החזרים למבוטחי כללית מושלם (עד 40% בהתאם לפוליסה שלך)
|
החזרים למבוטחים פרטית (עפ"י הפוליסה שלך)
למידע וייעוץ מקצועי
שיפור מיומנויות ריצה
שיפור מיומנויות ריצה
יותר ויותר אנשים נדבקים ב"חיידק הריצה" ואין שעה ביום בו לא תבחין ברצים מיוזעים בפארק או בשולי הכביש. אוכלוסיית הרצים מגוונת מאוד וכוללת חברים הרצים להנאתם, בריאותם, משקל גופם וחלק אף לצרכים מקצועיים. בין אם אתם נמנים עם הרצים החובבנים ובין אם אתם בקטגורית המקצוענים תדעו כי ניתן לשפר את המיומנויות שלכם כך שתזכו לשיפור מערכת לב-ריאה, הובלת החמצן לתאים וחיזוק מסת השריר.

ניצול מקסימלי של משאבים

אנרגיה הינה מצרך חשוב מאוד בזמן ריצה וחשוב לשמור עליה ולהתייחס אלייה בכובד ראש. ניצול משאבי האנרגיה שלכם בצורה מקסימלית תוביל להורדת הסיכון להופעתם של פציעות ספורט, תשפר את ההישגים האישיים שלכם ותגרום להנאה מוגברת מן הריצה. ישנן מספר דרכים להעלאת הניצולת כאשר אחת המרכזיות שבהן הינה הפחתת עוצמת הזעזוע הנוצרת מפגיעת כף הרגל בקרקע. זעזוע הוא בעצם כוח שעובר מעצמת הפגיעה, דרך הרגליים ועמוד השדרה ומסתיים בגולגולת. ככל שמתעצמת הפגיעה בקרקע כך גם עולה הסיכון להתרחשות פציעות כמו נקעים, שברי מאמץ ופגיעות ברכיים.
שיפור ביצועים בעזרת שיפור סיבולת לב ריאה הוא אחד הכלים היעילים לשפר את יכולות הריצה בעזרת ניצול יעיל יותר של משאבי הגוף. לפיכך, ניטור של דופק הריצה בכל זמן נתון ובניית תכנית אימונים מותאמת יובילו לביצועים טובים יותר.

פציעות ריצה נפוצות

 עם העלייה בכמות הרצים, כמות האימונים והמגמה העולמית למודעות לספורט גוברות גם הפציעות שהן חלק בלתי נפרד מעולמם של ספורטאים. פציעות ריצה עשויות להופיע בעקבות תנועות חוזרניות, תכנית אימונים לא מותאמת, תנאי שטח משובשים, אבזור לא מתאים ועוד סיבות רבות. כמובן שניתן למנוע את מרבית הפציעות באמצעות מודעות רבה יותר והקשבה לגוף. פציעות הריצה השכיחות ביותר הן: נקעים חוזרים בקרסול בעקבות תנועות סיבוביות חדות, מתיחה של שריר הירך האחורי בעקבות תנועות חדות ומהירות הנדרשות בזמן ריצה, שברי מאמץ ושין ספלינט המופיעים בחלק הקדמי של השוק ונגרמים מעומסים מוגברים וכאבים בקדמת הברך (כאב פטלופמורלי) בעיקר אצל רצים למרחקים ארוכים

שאלת מיליון הדולר – איך רצים נכון?

איך לרוץ נכון היא שאלה שדורשת מחשבה עמוקה, ניתוח ריצה על ידי גורמים מקצועיים והבנת כל הגורמים החיצוניים שעתידים להשפיע על גופכם בזמן הריצה. כיום, ניתן לאבחן בעזרת בדיקות ריצה המנתחות את הסגנון הייחודי לרץ בזמן פעילות גופנית ויודעות לתת פידבק בזמן אמת על תנועות לקויות שעשויות להוביל לפציעות וכאבים. תנועות הגוף מתועדות בזמן ריצה על ידי מצלמות מזוויות שונות ומספקות תמונה תלת מימדית שלהן. יתרה מכך, נבדקים השרירים ופעילותם החשמלית ומתבצעת הערכה של טווחי התנועה במפרקים השונים. סכימה של כל ממצאי הבדיקות השונים יוצרת מבט רחב על ביצועי הרצים ומאפשרת בניית תכנית אימונים מותאמת וטיפולים ממוקדי תנועה.
מה לקחנו מכל זה?
שיפור מיומנות הריצה יוביל לבריאות טובה יותר, הפחתת הסיכון לפציעות והגברת ההנאה מהפעילות הגופנית. כדאי מאוד לערוך אבחון מקיף לגופכם ולספק לו את כל האמצעים הרלוונטים לשיפור הביצועים.

סאם ח'מיס - מרכז איימקס
ד״ר סאם ח׳מיס

מומחה וחוקר בתחום של ביומכאניקה וניתוח תנועה, מנהל את המעבדה לחקר ההליכה והתנועה במרכז הרפואי ת"א (איכילוב) ועוסק בהערכה, אבחון וניתוח הליכה ותנועה ומחקר. סאם הוא פיזיותרפסיט מוסמך, בוגר אוניברסיטת ת"א לתואר ראשון בפיזיותרפיה (B.PT) ושני (M.Sc) וכן בעל תואר שלישי (PhD) בתחום של ניתוח הליכה.


תפריט נגישות

מחירון טיפולים
 • טיפול פיזיותרפיה פרטני – 300 ש"ח
 • פגישת ייעוץ עם ד״ר סאם ח׳מיס – 480 ש"ח
 • מעבדת ניתוח הליכה וריצה עם דו"ח – 1,600 ש"ח
 • מעבדת ניתוח הליכה וריצה כולל פגישת הסבר לאחר כשלושה שבועות – ללא דו"ח – 1,150 ש"ח
 • מדרסים ביומכאניים – 2,900 ש"ח
 • מדרסים ביומכאניים לילדים – משתנה לפי מידת כף הרגל והאבחנה – 1,200-2,900 ש"ח
האם אנחנו עובדים עם הקופות או ביטוחים פרטיים?

איימקס היא קליניקה פרטית ואין לנו הסדר עם קופות החולים.

חברי כללית מושלם יכולים לקבל החזר של עד 94 ₪ לטיפול בכפוף לפוליסה.

בנוסף, מבוטחים בביטוחי בריאות פרטיים יכולים לבקש החזרים של עד כ-80% מעלות הטיפול, בהתאם לפוליסה שלהם.

שעות הפעילות
 • יום ראשון 8:00-19:00
 • יום שני 13:00-22:00
 • יום שלישי סגור
 • יום רביעי 12:00-20:30
 • יום חמישי 13:00-22:00
 • יום שישי 8:00-14:00
 • יום שבת סגור
אנחנו ממשיכים כל הזמן לתת שירותים בהתאם להנחיות משרד הבריאות
צריכים ייעוץ מקצועי? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם