החזרים למבוטחי כללית מושלם (עד 40% בהתאם לפוליסה שלך)
|
החזרים למבוטחים פרטית (עפ"י הפוליסה שלך)
למידע וייעוץ מקצועי
פציעות ספורט שכיחות בחדר כושר

אחת התחנות החשובות בדרך לחיים בריאים היא חדר הכושר, והרבה אנשים מעידים שינויים לטובה בבריאות הגוף והנפש בזכות שגרת האימונים. עם זה, בדילוגים התכופים בין המשקולות והרצועות ובין ההליכון והאופניים אנחנו יכולים להיפצע, ולכן כדאי שנהיה מודעים לאפשרות הזאת. מתאמנים בחדר כושר? שימו לב לפציעות השכיחות שמטרידות מתאמנים רבים. כך תזהו אותן ותמנעו מהן.

 

נקעים ושברי מאמץ

נקעים ושברי מאמץ הם מהפציעות הנפוצות ביותר בתחום הכושר. פציעות אלה נגרמות בדרך כלל ממאמץ יתר ומתרגול לא נכון. הן משפיעות על קבוצות שרירים שונות ועל המפרקים ופוגעות ביכולת של המתאמן לעשות פעולות שגרתיות. כדי להימנע מנקעים ומשברי מאמץ חשוב להקדים חימום ומתיחות לכל אימון ולסיים כל אימון עם תרגילי הרפיה. המתיחות עשויות להפחית את סכנת הפציעה, לשפר את גמישות הגוף ולהאיץ את זרימת הדם, ולכן הן הכרחיות.

כמו כן תרגול מדויק חשוב באותה מידה. בין שאתם מרימים משקולות ובין שאתם רצים על ההליכון, עליכם לשים לב לתנועות הגוף ולהפחית את העומס המוטל על השרירים שלכם ועל המפרקים. בקשו עזרה מהמאמנים וממדריכי הכושר בזמן אימון חדר כושר, ולמדו את טכניקות האימון המדויקות הנדרשות בכל מכשיר כושר.

כמו כן, הקפידו להתאמן לפי סרגל מאמצים ואל תתפתו להקדים אותו. רצוי לבנות את סרגל המאמצים יחד עם איש מקצוע, להקפיד על מנוחות דרושות, שעות שינה ותזונה טובה.

 

דלקת בגיד אכילס

דלקת בגיד האכילס נגרמת פעמים רבות כתוצאה מביצוען של תנועות החוזרות על עצמן ועקב שימוש מוגבר בגיד האכילס. הגיד הוא בעצם רקמה רכה המהווה חיבור בין השרירים של השוק לבין עצם העקב. פציעה מסוג זה שכיחה בקרב רצים ואתלטים.

 

פציעות במסובבי הכתף

מסובבי הכתף, קבוצת שרירים המחברים בין עצם השכם ובין עצם הזרוע, רגישים לפציעות בזמן האימון בחדר הכושר ובמיוחד בקרב מתאמנים שמרימים משקולות. פציעות במסובבי הכתף גורמות לכאבים מתמשכים בכתף ומגבילות את טווח תנועה של המתאמנים. כדי להימנע מפציעות כאלה מומלץ לחזק את השרירים המקיפים את מפרק הכתף בתרגילים מיוחדים לפני תחילת האימון המסיבי. אפשר להגביר בהדרגה את האינטנסיביות של התרגול כדי לאפשר למסובבי הכתף להסתגל ולהתחזק לאורך זמן. כמו כן, כדאי לשים לב למנח הכתף בזמן האימון ולהימנע מעומס יתר על מסובבי הכתף.

 

פציעות גב

הגב שלנו מורכב מקבוצות שרירים גדולות שמגינות על חוליות השדרה, ולכן הוא רגיש מאוד לפציעות מאימונים בחדר כושר. מרבית הפציעות נגרמות מעומס יתר ומתנועות גוף שגויות. אם המתאמנים לא מקפידים על תרגול נכון, הם עלולים למתוח את שרירי הגב, להכביד על החוליות, לסבול מכאבים מתמשכים או מבעיות קשות כמו פריצת דיסק. בזמן האימון יש להקפיד על תרגול נכון ועל תנועות גוף מדויקות כדי לשמור על הגב ולהימנע מפציעות. חיזוק שרירי הליבה מונע בעיות גב גם בזמן האימון וגם לאחריו. כדאי להתאמן בהנחיית מאמן כושר כדי להימנע מתרגול לא מדויק ומבעיות גב חמורות.

 

פציעות ברכיים

מפרקי הברך נושאים עומס רב בזמן אימון כושר ובמיוחד באימוני משקולות ומועדים לפציעות חמורות כמו קרעים ברצועות הברך. כדי להגן על הברכיים חשוב לאזן בין אימוני כוח ובין אימונים ארוביים. חיזוק שרירי הברך כמו שרירי הארבע־ראשי ושרירי הירך האחוריים חשוב ליציבות הגוף ולתמיכה מלאה בתנועת הברכיים. כמו כן, אימון מתמיד בעצימות נמוכה כמו רכיבה על אופניים או שחייה מקל את העומס המוטל על הברכיים ועוזר להן להתאושש. חשוב להקפיד על מנוחה איכותית בין אימון לאימון ועל טיפול נכון בברכיים.

 

 

להתאמן נכון ולשמור על הבריאות

בין אם אתם מתאמנים בחדר כושר בחולון, ראשון לציון, תל אביב, בצפון או בכל מקום, שגרת אימונים מאוזנת חשובה לכולם. אם אתם חלק בלתי נפרד מהנוף בחדר הכושר, כדאי שתבינו שאימונים נכונים ומדויקים הם המפתח לבריאות הגוף והדרך להימנע מפציעות. בקשו עזרה והכוונה ממאמני הכושר, השקיעו זמן בחימום ובמתיחות, אל תכבידו על הגוף שלכם אם אתם עייפים או חלשים ואל תוותרו על הרפיה איכותית בתום האימון. מוטב לתכנן אימון איכותי ויעיל מאשר להתאמן ללא הבחנה ובלי להתחשב ביכולות של הגוף. כדי ששגרת האימונים שלכם תימשך בהנאה, וכדי למצות את כל היתרונות שלה, תרגלו נכון, שמרו על גופכם ותנו לעצמכם זמן התאוששות ראוי. הגוף שלכם יודה לכם, והתוצאות לא יאחרו להגיע.


סאם ח'מיס - מרכז איימקס
ד״ר סאם ח׳מיס

מומחה וחוקר בתחום של ביומכאניקה וניתוח תנועה, מנהל את המעבדה לחקר ההליכה והתנועה במרכז הרפואי ת"א (איכילוב) ועוסק בהערכה, אבחון וניתוח הליכה ותנועה ומחקר. סאם הוא פיזיותרפסיט מוסמך, בוגר אוניברסיטת ת"א לתואר ראשון בפיזיותרפיה (B.PT) ושני (M.Sc) וכן בעל תואר שלישי (PhD) בתחום של ניתוח הליכה.


תפריט נגישות

מחירון טיפולים
 • טיפול פיזיותרפיה פרטני – 300 ש"ח
 • פגישת ייעוץ עם ד״ר סאם ח׳מיס – 480 ש"ח
 • מעבדת ניתוח הליכה וריצה עם דו"ח – 1,600 ש"ח
 • מעבדת ניתוח הליכה וריצה כולל פגישת הסבר לאחר כשלושה שבועות – ללא דו"ח – 1,150 ש"ח
 • מדרסים ביומכאניים – 2,900 ש"ח
 • מדרסים ביומכאניים לילדים – משתנה לפי מידת כף הרגל והאבחנה – 1,200-2,900 ש"ח
האם אנחנו עובדים עם הקופות או ביטוחים פרטיים?

איימקס היא קליניקה פרטית ואין לנו הסדר עם קופות החולים.

חברי כללית מושלם יכולים לקבל החזר של עד 94 ₪ לטיפול בכפוף לפוליסה.

בנוסף, מבוטחים בביטוחי בריאות פרטיים יכולים לבקש החזרים של עד כ-80% מעלות הטיפול, בהתאם לפוליסה שלהם.

שעות הפעילות
 • יום ראשון 8:00-19:00
 • יום שני 13:00-22:00
 • יום שלישי סגור
 • יום רביעי 12:00-20:30
 • יום חמישי 13:00-22:00
 • יום שישי 8:00-14:00
 • יום שבת סגור
אנחנו ממשיכים כל הזמן לתת שירותים בהתאם להנחיות משרד הבריאות
צריכים ייעוץ מקצועי? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם