החזרים למבוטחי כללית מושלם (עד 40% בהתאם לפוליסה שלך)
|
החזרים למבוטחים פרטית (עפ"י הפוליסה שלך)
למידע וייעוץ מקצועי
פילאטיס לכאב גב

פילאטיס לכאבי גב אמת או מיתוס? כאבי גב תחתון הינה תלונה נפוצה מאוד. עד 80% מהאוכלוסייה יחוו כאב מסוג זה במרוצת החיים. אצל חלק מהאנשים הכאב לא יחלוף ויהפוך כרוני, משמע מתמשך.

המקור לכאבי הגב לא תמיד ידוע. לעיתים ניתנת לו סיבה שמגובה בהדמיה רפואית (רנטגן, CT או MRI) כגון פריצה או בלט דיסק. אך לעיתים לא נמצא את המקור והכאב יכונה "לא ספציפי". אך אין זה אומר שהכל כשורה.

ישנם מקרים בהם כאבי הגב ילוו בכאבים לאורך הרגל ו/או חולשה שרירית בגפיים התחתונות. במקרים אלה מומלץ אבחון אורטופדי ופיזיותרפי מעמיק בכדי לתת מענה טיפולי ומשקם. זאת מכיוון שקיימת מעורבות של פגיעה עצבית בדרגה מסוימת הדורשת מענה טיפולי שיפחית משמעותית את הפגיעה העצבית.

פגיעה בתפקוד התקין של מערכת שלד-שריר יכולה במקרים רבים להוות סיבה להופעת כאבי הגב. ובאופן ספציפי, פגיעה בתפקוד שרירי הליבה. שרירי הליבה הינם שרירים האחראים על היציבה של הגוף במצב נייח ובזמן תנועה. הם ממוקמים סביב עמוד השדרה, חגורת הכתפיים וחגורת האגן. ביניהם נמנים: מיישרי הגב, שרירי הבטן העמוקים, שרירי רצפת האגן והסרעפת.

הכאב הכרוני מוביל לירידה תפקודית ופגיעה בפעילותו היומית ובכושרו הגופני. אותו אדם מפחד מתנועות גב מסוימות  שגורמות לכאב ואי נוחות ונוסף לו חשש חדש שמא יחווה התקף כאב חזק בגב. מצב זה יוביל אותו בהדרגה להימנע מאותן תנועות אשר גורמות לו כאב או אי נוחות. התנהגות זו מובילה לכך שהשרירים נחלשים, טווחי התנועה מוגבלים בחוליות עמוד השדרה ובמפרקי האגן והירכיים, היציבה משתנה וההליכה עלולה להיפגע.

פעילות גופנית המשלבת ומתמקדת בפעילות שרירי הליבה, חיזוק וייצוב, תרגילי גמישות מפרקים ובפרט עמוד השדרה נמצאה כבעלת השפעה חיובית רבה בקרב הסובלים מכאב גב תחתון כרוני. מחקרים הראו שבזכות פעילויות מסוג זה מתרחשת ירידה בכאב ועליה בתפקוד היומי ובכושר הגופני. בנוסף, נמצא שפעילות גופנית המתמקדת בשרירי הליבה יכולה לסייע במניעה של הופעת כאבי גב בעתיד.

כדי שתוכלו למנוע כאבי גב עתידיים ולשפר את אורח החיים ולהנות מגוף בריא ומוכן לכל האתגרים שהמאה ה-21 מציבה בפנינו – אנחנו באיימקס מציעים לכם פילאטיס בתל אביב, במרכז מטופח, נעים ומאובזר שיספק לכם את האיכות המקצועית הגבוהה ביותר, יחד עם ליווי צמוד ואינטימי של מדריכה שהיא גם פיזיותרפיסטית – צרו קשר לפרטים נוספים.

 

פילאטיס- מומלץ בכאבי גב

כיום ברפואה המודרנית ממליצים לסובלים מכאבי גב כרונים לבצע פעילות גופנית מתונה ולא מנוחה מוחלטת, כפי שהיה נהוג להמליץ בעבר.

פילאטיס שיקומי לכאבי גב הינה דוגמה מצוינת לפעילות גופנית מתונה שבמהלכה ישנה בקרה על תרגול המתאמן. זוהי שיטת תרגול המתמקדת בחיזוק וייצוב שרירי הליבה ושמה דגש על גמישות מפרקית ובפרט של עמוד השדרה.

סיבות אלו הובילו לכך שכיום אנשים רבים הסובלים מכאבי גב תחתון כרוניים מתעניינים ופונים לאימוני פילאטיס. זאת במטרה לחפש פתרון ושיפור במצבם.

הפניה וההתעניינות בשיטת פילאטיס לכאבי גב תחתון הובילה לעריכת מחקרים בנושא ובדיקת השפעת תרגול פילאטיס על אנשים הסובלים מכאבי גב תחתון. אלה תוצאות המחקרים:

 • תרגול פילאטיס מפחית עוצמת כאבים ותדירות הופעתם
 • התרגול מפחית מוגבלות תפקודית יומית
 • תרגול בשיטת הפילאטיס משפר ביצועים בספורט.
 • תרגילי הפילאטיס משפרים את גמישות עמוד השדרה והשרירים בגפיים התחתונות.
 • תרגול פילאטיס משפר את שיווי המשקל.

מתי לחזור לפעילות גופנית?

לאחר התקף גב ובסיום הטיפול הפיזיותרפי יש לחזור באופן הדרגתי לפעילות גופנית. מומלץ לקבוע את עצימות האימון עם הרופא או הפיזיותרפיסט המטפל. בנוסף מומלץ שהמאמן/מדריך באימון יהיה בעל ידע נרחב בשיקום אורטופדי כגון פיזיותרפיסט בכדי לבנות תכנית אימון מתאימה למצבו הנוכחי של המתאמן.

חשוב לעבור הערכה מקדימה טרם כניסה לשיעור אצל הפיזיותרפיסט כדי להבין את אופי הכאב והאבחנה הספציפית של אותו מתאמן. זאת בכדי לתת לך מערך תרגול ספציפי המתאים לצרכיך ולהמנע מתרגילים שיכולים להעמיס על הדיסקים הבין-חולייתיים.

 

פילאטיס שיקומי לכאבי גב תחתון

באיימקס פילאטיס שיקומי המתבצע בקבוצות קטנות מאוד במטרה לסייע לכל מתאמן להתקדם במטרות האימון הייחודיות לו. במקרים של כאבי גב תחתון המתאמן עובר בדיקת אבחון טרם תחילת האימונים ומותאמת לו תוכנית אימון שמתחשבת במצבו הנוכחי ומטרותיו לשיפור תפקודי לטווח הרחוק. האבחון והאימונים מתבצעים על ידי פיזיותרפיסט מוסמך בעל ידע וניסיון רב בפיזיותרפיה ופילאטיס.

שיעורי פילאטיס לכאבי גב תחתון

 

 

מה מומלץ לעשות בנוסף לתרגול פילאטיס?

כיום החברה שלנו הופכת בהדרגה ליותר ויותר יושבנית. כלומר אנו נמצאים מרבית היום במנח ישיבה. לכן, מומלץ לשנות תנוחות במהלך היום ולשלב במהלך יום עבודה עמידה והליכה גם אם מדובר במרחקים קצרים. זאת בכדי לעודד תנועתיות של מפרקי הגוף ופעילות שרירית. כך תוכלו להתמודד עם הנוקשות שמתהווה לאחר כאבי גב.

יש להימנע מישיבה ממושכת ולקום מהכסא המשרדי כל 30 דקות, לעשות הליכה קצרה ולחזור לשבת. מנח ישיבה מהווה לחץ מוגבר על הדיסקים הבין חולייתיים ועלול להוביל לגירוי כאב מהגב.

בנוסף אנו מקבלים דיווחים ממטופלים על כך שהם מתקשים לשבת לפרקי זמן מעל מספר דקות. בכדי לשפר ולהאריך את משך הישיבה מומלץ לרכוש כרית שיווי משקל ("פיתה") ולהניחה על מושב הכסא וכך במהלך הישיבה מתרחשות תנועות מזעריות שמעודדות את שרירי הליבה לפעול וליצב אותנו.

מומלץ לשלב בשגרה השבועית פעילות אירובית בעמידה כגון הליכות, מכשירי חדר כושר מסוג אליפטיקל או סקי, אימון עליה וירידת מדרגות.

 


סאם ח'מיס - מרכז איימקס
ד״ר סאם ח׳מיס

מומחה וחוקר בתחום של ביומכאניקה וניתוח תנועה, מנהל את המעבדה לחקר ההליכה והתנועה במרכז הרפואי ת"א (איכילוב) ועוסק בהערכה, אבחון וניתוח הליכה ותנועה ומחקר. סאם הוא פיזיותרפסיט מוסמך, בוגר אוניברסיטת ת"א לתואר ראשון בפיזיותרפיה (B.PT) ושני (M.Sc) וכן בעל תואר שלישי (PhD) בתחום של ניתוח הליכה.


תפריט נגישות

מחירון טיפולים
 • טיפול פיזיותרפיה פרטני – 300 ש"ח
 • פגישת ייעוץ עם ד״ר סאם ח׳מיס – 480 ש"ח
 • מעבדת ניתוח הליכה וריצה עם דו"ח – 1,600 ש"ח
 • מעבדת ניתוח הליכה וריצה כולל פגישת הסבר לאחר כשלושה שבועות – ללא דו"ח – 1,150 ש"ח
 • מדרסים ביומכאניים – 2,900 ש"ח
 • מדרסים ביומכאניים לילדים – משתנה לפי מידת כף הרגל והאבחנה – 1,200-2,900 ש"ח
האם אנחנו עובדים עם הקופות או ביטוחים פרטיים?

איימקס היא קליניקה פרטית ואין לנו הסדר עם קופות החולים.

חברי כללית מושלם יכולים לקבל החזר של עד 94 ₪ לטיפול בכפוף לפוליסה.

בנוסף, מבוטחים בביטוחי בריאות פרטיים יכולים לבקש החזרים של עד כ-80% מעלות הטיפול, בהתאם לפוליסה שלהם.

שעות הפעילות
 • יום ראשון 8:00-19:00
 • יום שני 13:00-22:00
 • יום שלישי סגור
 • יום רביעי 12:00-20:30
 • יום חמישי 13:00-22:00
 • יום שישי 8:00-14:00
 • יום שבת סגור
אנחנו ממשיכים כל הזמן לתת שירותים בהתאם להנחיות משרד הבריאות
צריכים ייעוץ מקצועי? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם