגמישות לאיברים שנפגעו ולשקם את תנועת הגוף. פיזיותרפיה היא אחד האמצעים המרכזיים המשולבים בתהליכי שיקום חולים אורטופדיים. 

שיטות טיפול בפיזיותרפיה

בתחום הפיזיותרפיה יש מספר דרכים נפוצות לטיפול:

  • תרגילים המיועדים לחיזוק השרירים במקום הפגוע.
  • עיסוי של רקמות השריר ואזורי המפרקים בגוף.
  • שימוש בגלי אולטרסאונד כדי להקל על שרירים מכווצים וכואבים ואזורים שיש בהם דלקת.
  • טיפול במכשירים שונים המקרינים חום שמסייעים להרפות מתח שרירי ומגבירים את זרימת הדם.
  • טיפול בזרמים חשמליים להפחתת הכאב.
  • דיקור יבש לשיפור תנועה ומוגבלות תנועתית.
  • הנחית המטופל לביצוע תרגילים בבית.

 

לסיכום, החוק מגדיר זכויותיו של עובד שנפגע מתאונת דרכים. אחת מזכויותיו היא לקבל טיפול רפואי מלא כולל טיפולי פיזיותרפיה במסגרת תקופת פציעתו ושיקומו. טיפולי הפיזיותרפיה מסייעים להחזרת התנועה והגמישות לגוף ומסייעים להקלה בכאבים. טיפולי פיזיותרפיה הם חלק אינטגרלי ממערך שיקום הגוף ואחת מהדרכים להתמודדות עם שיקום לאחר תאונת עבודה.

מטופלים יקרים
בהתאם להנחיות משרד הבריאות, מרכז איימקס ממשיך לטפל בכם באהבה ובמקצועיות תוך הקפדה על רמת הגיינה גבוהה ביותר. ועם זאת, לכל שאלה או התייעצות ניתן להתקשר למרפאה.
אם יש צורך מיוחד ניתן לתאם תור בנפרד משאר המטופלים. כלומר, רק המטופל והמטפל שלו יהיו נוכחים בקליניקה בזמן הטיפול. מי שחושש ומעדיף ביקורי בית יכול ליצור קשר איתנו ונבדוק את האפשרויות העומדות בפנינו.
בנוסף, בדיוק כמו השירות בבתי החולים וקופות החולים בימינו, קיימת אפשרות להתייעצות טלפונית או לשיחת וידאו (טלהמדיסין). אתם תופתעו כמה ניתן לעזור אפילו בשיחה קצרה של כמה דקות! ניתן לבצע הנחיות לתרגול וטיפול כולל הדגמה ובדיקת איכות התרגילים באמצעות וידאו. בטיפול מרחוק אפשר: לקבל עזרה ראשונה והערכה האם יש צורך בטיפול בקליניקה לקבל הדרכה לתרגול נכון ומותאם לקבל הדרכה להתנהגות מתאימה ביומיום לנהל בעיות כרוניות לפקח על התרגול בבית ולבצע את מערך התרגול המתאים הטיפול מרחוק בתקופה הזו מאפשר לנו לעקוב אחרי ההתקדמות שלכם, לתת עצות ולשמוע את הקשיים (וההצלחות) שלכם. הטיפול יעשה בנוחות בביתכם ובזמן המתאים לכם. מס' הוואטסאפ של הקליניקה: 0525211077
איתכם ולמענכם סאם ומשפחת איימקס
לכל שאלה או התיעצות טלפונית ניתן להתקשר למרפאה 03-5222583 או לד״ר סאם ח׳מיס ישירות 050-5452699
לוגו של איימקס