החזרים למבוטחי כללית מושלם (עד 40% בהתאם לפוליסה שלך)
|
החזרים למבוטחים פרטית (עפ"י הפוליסה שלך)
למידע וייעוץ מקצועי
טיפול בכאבים

בשורות הבאות נסקור מספר שיטות לטיפול בכאבי מפרקים ושרירים. כמובן כי לפני כל בחירה בטיפול זה או אחר כדאי להתייעץ עם פיזיותרפיסט על מנת להגיע לאבחון מלא ומדויק של הבעיה. כמו כן, יסייע פיזיותרפיסט בבניית תכנית טיפולים הולמת ומותאמת אישית למבנה הביומכני ולאופי הפעילות של הנבדק. כמובן כי ישנן גם שיטות טיפול נוספות בהן לא העמקנו וכל אדם יבחר בהתאם לאופי הפעילות, הצרכים, ההגבלות והציפיות, את התוכניות הטובות ביותר עבורו.

איימקס הינו מרכז חדשני המשלב בין הקדמה לבין המחקר העדכני ומציע לקהל לקוחותיו מעבדת תנועה מתקדמת, טיפולי פיזיותרפיה ממוקדים והתאמת נעליים ומדרסים. איימקס שם דגש רב על טיפול בכאבים ומניעת פציעות והגבלות, ולשם כך ישנה למידה מתמדת של דרכים חדשות ומעודכנות על מנת להיות בחזית העשייה והטיפול בישראל.

 

טיפולי פיזיותרפיה

טיפולי פיזיותרפיה יכולים לכלול מרכיבים פסיביים ואקטיביים של טיפול, כמובן בהתאם לממצאי הבדיקות והתלונות של הנבדק. פיזיותרפיה ביומכאנית מתמקדת במיקום חלקי הגוף במרחב וביחס לאיברים השונים, והשפעתם על תקינותה של תנועת גוף הנבדק.

כלל טיפולי הפיזיותרפיה הביומכניים מתמקדים בהערכה מעמיקה של המפרקים, הרקמות והמנח של אברי הגוף ותנועתם, וזאת כמובן כחלק משרשרת תנועה מלאה. באמצעות זיהוי של כלל המרכיבים ניתן לאבחן אילו מהם גורמים לתפקוד לקוי, לגרימת כאב והעלאת הסיכון לפציעות עתידיות.

 

בדיקה וניתוח של תנועה

על מנת להגיע לרמת דיוק גבוהה של תנועה והבנה מעמיקה של הביומכניקה הספציפית של הנבדק יש צורך בבדיקות מעבדה מתקדמות שינתחו לעומק את דפוס התנועה, שיאפשרו זיהוי של תבניות התנועה הלקויות, יספקו תמונה רחבה של טווחי התנועה של המפרקים, יבחנו את חוזקם של השרירים המעורבים בתנועה ויאפשרו מתן הערכה תפקודית של המפרקים המשתתפים בפעילויות השונות.

כיום ישנם ניתוחי תנועה מתקדמים המתקבלים באמצעותם של חיישנים המונחים על גופם של הנבדקים בעת ביצוע תנועות טבעיות כגון הליכה וריצה. החיישנים הללו נקלטים על ידי מצלמות ומודדים את תנועות המפרקים השונות לצורך בניית תמונה תלת ממדית של תנועת גוף האדם במרחב.

 

דיקור סיני ומערבי

ישנן טכניקות דיקור שונות העתידות להשפיע על מעגל הכאב ולשבור אותו. טכניקות הדיקור הבולטות יותר הן הדיקור המערבי והדיקור הסיני. מדובר בשתי שיטות שונות המערבות החדרת מחט לגוף המטופל אך עם מטרות שונות. דיקור סיני שואף להביא להרמוניה בין מערכות הגוף השונות על מנת לזרז תהליכי החלמה ולפעול לריפוי שלם. מנגד, דיקור מערבי מתמקד בדיקור ישיר של שרירים ונעשה על ידי פיזיותרפיסטים ורופאים לשיקום ומניעת פציעות.

 

שמנים אתריים וטיפולים ארומטיים

שמנים אתריים הפכו בשנים האחרונות לטרנד חזק בקרב אנשים המעוניינים להכניס לגופם חומרים טבעיים בלבד. בין השמנים האתריים הבולטים להפגת כאבי שרירים ניתן למצוא את בלו דיפ של דוטרה.
מדובר על שמן עוצמתי הנרקח ומזוכך בידי חברת דוטרה העולמית, לה יש שם מצוין בתחום השמנים הארומטיים. גם השמן וגם משחת בלו דיפ מספקים הן תחושת קרירות והן אפקט מחמם לטיפול בתהליכים דלקתיים ולהפגת הכאבים הנובעים מהשרירים.

 

התאמה מדויקת של נעליים ו/או טכניקה מתאימה לפעילות

הנעליים אותן אתם נועלים הן אלה אשר תבלו במחיצתן זמן ארוך יותר מכל פריט לבוש אחר. מעבר להיותן פריט אופנה מספקות הנעליים גם תמיכה מבנית, בלימת זעזועים ואמורות לספק נוחות בעת נעילה. לפיכך, התאמת נעליים באופן אישי היא הכרח בתקופה בה הפעילות הגופנית תופסת חלק נכבד יותר בחייהם של אנשים. כיום ישנן מכונים שונים המבצעים התאמות נעליים ברמות מומחיות שונות. כדאי לבדוק מקומות בהן יש מעבדות תנועה מתקדמות המאפשרות ניתוח ביומכני מדויק ותלת ממדי של כף הרגל לצורכי התאמה מלאה.

 

התאמת מדרסים

עם ההתקדמות הניכרת בטכנולוגיה של ניתוח כף הרגל השתפרו פלאים גם יכולותיהם של מדרסים לתת מענה בזמן אמת לבעיות מבניות כאלה ואחרות. מדרסים מתקדמים בהתאמה אישית המותאמים הן לאופי הפעילות והן למבנה הביומכאני מסייעים בתיקון של תנועות לקויות ומייצבים את תנועת כף הרגל.

מחקרים רבים מוכיחים כי מדרסים ביומכניים המיוצרים מחומרים איכותיים, בעלי רישיון של משרד הבריאות ומותאמים בעזרתם של פיזיותרפיסטים עם מומחיות בתחום הביומכניקה מובילים להפחתה משמעותית עד כדי העלמה של כאבים בכפות הרגליים ומהווים אמצעי טיפולי חשוב למניעתם של פציעות והגבלות בגפה התחתונה ואף בגב.

 

לסיכום,

איימקס הינו מרכז חדשני לניתוח תנועה וספורט המספק כלים רבים לטיפול בכאבים, למניעת פציעות, לשיקום ולשיפור הביצועים הספורטיביים. המומחים שלנו מאבחנים, באמצעות הכלים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר, את הסיבות השונות להופעת הכאבים ומסייעים בבניית תכנית טיפולים מתאימה יחד האמצעים הנזכרים לעיל, והכל במטרה לתת לכם את המענה הטוב ביותר עבור הבריאות הגופנית שלכם.

זכרו כי כאבים הם סימפטום של בעיה גדולה יותר שבה צריך לטפל ועל ידי כך להפחית את הכאבים ולפעול להיעלמותם.


סאם ח'מיס - מרכז איימקס
ד״ר סאם ח׳מיס

מומחה וחוקר בתחום של ביומכאניקה וניתוח תנועה, מנהל את המעבדה לחקר ההליכה והתנועה במרכז הרפואי ת"א (איכילוב) ועוסק בהערכה, אבחון וניתוח הליכה ותנועה ומחקר. סאם הוא פיזיותרפסיט מוסמך, בוגר אוניברסיטת ת"א לתואר ראשון בפיזיותרפיה (B.PT) ושני (M.Sc) וכן בעל תואר שלישי (PhD) בתחום של ניתוח הליכה.


תפריט נגישות

מחירון טיפולים
 • טיפול פיזיותרפיה פרטני – 300 ש"ח
 • פגישת ייעוץ עם ד״ר סאם ח׳מיס – 480 ש"ח
 • מעבדת ניתוח הליכה וריצה עם דו"ח – 1,600 ש"ח
 • מעבדת ניתוח הליכה וריצה כולל פגישת הסבר לאחר כשלושה שבועות – ללא דו"ח – 1,150 ש"ח
 • מדרסים ביומכאניים – 2,900 ש"ח
 • מדרסים ביומכאניים לילדים – משתנה לפי מידת כף הרגל והאבחנה – 1,200-2,900 ש"ח
האם אנחנו עובדים עם הקופות או ביטוחים פרטיים?

איימקס היא קליניקה פרטית ואין לנו הסדר עם קופות החולים.

חברי כללית מושלם יכולים לקבל החזר של עד 94 ₪ לטיפול בכפוף לפוליסה.

בנוסף, מבוטחים בביטוחי בריאות פרטיים יכולים לבקש החזרים של עד כ-80% מעלות הטיפול, בהתאם לפוליסה שלהם.

שעות הפעילות
 • יום ראשון 8:00-19:00
 • יום שני 13:00-22:00
 • יום שלישי סגור
 • יום רביעי 12:00-20:30
 • יום חמישי 13:00-22:00
 • יום שישי 8:00-14:00
 • יום שבת סגור
אנחנו ממשיכים כל הזמן לתת שירותים בהתאם להנחיות משרד הבריאות
צריכים ייעוץ מקצועי? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם