החזרים למבוטחי כללית מושלם (עד 40% בהתאם לפוליסה שלך)
|
החזרים למבוטחים פרטית (עפ"י הפוליסה שלך)
למידע וייעוץ מקצועי
הבדל באורך רגליים
הבדל באורך רגליים אכן קובע ותתפלאו כמה נזק זה יכול לגרום!
רובם המכריע של הספורטאים מבצעים בדיקת לב-ריאה, רוכשים שעון דופק, נעליים במאות שקלים וכל זאת על מנת לשמור על בריאותם. אך שוכחים איבר חשוב מאוד, הרגליים, שלהם תפקיד משמעותי בפעילות הגופנית בפרט ובחיים בכלל. תזכרו שאורך הרגליים כן קובע והבדלים באורך רגליים עלולים לגרום בעיות, פציעות ופגיעה בביצועים. לכן, מן הראוי שתערך גם בדיקה מקיפה למצב השרירים, השלד וכמובן – תקינות התנועה. בדיקות מניעה עתידות לחסוך נזקים לגוף, פציעות רבות ולהקנות הרגלים בריאים ונכונים להמשך הפעילות.
איימקס הינו המרכז הישראלי המתקדם ביותר לאבחון תנועה וספורט. במקום קיימת מעבדת ריצה מתקדמת המציעה בדיקות תנועה בתלת מימד לקהל הספורטאים המקצועיים והחובבים כאחד. אנו באיימקס בטוחים כי הבדיקה היא חובה ועתידה לשפוך אור רב על המצב הגופני. רוצו לבצע אבחון תנועה ואל תחכו להתרחשותן של פציעות ספורט.

הבדל באורך רגליים

אסימטריה במידות הגוף הינה שכיחה מאוד, ולמעשה אצל כ-70% אחוז מהאוכלוסייה קיים הבדל באורך רגליים. ההבדל הממוצע נע בין 2-4 מילימטרים, הבדל פעוט לכאורה (עבור מי שלא עוסק בספורט), אך כשמדובר באנשים פעילים גופנית הבדל זה יכול להיות ניכר ולעולל בעיות רבות. על מנת לסבר את האוזן נציין כי אחד הגורמים השכיחים המובילים לפציעות ספורט הוא הבדל באורך רגליים. לפיכך, האורך כן קובע והבדלים זעירים אשר לא נראים בעין יכולים בהחלט להוות מטרד!
מדידת הבדל באורך רגליים
עקמת בגב, כאבים בכף הרגל, כאבי ברכיים, כאבים בגב התחתון, יציבה לקויה, מגבלה בתנועה, ואף צליעה הם חלק מהתופעות העלולות להיגרם כתוצאה מאסימטריה ברגליים. אורך רגליים לא סימטרי גורם לעומס גדול יותר על הרגל הקצרה יחד עם שהייה ממושכת על הרגל הארוכה, וכפועל יוצא חוסר איזון על רקע תנועתיות לקויה של השרירים והמפרקים.
הבדל באורך רגליים - טיפול ואבחנה

בנוסף לפציעות המדוברות קיים גם אלמנט נוסף – פגיעה בביצועים בקרב הסובלים מאסימטריה. הבדל באורך רגליים יוביל לריצה איטית יותר וניצול קלוקל של אנרגיה. אז אם אתם קוראים את השורות, מהנהנים בראש בהסכמה וכבר ניסיתם את כל השיטות לשיפור טכניקת הריצה ללא הועיל, כדאי מאוד שתשקלו בדיקת ריצה.

 

הפתרונות לאסימטריה ברגליים

במרכז חדר הבדיקה באיימקס ניצב לו בגאון הליכון (טרדמיל) כמו אלה שאתם בוודאי מכירים. ההליכון מוקף בשמונה מצלמות אינפרה-אדום ושתי מצלמות וידיאו דיגיטליות. מחברים לנבדק סמנים מחזירי אור על הגוף (בנקודות שונות) אשר נקלטים על ידי המצלמות ומתחילים בביצוע פעילות על גבי ההליכון. הנבדקים מתחילים לנוע, בהתחלה בקצב הליכה, ואם יש צורך עוברים לריצה. הסמנים שהוצבו על גופו של הנבדק הינם חיישנים שמנטרים את הנבדק מזוויות שונות ומספקים מידע על תנועת הנבדק. ניתוח גרפי המתבצע בעזרת הדמיית מחשב מעבד את תנועת הסמנים במרחב לכדי דמות תלת מימדית, אשר מאפשרת ייצוג מדויק של תנועות הנבדק (רמת דיוק גבוהה מאוד – 0.10 מ"מ).

אבחון הבדל באורך רגליים

להמחשה, דמיינו סרטי אנימציה בהם משתמשים בטכנולוגיה דומה, בה לוקחים דמות מציאותית ומלבישים עליה דמות אנימטורית שנראית זהה לדמות המקורית. במקרה שלנו קיים טוויסט קטן בעלילה, כאשר באותה דמות ניתן לנתח את כל המפרקים העשויים להשפיע על התנועה.

 


ד"ר סאם חמיס, מומחה לביומכאניקה, מסביר על הבדל באורך רגליים עם המחשה של הבדיקה באיימקס

 

הנתונים הנאספים מאפשרים לנו לזהות תנועה לקויה, לא סימטרית, ואת הגורמים לתסמינים אותם חשים הנבדקים. חשיבות גדולה מאוד ניתנת לזיהוי המקור להבדל באורך הרגליים, האם הסיבה לאסימטריה היא מבנית או פונקציונלית (תפקודית). פעמים רבות התשובה איננה חד משמעית, מכיוון ששינויים מבניים עשויים במרוצת הזמן להוביל לשינויים פונקציונליים וקשה להבחין בתרומתו הנפרדת של כל גורם להיווצרות האסימטריה.

התאמת נעליים

לרוב, כאשר מבחינים כי מדובר בשינוי הנובע מסיבה הקשורה למבנה השלד, ניתן לטפל באמצעות הגבהה בנעליים או מחוצה להן. הגבהה שכזו עתידה לסייע לאיזון באגן ולתקן את הפיצויים שמתבצעים בגוף. התאמת נעליים אינה בחסות "זבנג וגמרנו". יש צורך לבצע שינויים קטנים ובהדרגה על מנת לאפשר לגוף לבצע הסתגלות אופטימלית למצב החדש. יתרה מכך, כאשר קיים הבדל באורך רגליים העולה על 7 מ"מ, יש צורך בהגבהה לאורך כל כף הרגל ולא באזור העקב בלבד, שכן הגבהה מקומית בעקב לא תשנה את ההבדל הקיים באורך הרגליים בזמן שהעקב מתרומם מהרצפה בזמן הליכה.

מדרסים ביומכניים לאסימטריה

מנגד, כאשר מדובר בהבדל פונקציונלי, דוגמת קריסה פנימית של כף הרגל או השטחת קשת כף הרגל, הגבהה תסייע זמנית (אם בכלל), ולכן דרוש טיפול לטווח הארוך. התאמת מדרסים ביומכניים יכולה בהחלט לשפר את המצב ולמנוע פציעות עתידיות.

 

שינוי ושיפור טכניקת הריצה וההליכה

יש צורך בביצוע תיקונים והתאמות על מנת לאזן את ההבדל באורך הרגליים. הקניית מיומנויות חדשות ושיפור טכניקת הריצה ו/או ההליכה הקיימת יתנו כלים חדשים להתמודדות עם האסימטריה ויקלו על עומסי הגפה התחתונה.

 

טיפולי פיזיותרפיה לחיזוק ואיזון שרירים

אסימטריה של השרירים מובילה ליכולת ירודה בייצור כוח על ידי הגפה. לכן, יש צורך בחיזוק מסת השרירים ואיזונם על מנת להקל על העומסים ולמנוע פציעות של שרירים, מפרקים וגידים.
לסיכום,
באיימקס "תופרים" חליפה מותאמת אישית ומקיפה עבור כל נבדק ומטופל. בדיקת ריצה תסייע באיתור הגורמים להבדל באורך רגליים ובבניית אסטרטגיה טיפולית ייעודית. בין השירותים שלנו ניתן גם למצוא טיפולי פיזיותרפיה מתקדמים, התאמת מדרסים ביומכניים בטכנולוגית 3D, פילאטיס בגישה ייחודית, ועוד מגוון טיפולים ושירותים במרכז. לייעוץ מקצועי מומלץ מאוד ליצור קשר ולקבל חוות דעת מהמומחים.סאם ח'מיס - מרכז איימקס
ד״ר סאם ח׳מיס

מומחה וחוקר בתחום של ביומכאניקה וניתוח תנועה, מנהל את המעבדה לחקר ההליכה והתנועה במרכז הרפואי ת"א (איכילוב) ועוסק בהערכה, אבחון וניתוח הליכה ותנועה ומחקר. סאם הוא פיזיותרפסיט מוסמך, בוגר אוניברסיטת ת"א לתואר ראשון בפיזיותרפיה (B.PT) ושני (M.Sc) וכן בעל תואר שלישי (PhD) בתחום של ניתוח הליכה.


תפריט נגישות

מחירון טיפולים
 • טיפול פיזיותרפיה פרטני – 300 ש"ח
 • פגישת ייעוץ עם ד״ר סאם ח׳מיס – 480 ש"ח
 • מעבדת ניתוח הליכה וריצה עם דו"ח – 1,600 ש"ח
 • מעבדת ניתוח הליכה וריצה כולל פגישת הסבר לאחר כשלושה שבועות – ללא דו"ח – 1,150 ש"ח
 • מדרסים ביומכאניים – 2,900 ש"ח
 • מדרסים ביומכאניים לילדים – משתנה לפי מידת כף הרגל והאבחנה – 1,200-2,900 ש"ח
האם אנחנו עובדים עם הקופות או ביטוחים פרטיים?

איימקס היא קליניקה פרטית ואין לנו הסדר עם קופות החולים.

חברי כללית מושלם יכולים לקבל החזר של עד 94 ₪ לטיפול בכפוף לפוליסה.

בנוסף, מבוטחים בביטוחי בריאות פרטיים יכולים לבקש החזרים של עד כ-80% מעלות הטיפול, בהתאם לפוליסה שלהם.

שעות הפעילות
 • יום ראשון 8:00-19:00
 • יום שני 13:00-22:00
 • יום שלישי סגור
 • יום רביעי 12:00-20:30
 • יום חמישי 13:00-22:00
 • יום שישי 8:00-14:00
 • יום שבת סגור
אנחנו ממשיכים כל הזמן לתת שירותים בהתאם להנחיות משרד הבריאות
צריכים ייעוץ מקצועי? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם