החזרים למבוטחי כללית מושלם (עד 40% בהתאם לפוליסה שלך)
|
החזרים למבוטחים פרטית (עפ"י הפוליסה שלך)
למידע וייעוץ מקצועי
סוגי ספורט בריאים

זה כבר הפך לקלישאה, ובכל זאת חשוב לנו להגיד: הספורט טוב לבריאות. לא מדובר רק במותניים צרים או בטן עטורת ריבועים, אלא בשינוי יסודי במצבנו הגופני והנפשי. עיסוק בספורט יכול להשפיע על מבנה העצמות שלנו, על קצב המטבוליזם, על מצבנו הנפשי ועל אורכם של החיים שלנו. ואסור לשכוח – שיהיה גם מהנה.

איך תבחרו את ענף הספורט הנכון ביותר בשבילכם, ולא פחות חשוב – את המקום המקצועי והנכון שבו ללמוד ולהתאמן?

בשורות הבאות מספק לכם מרכז איימקס סקירה על ענפי הספורט שעתידים להועיל לבריאותכם, כמובן כאשר מבצעים תחת פיקוד מקצועי וצמוד. בנוסף, נציין שמות של מקומות שאנחנו מכירים ויודעים שיש להם מוניטין חיובי בענף שלהם.

 

פילאטיס

ענף ספורט שהפך לאחד הפופולריים ביותר בארץ, ולא סתם. הוא אולי לא נראה מאוד קשוח מבחוץ, אבל פילאטיס יכול להיות מאתגר ובעיקר: טוב לבריאות שלכם. התרגילים בפילאטיס ממוקדים ומתוכננים היטב כדי להפעיל בדיוק את השרירים החשובים לתיקון היציבה שלכם, לחיזוק שרירי הליבה, ולשיפור רצפת האגן אצל גברים ונשים.

רופאים, אורטופדים ופיזיותרפיסטים ממליצים לא אחת על פילאטיס ככלי למניעת כאבי שרירים ומפרקים, בעיקר בשל היכולת לבצע פעילות גופנית ממוקדת וחוזרנית עם עומסים נמוכים. 

ענף הפילאטיס מתחלק לשלושה תחומים עיקריים: פילאטיס מכשירים, פילאטיס מזרן ופילאטיס שיקומי.

רצוי למצוא בית ספר לפילאטיס או סטודיו מקצועי אשר מתאים לצרכים שלכם ומעסיק מדריכי פילאטיס מהשורה הראשונה (עם עדיפות לכאלה שמעסיקים פיזיותרפיסטים אשר הוסמכו גם כמדריכי פילאטיס).

אנחנו באיימקס מאפשרים טיפולי פילאטיס שיקומי בקבוצות. בנוסף, מרכז מרתה פילאטיס בבנימינה הוא מקום שנוכל לומר בפה מלא שעושה עבודה טובה עבור קהל המתאמנים.

 

גלישה

הקשר בין גלישה לבריאות הוא אינטואיטיבי ביותר לכל מי שהשתתף בספורט זה או אפילו רק צפה מרחוק בגולשים והתמלא בקנאה. בין אם מדובר בגלישת גלים, גלישת רוח או אפילו קייטסרפינג, הגולשים מבלים שעות ארוכות על החוף או במים. כלומר בסביבה טבעית, משחררת ומאזנת. 

ספורט זה דורש מאמץ וסנכרון של כל חלקי הגוף, ועוזר לפתח את השרירים כמו גם שיפור בסיבולת הלב והריאות. אבל לא רק הגוף עובד כאן: ההתמודדות עם סביבה טבעית ואפילו פראית, הערנות התמידית לקראת הגלים הבאים וההולכים – כל אלה משאירים את הראש פעיל כל העת ותורמים ליכולת הריכוז, לרוגע ולערנות.

בגלישה, אולי אפילו יותר מתחומי ספורט אחרים, חשוב לפנות למדריך מקצועי או מועדון גלישה. נקודה זו חשובה מכמה בחינות:

 • בטיחות בגלישה: בזמן שאנחנו נהנים מהסביבה הטבעית, יש לזכור שהטבע גדול וחזק מאיתנו ויש לנהוג בו בזהירות. במיוחד עבור גולשים מתחילים, חשוב שלא לצאת לבד למים ולהיות מלווים בגולש מקצועי.
 • בריאות: כמו בכל ספורט אינטנסיבי, ישנן דרכים נכונות ופחות נכונות לבצע את התנועות על מנת לבנות את שרירי הגוף ולא לשחוק אותם ולגרום נזקים מצטברים.
 • קהילה: יתרון בולט של מועדון גלישה הוא הקהילתיות הנוצרת בין החברים שבו. לומדים ביחד, גולשים ביחד, ויוצרים קבוצה מיוחדת ומגובשת.
 • הצלחה: מועדון גלישה ותיק ומקצועי יכיר את טכניקות האימון המתאימות כדי לשפר את יכולת הגלישה שלכם בצורה הטובה ביותר.

מועדון גלישה פריגל בשדות ים מציע מגוון קורסי גלישה, שיעורי גלישה לניסיון ואף סדנאות ומחנה ימי לילדים. מדובר על מועדון גלישה ותיק במיוחד עם וותק רב ומדריכים מובילים בענף הגלישה בישראל.

 

שחייה

ספורט מומלץ לכל מי שמחפש לשפר את בריאותו ולעבוד על הכושר הגופני, הוא שחיה. השחייה יוצאת דופן בקרב ענפי הספורט האירוביים מאחר והיא מתקיימת בתוך המים, שמפעילים התנגדות מתונה באופן אחיד על כל הגוף. בכך הם מכניסים את כל שרירי הגוף למצב של מאמץ תמידי באופן מאוזן, מה שמפתח בהם גם את הכוח וגם את הגמישות. 

אם אתם מתעניינים בשחייה לשיפור הבריאות, כדאי שתבררו לגבי בית ספר לשחייה שבו תוכלו ללמוד את הספורט בצורה אחראית ומקצועית. גם כאן, בדומה לגלישה, הנחיה ממקצוענים תוכל לשפר את הביצועים שלכם, ובעיקר לחסוך מכם טעויות של מתחילים שיעכבו את ההתקדמות שלכם. כך תימנעו גם מעומס מיותר על הגוף.

 

בית ספר לשחייה בתל אביב עם ניסיון ומוניטין עשיר שנים הוא בית הספר לשחייה בועות. בית הספר ידוע בהעסקת מדריכים מיומנים ומקצועיים ושילוב שיטות אימון חדשניות.

ריצה

אולי מדובר בספורט שצובר הכי הרבה תאוצה בישראל ואולי אף בעולם. מדובר על ספורט מאוד פשוט, רוכשים נעלי ריצה, שעון דופק ופשוט יוצאים לאוויר הפתוח, ובזמן הזה גם מטיבים עם הבריאות.

ענף הריצה מציע מגוון תחרויות לכל מי שחפץ בכך, ולכן מאפשר הנגשה של הספורט לכולם. גם רץ חובבן יכול להשתתף בריצת 10 קילומטרים עם שמות גדולים ומכובדים בענף.

נסייג ונאמר שגם ריצה צריכה להתבצע תחת הכוונה מקצועית, לפחות בשלבים הראשונים. בנוסף, כדאי לנטר את ביצועי האצן באמצעות שעון דופק, על מנת לשמור על המשאבה החשובה של הלב ולפעול ב – zone שיקדם אתכם מבחינת סיבולת לב – ריאה.

סוגי ספורט נוספים שנמצאו בריאים במיוחד, ולא סקרנו בכתבה זו: סקווש, טיפוס, סקי, כדורסל, אגרוף ורכיבה.

הספורט יפה לבריאות

אם בריאותכם הגופנית והנפשית חשובה לכם, או אם הייתם רוצים לשפר את מצבה – פעילות גופנית היא דרך מצוינת להשיג את זה. כל פעילות ספורטיבית היא חיובית כאשר מתבצעת תחת סרגל מאמצים והכוונה מקצועית. מחקרים מראים שפעילות ספורטיבית מעודדת תהליכים חיוביים במערכת החיסון ובמצבו הכללי של הגוף, תורמת לחוסן נפשי ומסייעת אפילו לחולים במחלות כרוניות. למרות זאת – ואולי דווקא בגלל זאת – חשוב לעשות את כל הדברים האלה רק במקום מקצועי ומנוסה. שיהיה לבריאות!


סאם ח'מיס - מרכז איימקס
ד״ר סאם ח׳מיס

מומחה וחוקר בתחום של ביומכאניקה וניתוח תנועה, מנהל את המעבדה לחקר ההליכה והתנועה במרכז הרפואי ת"א (איכילוב) ועוסק בהערכה, אבחון וניתוח הליכה ותנועה ומחקר. סאם הוא פיזיותרפסיט מוסמך, בוגר אוניברסיטת ת"א לתואר ראשון בפיזיותרפיה (B.PT) ושני (M.Sc) וכן בעל תואר שלישי (PhD) בתחום של ניתוח הליכה.


תפריט נגישות

מחירון טיפולים
 • טיפול פיזיותרפיה פרטני – 300 ש"ח
 • פגישת ייעוץ עם ד״ר סאם ח׳מיס – 480 ש"ח
 • מעבדת ניתוח הליכה וריצה עם דו"ח – 1,600 ש"ח
 • מעבדת ניתוח הליכה וריצה כולל פגישת הסבר לאחר כשלושה שבועות – ללא דו"ח – 1,150 ש"ח
 • מדרסים ביומכאניים – 2,900 ש"ח
 • מדרסים ביומכאניים לילדים – משתנה לפי מידת כף הרגל והאבחנה – 1,200-2,900 ש"ח
האם אנחנו עובדים עם הקופות או ביטוחים פרטיים?

איימקס היא קליניקה פרטית ואין לנו הסדר עם קופות החולים.

חברי כללית מושלם יכולים לקבל החזר של עד 94 ₪ לטיפול בכפוף לפוליסה.

בנוסף, מבוטחים בביטוחי בריאות פרטיים יכולים לבקש החזרים של עד כ-80% מעלות הטיפול, בהתאם לפוליסה שלהם.

שעות הפעילות
 • יום ראשון 8:00-19:00
 • יום שני 13:00-22:00
 • יום שלישי סגור
 • יום רביעי 12:00-20:30
 • יום חמישי 13:00-22:00
 • יום שישי 8:00-14:00
 • יום שבת סגור
אנחנו ממשיכים כל הזמן לתת שירותים בהתאם להנחיות משרד הבריאות
צריכים ייעוץ מקצועי? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם