החזרים למבוטחי כללית מושלם (עד 40% בהתאם לפוליסה שלך)
|
החזרים למבוטחים פרטית (עפ"י הפוליסה שלך)
למידע וייעוץ מקצועי
טיפים לבחירת נעלי ריצה
טיפים לבחירת נעלי ריצה איכותיות
פעילות גופנית היא פעילות חשובה ומשמעותית לאדם החי בעולם המודרני, במיוחד כאשר מדובר באדם העוסק בעבודה משרדית, שיכולה לגרום לנזקים קשים לשרירים ולעצמות. פעילות גופנית מתחלקת לפעילויות המשפרות כוח, סיבולת לב-ריאה וגמישות, אך למעשה כל פעילות הנה מבורכת כל עוד נהנים ממנה ומבצעים אותה מדי שבוע ולאורך זמן. ריצה נחשבת לפעילות גופנית פופולארית במיוחד, אך על מנת להנות ממנה ולהפיק ממנה את המיטב חשוב לבצע התאמת נעלי ריצה כדי לשפר את איכות הריצה, את אחיזת הרגל, את פעולת השרירים וכמובן, כדי למנוע נזקים וכאבים בכף הרגל

התאמה ונוחות מקסימלית לצורת הרגל

הדבר הראשון שחשוב לבחון כאשר ניגשים לבחור נעלי ריצה הוא התאמה של צורת הנעל לצורת הרגל. לא הרבה אנשים יודעים לעשות זאת ומסתפקים רק בתחושת הנוחות שמתקבלת מהנעל הנמדדת בחנות. תחושת נוחות זו חשובה ומשמעותית – אבל יכולה להיות מבלבלת, משום שנעל חדשה ומרופדת תהיה נוחה במרבית הפעמים גם אם אינה מתאימה לרגל. בדרך כלל, את תחושת חוסר הנוחות ניתן להרגיש לאחר מכן, כאשר יוצאים לריצה הראשונה או השנייה. על כן, כאשר בוחרים נעלי ריצה מקצועיות כמו נעלי אדידס לריצה, נייקי, ברוקס, אסיקס, מיזונו וכד' יש לבחון את מרכיבי כף הרגל שבדרך כלל אינם משתנים ויכולים לסייע בבחירה של הנעל המתאימה ביותר לכם. יש להתחשב בפרמטרים של אורך כף הרגל ורוחבה, קשת כף הרגל וגוף כף הרגל עצמו.
 • אורך כף הרגל ורוחבה – הרבה אנשים שמודדים נעליים בחנויות נעליים שמים לב לאורך כף הרגל ולהתאמה שלה לנעל על ידי לחיצה באזור האצבעות. אם האצבעות לחוצות בסוף ומתנגשות עם קצה הנעל, סביר להניח שתצטרכו נעל ארוכה יותר. עם זאת, הקפידו לא לרכוש נעל שתהיה ארוכה מדי, כי כך לא תשיגו אחיזה טובה של נעלי ריצה בכף הרגל שלכם. הדבר נכון במיוחד כאשר מדובר בהתאמה של נעל הריצה לרוחב כף הרגל, פרמטר שלא תמיד נמדד או נלקח בחשבון. כאשר אין התייחסות לרוחב כף הרגל יכול להיגרם נזק לבריאות כף הרגל, במיוחד לאלה הסובלים מבעיות פיזיותרפיות בכפות הרגליים כמו פלטפוס וכדומה. כאשר מתאימים את הנעל לרוחב כף הרגל יש לבחון כי רוחב הנעל יהיה גדול יותר מרוחב כף הרגל, על מנת שהרגל תוכל לנוע בחופשיות, אך גם תהיה מוחזקת כראוי.
 • קשת כף הרגל – מלבד פרמטרים כמו אורך ורוחב של כף הרגל, גם הצורה שבה הרגל נוחתת על הקרקע היא חשובה, ונקבעת על ידי קשת כף הרגל וצורתה. על מנת לדעת איזו קשת יש לכם, ניתן לשרטט קו סביב כף הרגל כאשר אתם עומדים על נייר או על תבנית שיוצרת שקע. באופן זה תוכלו להגיע עם מידע זה לחנות, ובאמצעותו תוכלו לבחור את הנעל המתאימה לכם ביותר. נעלי ריצה מקצועיות יאפשרו את ההתאמה הזאת, ובאופן זה יהיה לכם יותר סיכוי למצוא הנעל שמתאימה לכם בצורה אידיאלית.

אנחנו באיימקס מזמינים אתכם לבצע בדיקת התאמה לנעליים במעבדת התנועה המתקדמת בישראל. התאמת הנעליים הינה אובייקטיבית ותסייע לכם למציאת נעליים מושלמות לכף הרגל שלכם.

זכרו כי כפות הרגליים הן חלק ממכאניקה תקינה וכל ליקוי עשוי לגרום לפגיעה בשרשרת התנועה ולהופעתן של פציעות במפרקים, שרירים, גידים ואזורים שונים בגוף.


סאם ח'מיס - מרכז איימקס
ד״ר סאם ח׳מיס

מומחה וחוקר בתחום של ביומכאניקה וניתוח תנועה, מנהל את המעבדה לחקר ההליכה והתנועה במרכז הרפואי ת"א (איכילוב) ועוסק בהערכה, אבחון וניתוח הליכה ותנועה ומחקר. סאם הוא פיזיותרפסיט מוסמך, בוגר אוניברסיטת ת"א לתואר ראשון בפיזיותרפיה (B.PT) ושני (M.Sc) וכן בעל תואר שלישי (PhD) בתחום של ניתוח הליכה.


תפריט נגישות

מחירון טיפולים
 • טיפול פיזיותרפיה פרטני – 300 ש"ח
 • פגישת ייעוץ עם ד״ר סאם ח׳מיס – 480 ש"ח
 • מעבדת ניתוח הליכה וריצה עם דו"ח – 1,600 ש"ח
 • מעבדת ניתוח הליכה וריצה כולל פגישת הסבר לאחר כשלושה שבועות – ללא דו"ח – 1,150 ש"ח
 • מדרסים ביומכאניים – 2,900 ש"ח
 • מדרסים ביומכאניים לילדים – משתנה לפי מידת כף הרגל והאבחנה – 1,200-2,900 ש"ח
האם אנחנו עובדים עם הקופות או ביטוחים פרטיים?

איימקס היא קליניקה פרטית ואין לנו הסדר עם קופות החולים.

חברי כללית מושלם יכולים לקבל החזר של עד 94 ₪ לטיפול בכפוף לפוליסה.

בנוסף, מבוטחים בביטוחי בריאות פרטיים יכולים לבקש החזרים של עד כ-80% מעלות הטיפול, בהתאם לפוליסה שלהם.

שעות הפעילות
 • יום ראשון 8:00-19:00
 • יום שני 13:00-22:00
 • יום שלישי סגור
 • יום רביעי 12:00-20:30
 • יום חמישי 13:00-22:00
 • יום שישי 8:00-14:00
 • יום שבת סגור
אנחנו ממשיכים כל הזמן לתת שירותים בהתאם להנחיות משרד הבריאות
צריכים ייעוץ מקצועי? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם