למידע וייעוץ מקצועי

למידע נוסף וייעוץ מקצועי >
למידע נוסף וייעוץ מקצועי X
השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
טיפים לבחירת נעלי ריצה
טיפים לבחירת נעלי ריצה איכותיות
פעילות גופנית היא פעילות חשובה ומשמעותית לאדם החי בעולם המודרני, במיוחד כאשר מדובר באדם העוסק בעבודה משרדית, שיכולה לגרום לנזקים קשים לשרירים ולעצמות. פעילות גופנית מתחלקת לפעילויות המשפרות כוח, סיבולת לב-ריאה וגמישות, אך למעשה כל פעילות הנה מבורכת כל עוד נהנים ממנה ומבצעים אותה מדי שבוע ולאורך זמן. ריצה נחשבת לפעילות גופנית פופולארית במיוחד, אך על מנת להנות ממנה ולהפיק ממנה את המיטב חשוב לבצע התאמת נעלי ריצה כדי לשפר את איכות הריצה, את אחיזת הרגל, את פעולת השרירים וכמובן, כדי למנוע נזקים וכאבים בכף הרגל

התאמה ונוחות מקסימלית לצורת הרגל

הדבר הראשון שחשוב לבחון כאשר ניגשים לבחור נעלי ריצה הוא התאמה של צורת הנעל לצורת הרגל. לא הרבה אנשים יודעים לעשות זאת ומסתפקים רק בתחושת הנוחות שמתקבלת מהנעל הנמדדת בחנות. תחושת נוחות זו חשובה ומשמעותית – אבל יכולה להיות מבלבלת, משום שנעל חדשה ומרופדת תהיה נוחה במרבית הפעמים גם אם אינה מתאימה לרגל. בדרך כלל, את תחושת חוסר הנוחות ניתן להרגיש לאחר מכן, כאשר יוצאים לריצה הראשונה או השנייה. על כן, כאשר בוחרים נעלי ריצה מקצועיות כמו נעלי אדידס לריצה, נייקי, ברוקס, אסיקס, מיזונו וכד' יש לבחון את מרכיבי כף הרגל שבדרך כלל אינם משתנים ויכולים לסייע בבחירה של הנעל המתאימה ביותר לכם. יש להתחשב בפרמטרים של אורך כף הרגל ורוחבה, קשת כף הרגל וגוף כף הרגל עצמו.
  • אורך כף הרגל ורוחבה – הרבה אנשים שמודדים נעליים בחנויות נעליים שמים לב לאורך כף הרגל ולהתאמה שלה לנעל על ידי לחיצה באזור האצבעות. אם האצבעות לחוצות בסוף ומתנגשות עם קצה הנעל, סביר להניח שתצטרכו נעל ארוכה יותר. עם זאת, הקפידו לא לרכוש נעל שתהיה ארוכה מדי, כי כך לא תשיגו אחיזה טובה של נעלי ריצה בכף הרגל שלכם. הדבר נכון במיוחד כאשר מדובר בהתאמה של נעל הריצה לרוחב כף הרגל, פרמטר שלא תמיד נמדד או נלקח בחשבון. כאשר אין התייחסות לרוחב כף הרגל יכול להיגרם נזק לבריאות כף הרגל, במיוחד לאלה הסובלים מבעיות פיזיותרפיות בכפות הרגליים כמו פלטפוס וכדומה. כאשר מתאימים את הנעל לרוחב כף הרגל יש לבחון כי רוחב הנעל יהיה גדול יותר מרוחב כף הרגל, על מנת שהרגל תוכל לנוע בחופשיות, אך גם תהיה מוחזקת כראוי.
  • קשת כף הרגל – מלבד פרמטרים כמו אורך ורוחב של כף הרגל, גם הצורה שבה הרגל נוחתת על הקרקע היא חשובה, ונקבעת על ידי קשת כף הרגל וצורתה. על מנת לדעת איזו קשת יש לכם, ניתן לשרטט קו סביב כף הרגל כאשר אתם עומדים על נייר או על תבנית שיוצרת שקע. באופן זה תוכלו להגיע עם מידע זה לחנות, ובאמצעותו תוכלו לבחור את הנעל המתאימה לכם ביותר. נעלי ריצה מקצועיות יאפשרו את ההתאמה הזאת, ובאופן זה יהיה לכם יותר סיכוי למצוא הנעל שמתאימה לכם בצורה אידיאלית.

אנחנו באיימקס מזמינים אתכם לבצע בדיקת התאמה לנעליים במעבדת התנועה המתקדמת בישראל. התאמת הנעליים הינה אובייקטיבית ותסייע לכם למציאת נעליים מושלמות לכף הרגל שלכם.

זכרו כי כפות הרגליים הן חלק ממכאניקה תקינה וכל ליקוי עשוי לגרום לפגיעה בשרשרת התנועה ולהופעתן של פציעות במפרקים, שרירים, גידים ואזורים שונים בגוף.

מטופלים יקרים
בהתאם להנחיות משרד הבריאות, מרכז איימקס ממשיך לטפל בכם באהבה ובמקצועיות תוך הקפדה על רמת הגיינה גבוהה ביותר. ועם זאת, לכל שאלה או התייעצות ניתן להתקשר למרפאה.
אם יש צורך מיוחד ניתן לתאם תור בנפרד משאר המטופלים. כלומר, רק המטופל והמטפל שלו יהיו נוכחים בקליניקה בזמן הטיפול. מי שחושש ומעדיף ביקורי בית יכול ליצור קשר איתנו ונבדוק את האפשרויות העומדות בפנינו.
בנוסף, בדיוק כמו השירות בבתי החולים וקופות החולים בימינו, קיימת אפשרות להתייעצות טלפונית או לשיחת וידאו (טלהמדיסין). אתם תופתעו כמה ניתן לעזור אפילו בשיחה קצרה של כמה דקות! ניתן לבצע הנחיות לתרגול וטיפול כולל הדגמה ובדיקת איכות התרגילים באמצעות וידאו. בטיפול מרחוק אפשר: לקבל עזרה ראשונה והערכה האם יש צורך בטיפול בקליניקה לקבל הדרכה לתרגול נכון ומותאם לקבל הדרכה להתנהגות מתאימה ביומיום לנהל בעיות כרוניות לפקח על התרגול בבית ולבצע את מערך התרגול המתאים הטיפול מרחוק בתקופה הזו מאפשר לנו לעקוב אחרי ההתקדמות שלכם, לתת עצות ולשמוע את הקשיים (וההצלחות) שלכם. הטיפול יעשה בנוחות בביתכם ובזמן המתאים לכם. מס' הוואטסאפ של הקליניקה: 0525211077
איתכם ולמענכם סאם ומשפחת איימקס
לכל שאלה או התיעצות טלפונית ניתן להתקשר למרפאה 03-5222583 או לד״ר סאם ח׳מיס ישירות 050-5452699
לוגו של איימקס