מדרסים לפלטפוס

 עמוד הבית / שירותים / מדרסים לפלטפוס
מדרסים לפלטפוס
מדרסים לפלטפוס

פלטפוס (Flat Foot) מונח המתאר מצב בו הקשת הפנימית של כף הרגל היא שטוחה ובמנחים בהם מופעלים עומסים על כפות הרגליים, דוגמת עמידה, זה מוביל להשטחת סוליית כף הרגל כולה.
פלטפוס עשוי להיגרם מסיבות שונות: התפתחות לקויה של כף הרגל מילדות (קשת כף הרגל שנפגעה כתוצאה מטראומה וכד'), עומסים החלים על הגפה התחתונה ומחלישים את הגידים שמספקים תמיכה לקשת, גמישות יתר של המפרקים ואף מרכיב גנטי שמוביל לדפורמציה.

פלטפוס

פלטפוס מוביל לשינוי המנח התקין של הגפיים התחתונות (רגליים, מפרקים, שרירים וגידים), עבודת שרירים פחות יעילה, החלשת הגידים, תנועתיות לא תקינה של מפרקים וכיוצא בזה בעיות בכפות הרגליים, במפרק הקרסול, הברך ואף כאבי גב תחתון.
בעיות שכיחות שמופיעות בשלבים מסוימים בחיים עקב פלטפוס מתמשך: שינוי צורה של כף הרגל האחורית או הקדמית (דפורמציה) שמוביל להופעת כאבים ועומסים על אזורים שונים.
 

פלטפוס בקרב מבוגרים

פעמים רבות נתקלים במבוגרים או נערים מתבגרים שלא איבחנו את הפלטפוס בזמן או שחשבו כי מצב זה אינו מצריך טיפול והכאבים החלו להופיע אצלם בשלב מאוחר יותר בחייהם. אף על פי ההבנה המאוחרת או האבחון המאוחר ניתן להתערב; לבצע התאמת מדרסים לפלטפוס למבוגרים, לסייע בהפחתת כאבים, מניעת בעיות עתידיות, תיקון של מנח כף הרגל וחזרה לשגרה בריאה.
 

פלטפוס אצל ילדים 

מבנה כף הרגל אצל ילדים מתפתח בעשור הראשון של החיים, בגיל 7-8 נעצרת ההתפתחות של הקשתות ומבנה כף הרגל. לפיכך, אבחון של פלטפוס מתחת לגיל הזה עשוי להיות מטעה. ישנה דעה רווחת בקרב חוקרים כי פלטפוס בקרב ילדים עשוי לגרום לבעיות עתידיות בכף הרגל והם מעודדים נחרצות טיפול מקדים!
 
מדרסים לפלטפוס אצל ילדים צריך להתאים רק כאשר אנו בטוחים באבחנה ובאמת מסיקים כי יש צורך בהם. מדרסים מתאימים אך ורק כאשר קיימת דפורמציה משמעותית ‏של מבנה כף-רגל וקיים כאב או תלונה כלשהי של הילד. מדרסים חיוניים כאשר יש חשיבה קלינית שהתאמתם אכן יכולה להפחית את מידת הכאב ולשפר את היכולת התפקודית של הילד כמו הליכה וריצה.
 

מדרסים לפלטפוס במרכז איימקס

חשוב להדגיש כי באיימקס מתייחסים בכובד ראש להתאמת מדרסים ולצורך בכך ולא מתאימים באופן גורף מדרסים לפלטפוס אלא אך ורק על פי בדיקה ושיקול קליני מעמיק ונכון.
באיימקס לוקחים מידות למדרסים לפלטפוס ללא נשיאת משקל ומכינים אותם מחומר קשיח.
באיימקס מתחשבים בגיל המטופל ובמבנה הסופי של כף הרגל.
בילדים עם פלטפוס הקשת גמישה ולכן כאשר אנחנו מגבסים את כף הרגל ללא נשיאת משקל לעומת הטבעת כף הרגל בספוג במנחי עמידה או ישיבה, ניתן לשחזר את המבנה האופטימאלי של כף הרגל.
 
התאמת מדרסים לפלטפוס
 

מדוע לבחור מדרסים לפלטפוס במרכז איימקס?

  • התאמת מדרסים אורתופדיים באיימקס מתבצעת בטכנולוגיה תלת מימדית מתקדמת
  • לאיימקס אפשרויות אבחוניות וטיפוליות רבות המסייעות להתאים טיפול ייעודי וייחודי לכל לקוח. במידת הצורך, מתבצעת בדיקת תנועה ויציבה בעזרת מערכת מהמתקדמות בעולם לאיתור סטיות הליכה ויציבה של עמוד השדרה, האגן והגפיים התחתונות.
  • הטיפול באיימקס מבטיח עבורכם את הטוב ביותר והמתקדם ביותר עבור ההשקעה שלכם.
  • בטרם עוברים לשלב הטיפול ולהתאמת המדרסים לפלטפוס מתבצעת באיימקס בדיקה קלינית מקיפה ומדוקדקת של שני פיזיותרפיסטים מומחים בתחומי הביומכאניקה והטיפול בכאבים. רק לאחר האבחון הנרחב יקבע סוג המדרסים ומידת הקשיחות שלהם.
  • אצלנו היחס אישי ומכבד לכל לקוח. אנו נעקוב אחר ההסתגלות למדרסים ונבצע שינויים במידת הצורך.
צרו קשר ואפשרו לנו לעזור לכם ולכפות הרגליים שלכם! 

  • איימקס
  •   רח' שאול המלך 39 תל אביב 6492807
  •   03-5278060
  •   03-5222583
  •  imacs@imacs.co.il
איימקס - ניתוח תנועה

מרכז איימקס - המרכז הישראלי לניתוח תנועה וספורט הינו אחד המרכזים החדשניים והבודדים בעולם לביצוע בדיקה דינאמית ופונקציונלית אשר מפענחת, מאתרת ומזהה את הבעיה במערכת התנועה בזמן אמת ומאפשרת התאמת מדרסים, טיפולי פיזיותרפיה ופתרון מדויק ואפקטיבי לכאבים, פציעות והגבלות. לאיימקס מכון פיזיותרפיה בתל אביב ומעבדת הליכה וריצה מהמתקדמות בעולם.
 


קרא עוד
למידע וייעוץ מקצועי
ניגודיות מסך
מוקד מקלדת    גווני אפור
הגדלת אותיות
: הגדל מסך
הצהרת נגישות