החזרים למבוטחי כללית מושלם (עד 40% בהתאם לפוליסה שלך)
|
החזרים למבוטחים פרטית (עפ"י הפוליסה שלך)
למידע וייעוץ מקצועי
איך לרוץ נכון לבדיקה
איך לרוץ נכון, לבדיקה..

איך לרוץ נכון כבר איננה שאלה ללא מענה!

שיפור טכניקת ריצה בעזרת טכנולוגיה חדשנית, תלת מימדית, אשר תסייע לשמור על בריאותכם, תסייע לכם להפוך למהירים יותר ותלמד אתכם איך לרוץ נכון.

אינספור מחמאות חולקו לפעילות הריצה ומאות מחקרים הציגו ממצאים התומכים ומעודדים השתתפות. אז על מה בעצם מדובר ומדוע היא מסייעת כל-כך? זוהי פעילות אירובית הנעשית לרוב בדופק בינוני עד גבוה ומצריכה אנרגיה רבה. הריצה תורמת לחיזוקה של מערכת לב-ריאה, משפרת את יכולת הגוף להוביל חמצן לתאים השונים ומסייעת בחיזוק מסת השרירים והעצמות. יתר על כן, מפחיתה הריצה את הסיכון למחלות שונות: לחץ דם גבוה, טרשת עורקים ומחלות נוירודגנרטיביות שונות לדוגמת אלצהיימר ועוד. אך אלייה וקוץ בה, לצד ההנאה הרבה שגורמת הריצה לעוסקים בה, היא מלווה גם במספר לא קטן של פציעות בקרב הרצים.

איך לרוץ נכון?

ההבנה איך לרוץ נכון, באופן יעיל תוך כדי ניצול מקסימלי של משאבים, תסייע להפחתת פציעות ספורט ותגביר את ההנאה הגלומה בריצה. איימקס, המרכז הישראלי לאבחון תנועה וספורט עם בדיקה שתריץ אתכם קדימה, במהירות ובאופן בריא.

במהלך הריצה יש נקודות זמן בהן 2 הרגליים מצויות באוויר ובכל פעם שהרגל פוגעת בקרקע סופג גוף הרץ זעזוע שעוצמתו גבוהה פי 3 ויותר ממשקל גופו.
האיבר הראשון שזוכה לבוא במגע עם משטח הריצה או הקרקע הוא כף הרגל והוא זה אשר קובע כיצד תמשיך קסקדת הזעזועים. הזעזוע (הכוח) עובר לאורכם של הרגליים, אל עמוד השדרה וממשיך בעצם עד לגולגולת ובכל הדרך הזאת פוחתת בהדרגה העוצמה שלו. עוצמת הזעזוע והשפעתה על גופנו היא אחד הגורמים להתרחשותן של פציעות שונות: דלקת בגיד אכילסדורבן ברגל, נקעים חוזרים, שברי מאמץ, פגיעות ברכיים שונות, דלקת ברצועה שעוברת במפרקי הירכיים, כאבים בחלק הקדמי של השוק וכאבים בגב התחתון.

איך לרוץ נכון

גורמים המשפיעים על ריצה

למבנה גופנו השפעה מאוד משמעותית על פציעות ריצה. מבנה העצמות והמפרקים, שרירים אשר אינם מספיק חזקים או ארוכים, גידים, מפרקים או רצועות שאינן גמישות או מתוחות מספיק עלולים להוביל לפציעות רבות ולפגיעה בתפקוד.
הבדל נוסף עם השפעה מרכזית על הריצה הוא אסימטריה גופנית. אסימטריה קיימת בקרב אחוז ניכר מהאוכלוסייה (נתונים מצביעים על 80-90% מהאנשים עם אסימטריה גופנית). עקמת באזור עמוד השדרה, הבדל באורך הרגליים ואף קשת כף רגל שטוחה או גבוהה (כאשר מבחינים בנעל אחת השחוקה יותר מהשנייה או כאשר אזור מסוים בנעל שחוק יותר מאחר).

יתרה מכך, אנו מושפעים גם מגורמים חיצוניים במהלך ריצה: בין אם מדובר בטעויות בטכניקת הריצה (עומס יתר, ריצה מהירה מדי או ללא הכנה הולמת), שימוש בנעל שאינה מתאימה לאופי הפעילות וכלה במשטחי ריצה משובשים או לא מתאימים.

שילובם של הגורמים החיצוניים והפנימיים טומן בחובו סכנה גדולה לפציעות ריצה – לדוגמה, טכניקת ריצה לקויה יחד עם אסימטריה גופנית ו/או נעליים לא מתאימות יעלו משמעותית את הסיכון לפציעה ובוודאי יפגעו בביצועים.

לרוץ נכון בעזרת ניתוח ריצה

ככל שתבצעו אבחון ריצה מוקדם יותר כך תוכלו לחזור לפעילות מהר יותר ולהפחית סיכונים עתידיים. הבנת מבנה גופכם, ידיעת השפעת הגורמים החיצוניים השונים ושילוב מושכל ביניהם עתיד להוביל להבנה איך לרוץ נכון, מהר ובאופן יעיל ובריא לגופכם.
אם חשתם בכאב קל בלבד במהלך ריצה, גלו ערנות רבה יותר ומנעו בטרם עת את הפציעה. ניתוח ואבחון מדויק של הריצה על כל המאפיינים והמרכיבים שלה יסייעו לכם במציאת שורש הבעיה והבנה כיצד לטפל ולאפשר מניעה עתידית.

אבחון ביומכני של ריצה יסייע להבנת האינטראקציה בין מנח העצמות, גמישות המפרקים והשפעת כוח השרירים על התנועה והטכניקה של הריצה; בדיקת ריצה היא הדרך המדויקת והאמינה ביותר להבנתם של הגורמים לפציעות תנועה וריצה והמפתח לבניית טיפול כנגד הבעיה.


ד"ר סאם חמיס עם הסבר על בדיקת הריצה וניתוח התנועה באיימקס

היום, גוברת המודעות בקרב העוסקים בריצה, בין אם באופן מקצועי ובין אם כתחביב, לאבחון מקיף וניתוח של סגנון תנועת הריצה. באיימקס מתבצעת בדיקת ריצה חדשנית, המתבצעת בשלושה מימדים וזאת על מנת לאתר תנועות לקויות המובילות למגבלה, כאבים ואף לפציעות. ניתוח מדויק של תנועות הגוף הינו הצעד הראשון בתכנית ההבראה.

בדיקת ריצה – איך זה מתבצע בפועל?

ניתוח ריצה באיימקס מתבצע באמצעות בדיקה של כל תנועות הגוף באמצעותן של שש מצלמות אינפרא אדום המתעדות את תנועות הגוף (בצורה תלת מימדית) בעת שהנבדק רץ. 120 תמונות הנלקחות כל שנייה מספקות תמונה רחבה ותלת מימדית של התנועה. בנוסף, נבדקת פעילותן החשמלית של השרירים הלוקחים חלק בזמן הריצה, מתבצעת הערכה של טווח התנועה במפרקים, נערכת בדיקה של כוח השרירים, נבדקים מנחים ביומכניים ונעשית בדיקת יציבה. אם יש צורך אז גם מותאמות נעליים באופן אישי לנבדק (לא מדובר על דגם ספציפי של נעל אלא על ההבנה אילו נעליים יתאימו), וזאת על סמך ממצאי הבדיקה.

בסיום הבדיקה מעובדים הנתונים לכדי דמות תלת מימדית (המייצגת את תנועות הנבדק); תנועות הגוף מנותחות ומתורגמות לכדי ערכים מספריים בעזרתם אפשר להצביע באופן ישיר על שורש הבעיה לפרטי פרטים ומכאן לבנות תכנית טיפולים שיובילו לפתרון הבעיה ולעקירתה.
איימקס מציעה מגוון טיפולים על ידי מיטב הפיזיותרפיסטים, טיפולי פיזיותרפיה, התאמת מדרסים, התאמת נעליים, אימון תוך מתן חוות דעת ופידבק בזמן אמת ועוד מגוון טיפולים ממתינים לכם במרכז המתקדם ביותר בארץ לאבחון תנועה.

בדיקת ריצה נפוצה בקרבם של ספורטאים הניצבים בפני התחלה של תקופת אימונים או כאלה אשר הפסיקו להתאמן בשל פציעה ורוצים לשוב לשגרת אימונים, תוך הפחתת הסיכון להופעה של פציעות עתידיות ושיפור טכניקת הריצה הקיימת. הבדיקה באיימקס מתאימה גם לאלו הסובלים מפציעות חוזרות בעת הליכה או ריצה.

איך לרוץ נכון בעזרת בדיקת ניתוח ריצה באיימקס, בדיקה אשר מתאימה לכל אדם אשר מעוניין לשפר את הישגיו, לנצל את המקסימום האפשרי מגופו ולשמור על בריאותו.

איימקס הוא המרכז הישראלי המתקדם בארץ לניתוח תנועה, אבחון ביומכאני ומתן ייעוץ וטיפול בהתאמה אישית לכל נבדק.
למידע וייעוץ מקצועי צרו קשר עם המומחים שלנו!


סאם ח'מיס - מרכז איימקס
ד״ר סאם ח׳מיס

מומחה וחוקר בתחום של ביומכאניקה וניתוח תנועה, מנהל את המעבדה לחקר ההליכה והתנועה במרכז הרפואי ת"א (איכילוב) ועוסק בהערכה, אבחון וניתוח הליכה ותנועה ומחקר. סאם הוא פיזיותרפסיט מוסמך, בוגר אוניברסיטת ת"א לתואר ראשון בפיזיותרפיה (B.PT) ושני (M.Sc) וכן בעל תואר שלישי (PhD) בתחום של ניתוח הליכה.


תפריט נגישות

מחירון טיפולים
 • טיפול פיזיותרפיה פרטני – 300 ש"ח
 • פגישת ייעוץ עם ד״ר סאם ח׳מיס – 480 ש"ח
 • מעבדת ניתוח הליכה וריצה עם דו"ח – 1,600 ש"ח
 • מעבדת ניתוח הליכה וריצה כולל פגישת הסבר לאחר כשלושה שבועות – ללא דו"ח – 1,150 ש"ח
 • מדרסים ביומכאניים – 2,900 ש"ח
 • מדרסים ביומכאניים לילדים – משתנה לפי מידת כף הרגל והאבחנה – 1,200-2,900 ש"ח
האם אנחנו עובדים עם הקופות או ביטוחים פרטיים?

איימקס היא קליניקה פרטית ואין לנו הסדר עם קופות החולים.

חברי כללית מושלם יכולים לקבל החזר של עד 94 ₪ לטיפול בכפוף לפוליסה.

בנוסף, מבוטחים בביטוחי בריאות פרטיים יכולים לבקש החזרים של עד כ-80% מעלות הטיפול, בהתאם לפוליסה שלהם.

שעות הפעילות
 • יום ראשון 8:00-19:00
 • יום שני 13:00-22:00
 • יום שלישי סגור
 • יום רביעי 12:00-20:30
 • יום חמישי 13:00-22:00
 • יום שישי 8:00-14:00
 • יום שבת סגור
אנחנו ממשיכים כל הזמן לתת שירותים בהתאם להנחיות משרד הבריאות
צריכים ייעוץ מקצועי? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם