החזרים למבוטחי כללית מושלם (עד 40% בהתאם לפוליסה שלך)
|
החזרים למבוטחים פרטית (עפ"י הפוליסה שלך)
למידע וייעוץ מקצועי
איך לרוץ נכון
שיפור טכניקת ריצה

סובל מכאבים, הגבלה בתנועה בזמן או לאחר הריצה?

היית רוצה לרוץ רחוק יותר או מהר יותר?

באיימקס ניתנת האפשרות לשפר את טכניקת הריצה בסביבה בטוחה, תחת הכוונתם המקצועית של פיזיותרפיסטים מומחים בתחום. אצלנו ישנה מעבדת ריצה מתקדמת המאפשרת שיפור טכניקת ריצה לכל המעוניין והדרכה מורחבת לגבי איך לרוץ נכון.

בדיקת ריצה

גורמים רבים הינם בעלי השפעה על טכניקת הריצה, על יכולת הריצה למרחקים ויכולים להוביל לסימפטומים של כאב, חולשה או הגבלה בתנועה. הגורמים בהם אנו מתמקדים קשורים למבנה ותפקוד לא מיטביים של הגוף דוגמת- הבדל באורך רגליים (אסימטריה ברגליים), הבדל מבני של כפות הרגליים, תפקוד לקוי ו/או אסימטרי של מערכות השרירים והמפרקים ואף נעלי ריצה לא מותאמות לכפות הרגליים. אלו הם רק דוגמאות בודדות ושכיחות, אשר עלולות לגרום לכאבים בגב, כאבי ברכיים, פגיעות בכף הרגל והקרסול, פגיעות גידים, כאבי שרירים, חוסר יציבות מפרקית וכמובן פציעות ספורט נוספות.

הפתרון של איימקס- בדיקת ריצה מעמיקה עם ניתוח סגנון הריצה שלך באמצעות מערכת מתקדמת של מצלמות באור אינפרה-אדום וייצוג תלת מימדי בזמן אמת של תנועות הגוף באופן מדויק.

איך לרוץ נכון

אבחון ע"י אנליזה ממוחשבת תלת ממדית
אנליזה ממוחשבת תלת ממדית של הריצה בזמן אמת צוברת תאוצה בקרב קלינאים לצורך בניית אסטרטגיה טיפולית עבור קשת רחבה של לקויות תנועה. אנו באיימקס עושים שימוש במכשור ביומכני חדשני וטכנולוגיות מתקדמות לקליטת תבניות התנועה המדויקות בזמן ריצה. מידע זה יחד עם ממצאי הבדיקה הקלינית משמשים לבניית תכנית טיפול ואימון שמטרתה שיפור טכניקת ריצה. אבחון ריצה וניתוח תנועה עם התאמה אישית לנבדק ומתן כלים והכוונה איך לרוץ נכון.
במעבדת הריצה של איימקס ישנן 8 מצלמות תלת ממדיות שקולטות תמונה תלת ממדית המתקבלת מחיישנים המודבקים על גבי הגפיים התחתונות של הרץ. תוכנת מחשב ממירה את תנועת החיישנים לתמונה תלת ממדית של ביומכניקת הריצה ומאפשרת תמונה רחבה לאבחון ושיפור טכניקת הריצה.
בדיקת הריצה באיימקס- היחידה בארץ אשר מבוצעת באנליזה ממוחשבת ותלת מימדית של כפות הרגליים, קרסוליים, ברכיים, ירכיים ואגן. טכנולוגיה זו שונה מהותית מטכנולוגיה דו מימדית המתבססת על צילומי וידאו (וזמינה במספר מקומות שונים בארץ). בטכנולוגית דו מימד (צילום וידאו) קיימת חוסר יכולת להעריך באופן מלא את התנועה התלת מימדית של הסגמנטים השונים וקושי רב בזיהוי תבניות תנועה וטכניקות ריצה לקויות שעלולות להוביל לפציעות, תסכול ופגיעה בתפקוד.

מעבדת ריצה מתקדמת באיימקס – ניתוח ריצה בתלת מימד – כך זה נראה במציאות
למי מתאימה בדיקת הריצה?
בדיקת ריצה נועדה לרצים המעוניינים להשתקם לאחר פציעה, להימנע מפציעות או המעוניינים בשיפור טכניקת הריצה. הבדיקה מיועדת לספורטאים חובבנים או מקצוענים שרוצים לשפר את הביצוע שלהם, ללמוד איך לרוץ נכון ולהימנע מבעיות כגון: כאבים בגב תחתון – הגורמים השכיחים לכאבים בגב התחתון הם הבדלי אורך רגליים ויציבה לקויה הגורמים לפגיעה וליקויים בתבנית ההליכה. באמצעות אבחון תנועה, ניתן לזהות ליקויי הליכה אשר בדרך כלל באים לידי ביטוי ביתר שאת בזמן ריצה, ואת הגורמים לעומס המצטבר על עמוד השדרה – עומס אשר בסופו של דבר גורם לסימפטומים אותם חווים הרצים.
כאבים במערכת התנועה כגון כאבים בכפות רגליים, ברכיים וירכיים. תבניות תנועה לקויות כגון קריסה פנימה של הברך או הקרסול עלולות לגרום לעומס לא תקין על המפרקים ועם הזמן לגרום לכאב ולפגיעה ביכולת הריצה. לכן יש חשיבות באבחון ביומכני של הגורמים לפגיעה במערכת שריר- שלד והבנה של הגורמים לפציעות חוזרות.
בנוסף, השימוש בתוצאות ההערכה יכול לשמש מאמנים וספורטאים כאמצעי להערכה, מעקב אחר התקדמות הספורטאי ושיפור הטכניקה.
אנו מאמינים שבאמצעות שיפור טכניקת ריצה ניתן להאיץ שיקום לאחר פציעה, להפחית את הסיכון לפציעה עתידית ולהוביל להבנה איך לרוץ נכון.

שיפור טכניקת ריצה במרכז איימקס

 • "הצעד הראשון" תרתי משמע ואולי אף החשוב ביותר לפתרון בעיות במערכת התנועה, הינו הבנה ואיתור של הגורמים לבעיות. ניתוח סגנון התנועה האינדיבידואלי של הנבדקים הוא בעל חשיבות עליונה, שכן חזרתן של תנועות לקויות מובילה למגבלה ולכאבים המנציחים תבניות תנועה לקויות.
 • ניתוח טכניקת הריצה באיימקס כולל בדיקה פיזיקלית, צילומי וידאו, אנליזה ממוחשבת תלת ממדית ודו"ח ביומכני מפורט. אורך הבדיקה הוא כשעה וחצי לערך.
 • בדיקה פיזיקלית מתבצעת לצורך קבלת תמונה רחבה ומידע על מבנה המפרקים וציר הגפה, טווחי תנועה, חוזק שרירים, אורך שרירים, הערכת תפקודם של המפרקים והשרירים בזמן ביצוע פעילות (הליכה, ריצה ורכיבה על אופניים) ובדיקות פונקציונליות ספציפיות נוספות.

מה עושים במעבדת ניתוח ריצה?

מהלך הבדיקה:
חיישנים, המודבקים לאורך הגפיים התחתונות, נקלטים ע"י מצלמות מיוחדות המוצבות במעבדה. במהלך הבדיקה מועבר המידע בזמן אמת, מהמצלמות למחשב. בנוסף, נעשית קליטה דיגיטלית של הריצה בכדי לקבל גם צילומי וידיאו. יתר על כן, מתקבל מידע על תנועת כף הרגל, ברך, קרסול, ירך ואגן הירכיים בשלושה מישורים שונים. מתבצעת השוואה של התוצאות לתוצאות נורמה של רצים מקצועיים. במסגרת הבדיקה הדינמית נכללת גם בדיקת הליכה שנותנת הערכה אודות תנועת המפרקים תחת עצימות נמוכה יותר, ולאחריה מבוצעת גם בדיקת ריצה. את הבדיקה עושים יחפים, וזאת על מנת לאפשר קבלת מידע מדויק של תנועה ומנח כף הרגל בזמן הריצה. במידת הצורך, הבדיקה יכולה להתבצע עם נעליים, מדרסים או אביזרי הליכה אחרים בהם משתמש הנבדק.
ניתוח טכניקת הריצה מאתר את מקור הבעיה בזמן אמת ומעניק פתרון מדויק ואפקטיבי על-ידי טיפול רפואי מתאים. בין הטיפולים המוצעים ניתן לקבל: פרוטוקול טיפולי פיזיותרפיה, תכנית אימון ייחודית, תיקון טכניקת ריצה, התאמת נעליים ספציפיות לטכניקת הריצה האישית והביומכניקה של הנבדק, הגבהות לנעליים, התאמת מדרסים ביומכניים 3D וכדומה.
תוצאות בדיקת הריצה
בהתאם לתוצאות של הבדיקה הקלינית והדינמית נבנית תוכנית טיפול ואימון אישית. הדו"ח משלב את תוצאותיה של הבדיקה הקלינית יחד עם הבדיקה הדינמית וניתוח גרפים המייצגים את התנועה, תוך זיהויים של אלמנטים לא תקינים. העיקרון המנחה באבחון ריצה באיימקס הוא הצגתן של הלקויות המשפיעות ביותר על תבנית הריצה. בנוסף, הדו"ח מכיל מגוון טיפולים, תרגול לחיזוק ומתיחות, אימוני ריצה ספציפיים ומתן משוב בזמן אמת תוך כדי ריצה (biofeedback). בסופו של יום, מטרתם הינה לשפר את תבניות התנועה הלקויות ולהקנות מידע וידע שיאפשרו שיפור טכניקת ריצה ומידע בעל ערך רב לרצים – כיצד לרוץ נכון ובריא. טכניקות התרגול פותחו על ידי ראש צוות איימקס, סאם ח'מיס.
בסיום הבדיקה, יוזמן הנבדק לפגישת הסבר מפורטת אודות ממצאי הבדיקה והתאמת תכנית טיפול ואימון.
איימקס מעבדת ריצה - לרוץ נכון

אנחנו באיימקס יודעים לאתר את הגורמים המובילים לתבניות תנועה לקויות, לבנות תכנית טיפול ותרגול אישית ולבצע את הטיפול ברמה הגבוהה והמקצועית ביותר בישראל, שיפור טכניקת ריצה, במהירות ובקלות!

אולי יעניין אותך גם:

התאמת נעלי ריצה – 10 טיפים להתאמה מעולה

פציעות ריצה – פציעות נפוצות ודרכי מניעה

מדרסים לריצה – מדרסים מהמומחים

תפריט נגישות

מחירון טיפולים
 • טיפול פיזיותרפיה פרטני – 300 ש"ח
 • פגישת ייעוץ עם ד״ר סאם ח׳מיס – 480 ש"ח
 • מעבדת ניתוח הליכה וריצה עם דו"ח – 1,600 ש"ח
 • מעבדת ניתוח הליכה וריצה כולל פגישת הסבר לאחר כשלושה שבועות – ללא דו"ח – 1,150 ש"ח
 • מדרסים ביומכאניים – 2,900 ש"ח
 • מדרסים ביומכאניים לילדים – משתנה לפי מידת כף הרגל והאבחנה – 1,200-2,900 ש"ח
האם אנחנו עובדים עם הקופות או ביטוחים פרטיים?

איימקס היא קליניקה פרטית ואין לנו הסדר עם קופות החולים.

חברי כללית מושלם יכולים לקבל החזר של עד 94 ₪ לטיפול בכפוף לפוליסה.

בנוסף, מבוטחים בביטוחי בריאות פרטיים יכולים לבקש החזרים של עד כ-80% מעלות הטיפול, בהתאם לפוליסה שלהם.

שעות הפעילות
 • יום ראשון 8:00-19:00
 • יום שני 13:00-22:00
 • יום שלישי סגור
 • יום רביעי 12:00-20:30
 • יום חמישי 13:00-22:00
 • יום שישי 8:00-14:00
 • יום שבת סגור
אנחנו ממשיכים כל הזמן לתת שירותים בהתאם להנחיות משרד הבריאות
צריכים ייעוץ מקצועי? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם