החזרים למבוטחי כללית מושלם (עד 40% בהתאם לפוליסה שלך)
|
החזרים למבוטחים פרטית (עפ"י הפוליסה שלך)
למידע וייעוץ מקצועי
נעלי ספורט מותאמות

מחקרים רבים מראים שריצה משרה עלינו תחושת אופוריה, משפרת קואורדינציה, משפרת את הבריאות הכללית שלנו ואף עשויה להפחית את הסיכון ללקות במחלות לב.

היתרונות של פעילויות ספורט ברורים לכולנו, אך האם ריצה או כל פעילות ספורט אחרת שאנו מבצעים באופן פרמננטי יכולה גם לגרום נזק? מיד נבין על איזה נזק מדובר ומה הקשר בין איכות נעל הספורט שלנו לפציעות ספורט?

חשיבות נעל מותאמת למבנה כף הרגל

כאשר אנו עושים פעילות ספורטיבית כלשהי, כפות הרגליים שלנו משמשות כבסיס ליציבה של הגוף כולו ולכן נעל שאינה מותאמת בצורה מקסימלית לכף הרגל עלולה לגרום ללחץ על קשתות כף הרגל ובכך לגרום לנזק בכף הרגל ועמוד השדרה. בנוסף לכך, גם מקרים של ליקויים במבנה כף הרגל (רגל שטוחה, דורבן וכו') מחייבים התאמה מיוחדת של נעליים על מנת שהלקות לא תוחמר או תגרום לפציעות וכאבים באזורים נוספים.

התאמת הנעלה לסוג הפעילות

צעד חשוב נוסף, מעבר להתאמת הנעל למבנה כף הרגל, היא התאמת הנעל לסוג הפעילות אותה אנו הולכים לבצע והסיבה העיקרית בגינה ישנן נעלי ספורט המתאימות באופן ספציפי לכל סוג פעילות ספורטיבית (ריצה, כדורסל, כדורגל וכו') היא קודם כל בריאותית.

איך זה מתבטא? במהלך פעילות גופנית כף הרגל שלנו מבצעת מגוון רחב של תנועות המשתנות בהתאם לסוג הפעילות אותה בה אנחנו לוקחים חלק. בכדורסל למשל, התנועות הן מגוונות: בלימה, האצה, קפיצה ושינויי כיוון רבים. לעומת זאת בעת ריצה במסלול, התנועות הן מונוטוניות יחסית. מהסיבות הללו, נעלי כדורסל מותאמות למגוון פעולות (באמצעות בולמי זעזועים ומייצבים לרגל) ושימוש בנעליים ללא התכונות הללו יכול לגרום לפציעות ולכן ההמלצה הטובה ביותר היא לבחור בנעל אשר מתאימה לסוג הפעילות הספורטיבית.

 

חברות נעליים מובילות משקיעות בטכנולוגיה מתקדמת

אם אפשר למצוא הוכחה חותכת לקשר בין איכות הנעל לביצועים שלנו ניתן לראות אותה בהשקעה של ענקיות ספורט כמו "אדידס" ו"נייק" בשילוב טכנולוגיות מתקדמות אשר הופכות את השימוש בנעלי הספורט לאופטימלי, כמו בנעלי ספורט של נייק למשל, אשר בדגמים רבים שלהם מותאמת סוליה ייחודית אשר משלבת חומר מיוחד ומהפכני אשר מעניק תמיכה לכף הרגל, בולם זעזועים, ומייצב את הרגל כאשר היא נמצאת בתנועה.

בנוסף לכך, חברות הנעלה שונות הציגו פיתוחים מרשימים גם בענף הריצה תוך שימת דגש באיכות בלימת הזעזועים בנעליים הללו ועד היום מושקעים כספים רבים על מנת להשיק נעלי ריצה איכותיות יותר, נוחות ובעלות יכולת בלימת זעזועים גבוהה תוך שמירה על קלילות וגמישות הנעל.

 

התאמה של נעליים במעבדת תנועה

סוג מתקדם יותר של פתרון ניתן למצוא במעבדות תנועה, כמו זו הקיימת במרכז איימקס. מדובר על טכנולוגיה ייחודית המאפשרת לבחון את תנועת הספורטאי ולהתאים את הנעל בהתאם לביצועים ולמבנה הביוכמאני הספציפי של הרץ. כך יכול לבחור הספורטאי נעליים על פי הצרכים האישיים שלו. התאמת נעליים מתקדמת שכזו פותחת בפני מתאמנים עולם רחב מאוד של אפשרויות ולא מגבילה אותם רק לפירמה כזו או אחרת של הנעלה.

לסיכומו של דבר,

התאמה של נעלי ספורט חשובה לא רק לשמירה על יציבה נכונה ובריאות כף הרגל אלא גם משפרת את הביצועים והופכת אתכם לטובים יותר. לכן, אחרי שקראתם והבנתם שאיכות הנעל משפרת ביצועים ומונעת פציעות ספורט, אנו מקווים שבפעם הבאה שתרכשו נעליים עבור הפעילות הספורטיבית שלכם תבצעו התאמה טובה ותבחרו בנעל שתעשה עמכם חסד.


סאם ח'מיס - מרכז איימקס
ד״ר סאם ח׳מיס

מומחה וחוקר בתחום של ביומכאניקה וניתוח תנועה, מנהל את המעבדה לחקר ההליכה והתנועה במרכז הרפואי ת"א (איכילוב) ועוסק בהערכה, אבחון וניתוח הליכה ותנועה ומחקר. סאם הוא פיזיותרפסיט מוסמך, בוגר אוניברסיטת ת"א לתואר ראשון בפיזיותרפיה (B.PT) ושני (M.Sc) וכן בעל תואר שלישי (PhD) בתחום של ניתוח הליכה.


תפריט נגישות

מחירון טיפולים
 • טיפול פיזיותרפיה פרטני – 300 ש"ח
 • פגישת ייעוץ עם ד״ר סאם ח׳מיס – 480 ש"ח
 • מעבדת ניתוח הליכה וריצה עם דו"ח – 1,600 ש"ח
 • מעבדת ניתוח הליכה וריצה כולל פגישת הסבר לאחר כשלושה שבועות – ללא דו"ח – 1,150 ש"ח
 • מדרסים ביומכאניים – 2,900 ש"ח
 • מדרסים ביומכאניים לילדים – משתנה לפי מידת כף הרגל והאבחנה – 1,200-2,900 ש"ח
האם אנחנו עובדים עם הקופות או ביטוחים פרטיים?

איימקס היא קליניקה פרטית ואין לנו הסדר עם קופות החולים.

חברי כללית מושלם יכולים לקבל החזר של עד 94 ₪ לטיפול בכפוף לפוליסה.

בנוסף, מבוטחים בביטוחי בריאות פרטיים יכולים לבקש החזרים של עד כ-80% מעלות הטיפול, בהתאם לפוליסה שלהם.

שעות הפעילות
 • יום ראשון 8:00-19:00
 • יום שני 13:00-22:00
 • יום שלישי סגור
 • יום רביעי 12:00-20:30
 • יום חמישי 13:00-22:00
 • יום שישי 8:00-14:00
 • יום שבת סגור
אנחנו ממשיכים כל הזמן לתת שירותים בהתאם להנחיות משרד הבריאות
צריכים ייעוץ מקצועי? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם