החזרים למבוטחי כללית מושלם (עד 40% בהתאם לפוליסה שלך)
|
החזרים למבוטחים פרטית (עפ"י הפוליסה שלך)
למידע וייעוץ מקצועי
נעלי ספורט מותאמות ומצוינות
נעלי ריצה מצוינות עבורכם

החיידק הספורטיבי זורם בדמכם וכעת אתם רוצים לשדרג את הביצועים, להפחית את הסיכון לפציעות ולהרגיש בנוח, ולשם כך החלטתם לקנות נעלי ריצה, איך בוחרים?

נפתח בסקופ, אם ביצעתם בדיקה מקיפה להתאמת נעליים במכון לניתוח תנועה אז ייתכן מאוד כי תוכלו לרכוש נעלי ספורט בזול ולא לחוש שום הבדל, הכיצד?

נעלי ספורט בכלל ונעלי ריצה בפרט צריכות להגן על הגפה התחתונה, לשמור על כף הרגל, לספוג את הזעזועים שנוצרים בעת נחיתת כף הרגל על הקרקע וכמובן לשלוט בתנועה שלכם. לזאת יש להוסיף גם אורך חיים שיאפשר לכם ליהנות מהן ולעיתים גם מראה מעוצב שיאפשר להשוויץ בנעליים החדשות.

נכון להיום, ניתן לומר כי ישנם סוגים רבים של נעליים שייענה בצורה טובה על כל הדרישות המוצגות לעיל אך ורק בשבילכם! מה זה אומר? לא כל נעל, טובה ככל שתהיה, תתאים לכל נועל. לשם זיווג משמים יש צורך בהתאמה מקצועית של נעלי ריצה.

בחירת נעלי ריצה

בעוד שהשלב האחרון ברכישה יתבצע בחנות הנעליים, לאחר שמדדתם אותן ואף יצאתם לטיול קצר (טיפים לבחירה בהמשך הכתבה), הבחירה האמתית תחל כבר בשלב התאמת הנעליים.

התאמת נעלי ריצה היא תהליך אובייקטיבי לחלוטין ומקצועי מאוד. ההתאמה מבוצעת על פי סוג כף רגלו של הרץ, בדיקת מבנה הגפה התחתונה הייחודי לכל אדם וניתוח תבנית התנועה. לאחר שנאספים כל הנתונים הללו, הם מתוכללים יחדיו לכדי פלט המאפשר הבנה לגבי סוג הנעל האולטימטיבי עבור מי שלוקח חלק בפעילות הגופנית.

את השיקולים בבחירת הנעליים יש לעשות גם על סמך נתונים סובייקטיביים כגון ניסיון קודם של הרץ, כאבים העולים בעת פעילות גופנית (לבדוק היכן מופיע הכאב בדיוק), סוג המשטחים עליהם רץ הנבדק וכמובן גם גובה ומשקל הם פרמטרים שישפיעו על הבחירה.
נעלי ריצה שמתאימות עבורך

 

5 טיפים לנעל הריצה המושלמת

1. הנעליים אותן אתם רוכשים צריכות להקנות תחושה של נוחות כבר מהנעילה הראשונה. כדאי להגיע לחנות הספורט לעת ערב, לאחר שכפות הרגליים התרחבו בשל העומס שהופעל עליהן כל היום. אל תולכו שולל בידי המשפט "אתם צריכים להסתגל ולהתרגל אליהן".
2. טכנולוגיה חדשנית אינה ערובה לנעליים טובות עבורכם, ושוב הדגש הוא בשבילכם. שוק מכירות הנעליים מגלגל מיליארדים רבים מדי שנה ובשל כך כל חברה רוצה להמציא עצמה ולצאת עם הטכנולוגיה החדשנית ביותר, אך האם זוהי ערובה לנעל טובה? ממש לא. אם אהבתם מאוד את הנעל הישנה ואתם נאלצים להחליפה רק בשל שחיקה מוגברת אז זהו סימן שאתם מסתדרים מצוין גם ללא הטכנולוגיה פורצת הדרך. כדאי להגיע להתאמת נעליים עם זוג הנעליים הישן וזה למען התבוננות על סימני ומיקומי השחיקה שיאפשרו הבנה רחבה יותר של תבנית הריצה שלכם.
3. נעליים קונים רק לאחר שמודדים את שתיהן! אל תסתפקו במדידת נעל בצד אחד מאחר וכפות הרגליים שלנו עלולות להיות בעלות מבנה שונה ולעיתים אף באורכים שונים. לפיכך, בחרו את הנעליים על מידת כף הרגל הארוכה בין השניים
4. עקב כף הרגל צריך להתיישב במדויק בחלקה האחורי של הנעל מבלי תזוזה מעלה ומטה. האזור הרחב של כף הרגל צריך להיות ממוקם באופן נוח ועל הנעל להיות כמו כפפה ולא להפעיל לחץ על כף הרגל. בנוסף, וודאו כי הסוליה באזור בו ממוקמות האצבעות הינה גמישה ומתכופפת בקלות כמו האצבעות
5. מחיר הוא אינו בבת הכול. נעליים זולות יכולות לספק לכם פתרון ארוך טווח בדיוק כמו אלה שרכשתם במאות או אלפי שקלים. כדאי לבחור בנעל שנוחה לכם ותישאר אתכם לאורך זמן.

 

מעבדת ריצה להתאמת נעליים

אנחנו רוצים לאמץ את הטכנולוגיה החדשנית למען בריאותנו ואת זה עושים באמצעות מעבדת ריצה, בה מתבצעת התאמת נעליים.

במרכז איימקס בתל אביב מעבדת ריצה מהמתקדמות בעולם לאבחון וניתוח תנועה בזמן אמת. התאמת נעלי ריצה מתבצעת על פי הנתונים הנאספים בבדיקה, בליווי פיזיותרפיסטים מוסמכים ומיומנים ובאמצעים הטכנולוגים החדשניים ביותר בעולם התנועה.
התאמת נעלי ריצה תחמש אתכם בידע רב אודות דפוסי התנועה שלכם, טכניקת הריצה, הליקויים הקיימים ואיתם הידע לסוג הנעליים שיטיבו עם הריצה שלכם. זכרו כי סוג אינו אומר חברה מסוימת אלא מבנה הנעל, רמת התמיכה שלה ועוד אלמנטים ייחודיים שדרושים רק לכם!

סאם ח'מיס - מרכז איימקס
ד״ר סאם ח׳מיס

מומחה וחוקר בתחום של ביומכאניקה וניתוח תנועה, מנהל את המעבדה לחקר ההליכה והתנועה במרכז הרפואי ת"א (איכילוב) ועוסק בהערכה, אבחון וניתוח הליכה ותנועה ומחקר. סאם הוא פיזיותרפסיט מוסמך, בוגר אוניברסיטת ת"א לתואר ראשון בפיזיותרפיה (B.PT) ושני (M.Sc) וכן בעל תואר שלישי (PhD) בתחום של ניתוח הליכה.


תפריט נגישות

מחירון טיפולים
 • טיפול פיזיותרפיה פרטני – 300 ש"ח
 • פגישת ייעוץ עם ד״ר סאם ח׳מיס – 480 ש"ח
 • מעבדת ניתוח הליכה וריצה עם דו"ח – 1,600 ש"ח
 • מעבדת ניתוח הליכה וריצה כולל פגישת הסבר לאחר כשלושה שבועות – ללא דו"ח – 1,150 ש"ח
 • מדרסים ביומכאניים – 2,900 ש"ח
 • מדרסים ביומכאניים לילדים – משתנה לפי מידת כף הרגל והאבחנה – 1,200-2,900 ש"ח
האם אנחנו עובדים עם הקופות או ביטוחים פרטיים?

איימקס היא קליניקה פרטית ואין לנו הסדר עם קופות החולים.

חברי כללית מושלם יכולים לקבל החזר של עד 94 ₪ לטיפול בכפוף לפוליסה.

בנוסף, מבוטחים בביטוחי בריאות פרטיים יכולים לבקש החזרים של עד כ-80% מעלות הטיפול, בהתאם לפוליסה שלהם.

שעות הפעילות
 • יום ראשון 8:00-19:00
 • יום שני 13:00-22:00
 • יום שלישי סגור
 • יום רביעי 12:00-20:30
 • יום חמישי 13:00-22:00
 • יום שישי 8:00-14:00
 • יום שבת סגור
אנחנו ממשיכים כל הזמן לתת שירותים בהתאם להנחיות משרד הבריאות
צריכים ייעוץ מקצועי? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם