למידע וייעוץ מקצועי
למידע נוסף וייעוץ מקצועי >
למידע נוסף וייעוץ מקצועי X
השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
פיזיותרפיה לכאבי גב תחתון
פיזיותרפיה לגב תחתון
כאבי גב תחתון הינם שכיחים מאוד ומופיעים אצל כ- 80% מהאוכלוסייה. טיפולי פיזיותרפיה לגב תחתון נמצאים יעילים מאוד ומסייעים לחלק ניכר מהסובלים מכאבי גב. אם גם אתם סובלים מכאבי גב תחתון כדאי שתקראו את השורות הבאות, תפנימו, תתרגלו ותפנו לטיפול בעת הצורך!

כאבי גב תחתון

הסיבה להופעתם של כאבי הגב התחתון היא אורך חיינו המתנהל רובו בכיפוף. אנו מבלים שעות רבות בישיבה, ברכינה לפנים או בפעולה של כיפוף להרמת חפץ. כך, איננו מנצלים את התנועות הפיזיולוגיות של עמוד השדרה. אחת מהתנועות החשובות של הגב התחתון היא דווקא הקשתה לאחור אשר שומרת על הקשת המותנית הטבעית של עמוד השדרה התחתון.
ככל שאנחנו נמצאים זמן ממושך יותר בכיפוף כך אנו מאבדים את הקשת המותנית. הרקמות העיקריות שנפגעות מעובדה זו הם הדיסקים. הדיסק הוא רקמה סחוסית, הוא מצוי בין החוליות והוא תלוי בתנועתיות של עמוד השדרה. יש לזכור ולציין כי אמנם 80% מכאבי הגב הם כאבים הנובעים ממקור מכאני אך חשוב מאד לשלול בדקדוק מצבים אחרים, ולשם זאת נדרשות בדיקות נוספות והדמיה.

טיפול בכאבי גב תחתון

כאבי גב תחתון עשויים להופיע בשני אופנים: כאבי גב תחתון עם וללא הקרנה. כאבים בגב התחתון ללא הקרנה קלים יותר לטיפול בפיזיותרפיה. הם עתידים להופיע בשל כאב שרירי ואז הבעיה פשוטה לכאורה, מאחר וברב המקרים מצב זה אינו גורם להגבלה חמורה. מאידך, כן צפויה הגבלה בתנועתיות הגב ובתפקוד, אך לרוב תהייה זמנית בלבד ותחלוף לאחר מספר ימים.
כאבי גב יכולים לנבוע גם מבעית יציבה שמקורה למשל בהבדל באורך רגליים. במקרה זה נאלץ לזהות את מקור היציבה הלקויה ולטפל בו באמצעות תנועה מכוונת אשר מטרתה להקל על הכאב. מעבר לטיפול הנקודתי בכאב, נתייחס גם למקור הכאב למשל באמצעות חיזוקים ספציפיים או לחילופין מדרסים עם הגבהה במידת הצורך. שילוב הטיפול הנקודתי בסימפטומים יחד עם אבחון וטיפול יסודי במקור הכאב, הוא בעצם תורת הטיפול השמרני בפיזיותרפיה בגב תחתון.

טיפול בכאבי גב עקב בלט או פריצת דיסק

סיבה נפוצה נוספת המובילה לכאבי גב תחתון היא מעורבות של הדיסקים, בידועים בתור בלט או פריצת דיסק. יש לזכור שממצא של בלט דיסק בהדמייה יכול להיחשב ממצא תקין מאחר והוא אינו בהכרח מחייב הופעתם של כאבים. כאבי גב תחתון ללא הקרנה, שמקורם בבעיית דיסק נחשבים לרוב כקלים לטיפול בפיזיותרפיה.

כאשר כאבי הגב התחתון מופיעים עם הקרנה זה מעיד על מעורבות ופגיעה עצבית. כל עוד אין לנו פגיעה עצבית שגורמת לחולשה שרירית, איבוד רפלקסים או ירידה תחושתית ניתן לטפל בכאבים בגב באמצעות טיפולי פיזיותרפיה לגב.

מבנה עמוד השדרה ותיאור של פריצת דיסק

טיפולי פיזיותרפיה לפריצת דיסק בגב

פיזיותרפיה לכאבי גב תחתון במרכז איימקס

מטרת הטיפול הפיזיותרפי לגב תחתון באיימקס היא לבצע תנועתיות במנחים שונים של עמוד השדרה לפי גישת מקנזי ששמה דגש על הפחתת הלחץ משורש העצב ומניעת ההקרנה. פרט לכך טיפולי פיזיותרפיה לגב תחתון יכללו התערבות ידנית של המטפל כגון מתיחה של מערכת העצבים והשרירים, הנעה של מפרקים וכדומה. במקרה של כאב מסוג זה לרוב יסתתר גם אלמנט פסיכולוגי ופחד מתנועה ולכן עיכוב בחזרה לפונקציה. באמצעות אימון פונקציונלי, עבודה שרירית ותנועתיות נבצע את השיקום ונשוב לפעילות מלאה.
צפו בסרטון על טיפול בכאבי גב תחתון – מקרה של מטופלת במרכז
ד"ר סאם מבצע טיפול פיזיותרפיה לגב ומעודד תנועתיות במנחים שונים

פיזיותרפיה לגב תחתון באיימקס

מדוע לבחור באיימקס לצורך טיפול פיזיותרפיה בכאבים בגב?

  • באיימקס מבצעים אבחון תנועה בעזרת מערכת מהמתקדמות בעולם. בנוסף, נערכות בדיקות יציבה בעמידה והליכה המאתרות סטיות הליכה ויציבה של עמוד השדרה, האגן והגפיים התחתונות. אם במהלך טיפולי הפיזיותרפיה לגב עולה הצורך אז מבצעים אבחון תנועה ובדיקות יציבה.
  • באיימקס לפני תחילת טיפול פיזיותרפיה לגב התחתון נערכת בדיקה קלינית מקיפה על ידי שני פיזיותרפיסטים מומחים בתחום הטיפול בכאבים והביומכאניקה. רק בסיום האבחון יקבע פרוטוקול טיפולי מתאים.
  • הטיפול הפיזיותרפי בכאבי גב תחתון הינו טיפול המשכי ואישי, הכולל טיפול ידני בנוסף לאמצעים שונים להקלה בכאבים כמו דיקור. גישת מקנזי הינה אחת הגישות המובילות בעולם הרפואה, והינה הגישה הנבחרת של הקליניקה.
  • באיימקס אנו מאמינים בטיפול בו המטפל צמוד למטופל לאורך הטיפול ולכל זמן השהות בקליניקה.
  • לאיימקס אכפת מכם, במידת הצורך ובהתאם לחריפות הבעיה, נבצע מעקב יומיומי אחר המטופל ונלווה אותו לעבר עתיד בריא יותר.

 

המלצות מאנשים שחוו כאבים ובחרו לטפל בהם:

במרוצת השנים חוו אנשים רבים (חלקם ידועים, חלקם ידועים פחות) את מה שאתם חווים והתנסו בטיפולים במרכז איימקס.
מומלץ בחום לקרוא את ההמלצות על מנת לקבל תמונה מלאה.

יגאל מספר על תהליך השיקום שעבר באיימקס לאחר פציעת גב קשה.

אז אם גם לכם אמרו שאין מה לעשות ותאלצו ללמדו לחיות עם הכאב אל תקבלו את רוע הגזירה.
לייעוץ מקצועי עם המומחים בתחום פיזיותרפיית הגב, צרו קשר ותהנו ממכון פיזיותרפיה מתקדם ויחס חם, מטפל ואוהב!
אנחנו ממשיכים כל הזמן לתת שירותים בהתאם להנחיות משרד הבריאות
צריכים ייעוץ מקצועי? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם